bedaki na cesti

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Ja, jasno. Verjetno bo težko dokazal, da je voznica pobegnila, saj je sam popraskal feltno. Verjetno bi mu dashcam pomagal, tako pa se mi zdi, da so njegove možnosti omejene...?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
včeraj bil ob pravi uri (15:00) na vzhodni obvoznici. Imel opravke v LJ, tako da nisem reden voznik tam.
Noro kako folk vozi. Čudim se, da tako malo poka... Šel proti Kopru in pred Golovcem je čisto desni pas zaprt. Izsiljevanje, križanje, agresija....
Iz levega čez dva pasova na skrajno desni, ravno pred mano, pomoje CM mimo moje havbe.

Res je treba nastavit si glavo, da bom pač par min pozneje na cilju in ne rinem na silo.... Isti pas, tudi če je malo počasnejši in varnostna razdalja....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Opa, pa bo policija iskala dokaze na cestni kameri za podrajsano feltno ob robniku? Najbrz se tudi na robniku pozna praska.
Pa ne predolgo odlasat, ker posnetki niso trajni.
Meni si sedaj dal upanje, da bi žensko se 1x poiskal in ji povedal to kar si ti rekel.
Ce bu bila arogantna, bi mirbo dsel direkt na PP narwdit prijavo. Brez nekega hudega pregovarjanja z njo. Kaj se bo delala "čeha" avša avšasta..
Ce bi jaz bil na mestu avtorja ;)
Potem si bo zapomnila to feltno, ce najdejo posnetek da je peljala vzporedno z njim nato pa pred njim.
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
87
36
18
Sem imel podoben primer. Na uvozu Lj-Brdo proti Kosezam v jutranji špici. Pripeljem na pospeševalni pas, ki se potem kar nadaljuje proti Koseznam (ni potrebno iti na vozni pas). Ker smo bili bolj v koloni je prišlo do kakšnih 70 kmh. Takrat se tudi vozni pas začne upočasnjevati. Na voznem pasu se odloči kamion zamenjati pas. Šofer me je moral videti, ko sem prišel na avotcesto, ker je bil še za mano, potem pa sva bila vzporedno. Ker me je začel stiskati, sem zaviral, se umikal desno in zadel v ograjo. Njegovo gumo sem videl na centimeter od glave :)
Tam je nato umikališče in sem takoj zapeljal tja, poklical policijo in čakal. Prišla sta dva, ki sta nesrečo videla (naredila kroge na avtocesti in prišla nazaj do mene), dala sta mi kontakte, da sta lahko za pričo. Darsovci so se tudi takoj pojavili in šli pogledat ograjo. Očitno so videli na kamerah, da se je nekaj zogidlo. Ko sta prišla policaja, najprej niti nista hotela kontaktov, da ne bo potrebno. Na koncu sta jih za vsak slučaj vzela. Poslala sta me na mojo zavarovalnico, kjer mi sevada niso mogli pomagati. Samo povedal sem jim registrsko od kamiona (edini podatek, ki sem ga imel) in me usmerili na njegovo zavarovalnico. Kmalu sem samo dobil obvestilo, da je škoda priznana in da lahko dam popravljat.
Tako niti ne vem, kdo je bil tisti v kamionu, če je dobil kakšno kazen, če je zavarovalnica bila povezana s policijo ipd. Šlo je vse enostavno čez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Opa, pa bo policija iskala dokaze na cestni kameri za podrajsano feltno ob robniku? Najbrz se tudi na robniku pozna praska.
Pa ne predolgo odlasat, ker posnetki niso trajni.
Meni si sedaj dal upanje, da bi žensko se 1x poiskal in ji povedal to kar si ti rekel.
Ce bu bila arogantna, bi mirbo dsel direkt na PP narwdit prijavo. Brez nekega hudega pregovarjanja z njo. Kaj se bo delala "čeha" avša avšasta..
Ce bi jaz bil na mestu avtorja ;)
Potem si bo zapomnila to feltno, ce najdejo posnetek da je peljala vzporedno z njim nato pa pred njim.
Prometno nesreco se prijavi v 24 urah… mal je ze pozno zdej za karkoli
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Za nesreco ne rabi bit dotika. More pa priti do poskodb. Ce ni poskodb (tudi ob dotiku) ni nesrece
?
Če se vozilo ne premika ni prometna nesreča. Se strinjaš?
Če se vozilo, med premikanjem poškoduje, je prometna nesreča. Se strinjaš?
Če se peljem mimo tebe, to ni prometna nesreča. Se strinjaš?
Če se med vožnjo zaletiš v mene, pa sva imela prometno nesrečo. Se strinjaš?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
?
Če se vozilo ne premika ni prometna nesreča. Se strinjaš?
Če se vozilo, med premikanjem poškoduje, je prometna nesreča. Se strinjaš?
Če se peljem mimo tebe, to ni prometna nesreča. Se strinjaš?
Če se med vožnjo zaletiš v mene, pa sva imela prometno nesrečo. Se strinjaš?
Prometna nesreča je nesreča na javni cesti ali nekategorizirani cesti, ki se uporablja za javni cestni promet, v kateri je bilo udeleženo vsaj eno premikajoče se vozilo in je v njej najmanj ena oseba umrla ali je bila telesno poškodovana ali je nastala materialna škoda.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
In?
Ker je imel nesrečo, sam si je s svojo vožnjo (ponavadi policaji za globo napišejo, neprilagojena razmeram na cesti) poškodoval platišče,
v prometni nesreči, bi ti prijavil pobeg?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
In?
Ker je imel nesrečo, sam si je s svojo vožnjo (ponavadi policaji za globo napišejo, neprilagojena razmeram na cesti) poškodoval platišče,
v prometni nesreči, bi ti prijavil pobeg?
Iskreno ne razumem kaj me sprasujes.

point je da ne rabi prit do stika med vozili da je nekdo kriv za nesreco. In ce nekdo pobegne je to pobeg. Drugo pa je (kar sem tudi napisal) da vprasanje ali je zenska sploh dojela da se je karkoli zgodilo in ji zato tezko dokazujes pobeg

in lih zato sem sovrazil obravnavanje prometnih nesrec. Vsi pametni vsi vse vejo, sto in en izgovor…. A na dlani jasno zakaj je do nesrece prislo
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Včasih lahko človeka pogled drugega na njegovo situacijo precej preseneti in še udari po žepu.
Upam seveda, da je približno tako res, kot mi je povedal kolega. Zraven nisem bil. Človek se je peljal s kolesom in se je na ozki cesti umaknil vozilu na bankino. Tam je bila luknja, padel in je moral do zdravnika. Ne vem, kdo je prijavil, verjetno zdravstveno osebje. Na koncu je dobil kazen, ker vožnje ni prilagodil razmeram na cesti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Včasih lahko človeka pogled drugega na njegovo situacijo precej preseneti in še udari po žepu.
Upam seveda, da je približno tako res, kot mi je povedal kolega. Zraven nisem bil. Človek se je peljal s kolesom in se je na ozki cesti umaknil vozilu na bankino. Tam je bila luknja, padel in je moral do zdravnika. Ne vem, kdo je prijavil, verjetno zdravstveno osebje. Na koncu je dobil kazen, ker vožnje ni prilagodil razmeram na cesti.
To dobi vsak kolesar ki pade in se poskoduje. Ker je tako spisan zakon.

kolo je vozilo, ce pride do poskodb pa so nastale posledice in je policist nesreco dolzen obravnavati (ker gre za 2. Ali 3. kategorijo) in mora izdati kazen (ne more izreci opozorila ker je nastala skodljiva posledica - poskodba kolesarja).

prijavili so na urgenci ker morajo prijaviti vsako zadevo kjer je kdo poskodovan v prometu
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe