bedaki na cesti

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Šlo je za tivolsko obvoznico, kjer sta dejansko enakovredna vozna pasova, vozil sem v koloni, bil sem na levem pasu, ki je šel dejansko malo hitreje kot desni.
Gospa so me spregledali, ko sva bila skoraj vzporedno, mogoče ona kakšne pol metra naprej (ali pa še to ne), ravno toliko, da me pri nameravani menjavi pasu očitno ni videla. Hitrost pa (zaradi kolone pred mano oz. na obeh pasovih) okrog 50, nič dramatičnega.
Če se ne bi umaknil skrajno levo in konkretno zabremzal, bi gospa itak počila meni v bok, v tem primeru imam raje popraskano feltno in dolg nos kot poškodovan bok avta, policijo, zavarovalnico, nadomestni avto...

Nimam kaj, s policijo se mi ne da ukvarjat, itak je to spet male vrednosti, sem pa solidno pedanten kar se tiče avta, tako da ja, nedeljo so mi gospa vseeno priskutili.
V nedeljo kolona na tivolski? :rolleyes:
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Taprav đek :evil:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Pri Španu ti lahko popravijo felno.
Sicer pa je to jeba.
Najboljše je bilo lani, ko je ena koza z BMW jem na vso silo hotela se vriniti pred mojega kombija in čohnila z bokom v odbijač na kombiju in spizdila epilog je bil kar konkretni beli risi na koloteku od BMW ja, itaq črni.
In nič vidnih poškodb na odbijaču od vw t6 kombiju ( taki z črno grobo plastiko), sem prvo mislil klicati policijo, pol pa sem videl da nič ni pa sem mislil klinc te gleda.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Pri Španu ti lahko popravijo felno.
Sicer pa je to jeba.
Najboljše je bilo lani, ko je ena koza z BMW jem na vso silo hotela se vriniti pred mojega kombija in čohnila z bokom v odbijač na kombiju in spizdila epilog je bil kar konkretni beli risi na koloteku od BMW ja, itaq črni.
In nič vidnih poškodb na odbijaču od vw t6 kombiju ( taki z črno grobo plastiko), sem prvo mislil klicati policijo, pol pa sem videl da nič ni pa sem mislil klinc te gleda.
Čisto v razmislek. Me zanima, če bi še vedno tako razmišljal, ko bi te policisti obiskali doma in ti povedali, da si čohnil kozo v BMWju in spizdil s kraja prometne nesreče. :evil:
Za take balkanske koze pa z veseljem riskiram čas in pokličem policijo. Lepo še tablico zapišeš, pa jo obiščejo doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Čisto v razmislek. Me zanima, če bi še vedno tako razmišljal, ko bi te policisti obiskali doma in ti povedali, da si čohnil kozo v BMWju in spizdil s kraja prometne nesreče. :evil:
Za take balkanske koze pa z veseljem riskiram čas in pokličem policijo. Lepo še tablico zapišeš, pa jo obiščejo doma.
Bilo je ravno obratno, in jaz sem imel fotko njenega avta.
Pizdarija se pa je zgodila na meji med Slovenijo in Avstrijo in baba je spizdila v Avstrijo.

Uh boljše da ne pomislim kakšne kolobocije bi to bile.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
tole je podobna scena kot z ogledali... Se voziš po cesti, kjer so eni trije punkti, kjer gre zelo na tanko(ozka cesta). Itak se vedno srečuješ ravno tam.
Jaz se umaknem, zmanjšam hitrost na 10km/h, nasproti brez zmanjšane hitrosti in pok. Ogledala udarita, škoda narejena.
Ne moreš dokazati, da je krivda na njegovi strani, da je vozil preveč posredi..... da če bi zmanjšal hitrost, bi se izšlo....
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Jaz sm se v ovinku umikal traktorju, ki je pripeljal po moji strani ceste in zapeljal v jarek. Policija pravila ka sm sam kriv. Če bi odbil ogledalo potem bi bil on kriv. Tako sm bil pa jaz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Jaz sm se v ovinku umikal traktorju, ki je pripeljal po moji strani ceste in zapeljal v jarek. Policija pravila ka sm sam kriv. Če bi odbil ogledalo potem bi bil on kriv. Tako sm bil pa jaz.

Traktorist bo rekel da si pretiraval in imel še pol metra placa za srečanje! ;)

(skoraj vsakodnevno vidim to srečevanje LJ tablic z velikim traktorjem, očitno velika stvar naredi velik strah in je treba malodane v prepad zavit da obvoziš tisto 2m+ gumo, realno pa je placa 1m)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Jaz sm se v ovinku umikal traktorju, ki je pripeljal po moji strani ceste in zapeljal v jarek. Policija pravila ka sm sam kriv. Če bi odbil ogledalo potem bi bil on kriv. Tako sm bil pa jaz.
Podobno je z zavarovalnicami v primeru delnega kaska nalet divjadi - če ti pred avto skoči srna in jo boš direkt nabil ter razbil avto, boš dobil od zavarovalnice povrnjeno vse, če se boš pa srni umaknil (lahko tudi zgolj nagonsko oz. refleksno), jo zgrešil a zletel dol s ceste ter razbil avto pa ne boš dobil niti centa odškodnine.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Čisto v razmislek. Me zanima, če bi še vedno tako razmišljal, ko bi te policisti obiskali doma in ti povedali, da si čohnil kozo v BMWju in spizdil s kraja prometne nesreče. :evil:
Za take balkanske koze pa z veseljem riskiram čas in pokličem policijo. Lepo še tablico zapišeš, pa jo obiščejo doma.
Se zgodilo prijatelju.
Ženski se mudilo na vlak, brezglavo čez cesto, pobasal jo na havbo, z glavo mu razbila vetrobransko. Ženska vstane, pravi, nič ni, nič in odhiti na vlak. Kolega se odpelje prijaviti nesrečo na PP, pove, da je ženska hitela na vlak, policaji avto poslikajo. Čez štiri mesece, ga obiščejo policisti iz druge postaj, e na domu, zvečer, in želijo, da gre z njimi na postajo. Ko jih vpraša zakaj, mu odvrnejo, da je pobegnil s kraja nesreče, poškodoval peško in ji ni nudil pomoči. Da skrajšam. Ženska je naslednji dan v bolnici prijavila nesrečo, kao voznik pobegnil. Njega našli na podlagi popravil, šipa, havba, znamka in barva vozila. Če takrat ne bi prijavil, bi nasankal. Ženska dobila ovadbo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Sem imel dokaj podoben primer sam.
Za popizdit, kako so ljudje svinje, za 10 eur se ti lažejo v obraz, kaj šele za par 1000 eur odškodnine. BNK, da greš lahko ti nič kriv v zapor in ti uničijo življenje.
Zato se take zadeve vedno prijavi, pa čim več fotk naredi.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Šlo je za tivolsko obvoznico, kjer sta dejansko enakovredna vozna pasova, vozil sem v koloni, bil sem na levem pasu, ki je šel dejansko malo hitreje kot desni.
Gospa so me spregledali, ko sva bila skoraj vzporedno, mogoče ona kakšne pol metra naprej (ali pa še to ne), ravno toliko, da me pri nameravani menjavi pasu očitno ni videla. Hitrost pa (zaradi kolone pred mano oz. na obeh pasovih) okrog 50, nič dramatičnega.
Če se ne bi umaknil skrajno levo in konkretno zabremzal, bi gospa itak počila meni v bok, v tem primeru imam raje popraskano feltno in dolg nos kot poškodovan bok avta, policijo, zavarovalnico, nadomestni avto...

Nimam kaj, s policijo se mi ne da ukvarjat, itak je to spet male vrednosti, sem pa solidno pedanten kar se tiče avta, tako da ja, nedeljo so mi gospa vseeno priskutili.

Vprašanje, če bi policija sploh obravnavala nesrečo. Verjetno bi odstopila, v najboljšem primeru bi dobil deljeno krivdo, kar je pa spet vse skupaj nič. Odvisno od škode.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Podobno je z zavarovalnicami v primeru delnega kaska nalet divjadi - če ti pred avto skoči srna in jo boš direkt nabil ter razbil avto, boš dobil od zavarovalnice povrnjeno vse, če se boš pa srni umaknil (lahko tudi zgolj nagonsko oz. refleksno), jo zgrešil a zletel dol s ceste ter razbil avto pa ne boš dobil niti centa odškodnine.
To pise tudi v SP ce se ne motim. Krijejo samo neposredno skodo ki jo je povzrocila divjad.
Kako pa to dokazes ko zbijes srno in potem zapelješ v prepad pa ne vem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Enako zanimivo, ko jo nabašeš, ode leva luč in havba, tisto čudo se pa vstane in uspe spizditi v gošo (nimam pojma al so jo kasneje kje našli). Jaz naprej, na prvo policijsko prijaviti, pihati (bemti sem čukasto pogledal) in potem podpisovat zapisnik, da ni dokaza o divjadi. Še dobro, da sem sam zagledal dlake, ki so ostale nekje na spoju luči in havbe … - zapisnik popravljen, da so vidne dlake. Še dobro, da so na zavarovalnici dan kasneje sami videli dlake …
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather in Hanzi