bedaki na cesti

Merlin

Zelenc'
8. mar 2020
11
14
3
Res nič tazga. Tiste dva sta šla ene 40-50max. Ta pa mogoče, mogoče še enkrat toliko. Če dobro pogledaš v vidnem polju ni niti prevozil nasprotnega pasu. Tako da itak ni ogrožal nikogar. Pred ovinkom, ko se je začel pas za zavijanje levo je bil že not. Odlično izvedeno prehitevanje dveh mečkačov, ki nimata kaj delat na cesti. Ja razumem, da je to za neke ... znanstvena fantastika.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: igiNo1 in Matey

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Res nič tazga. Tiste dva sta šla ene 40-50max. Ta pa mogoče, mogoče še enkrat toliko. Če dobro pogledaš v vidnem polju ni niti prevozil nasprotnega pasu. Tako da itak ni ogrožal nikogar. Pred ovinkom, ko se je začel pas za zavijanje levo je bil že not. Odlično izvedeno prehitevanje dveh mečkačov, ki nimata kaj delat na cesti. Ja razumem, da je to za neke ... znanstvena fantastika.
Če tako vožnjo odobravaš oz. zagovarjaš potem v življenju bolj malo razumeš.
 

Merlin

Zelenc'
8. mar 2020
11
14
3
Če tako vožnjo odobravaš oz. zagovarjaš potem v življenju bolj malo razumeš.
Malo bolj kot ti. Prevozil že nešteto km. Videl že svašta na cesti. Ne da odobravam ali zagovarjam toda tudi jaz-mi smo, ko smo bili mulci včasih tako vozili, pa smo še vedno živi, če ti take stvari niso izvedljive potem nisi za na cesto. Zato pa je tolk nesreč na cestah.
 
  • Haha
Reactions: Car, 4l3x in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.365
113
Res nič tazga. Tiste dva sta šla ene 40-50max. Ta pa mogoče, mogoče še enkrat toliko. Če dobro pogledaš v vidnem polju ni niti prevozil nasprotnega pasu. Tako da itak ni ogrožal nikogar. Pred ovinkom, ko se je začel pas za zavijanje levo je bil že not. Odlično izvedeno prehitevanje dveh mečkačov, ki nimata kaj delat na cesti. Ja razumem, da je to za neke ... znanstvena fantastika.

Odlično prehitevanje dveh mečkačev, ker ni nikogar ogrožal, ker ni prevozil nasprotnega pasu? Ja faaaaaaaak :valjamse:

1. To, da se je pravočasno spravil na svoj pas je bila zgolj sreča. Če bi eden od mečkačev šel malenkost hitreje, temu nebi bilo tako.
2. Nasproti mu je pripeljal avto, katerega zaradi daljšega levega nepreglednega ovinka ni mogel pričakovati. V kolikor bi ta avto vozil malo hitreje bi lahko bila štala in to konkretna. Že samo zato je treznenja potreben pacient, ker se je spravil prehitevat na temu odseku pa da se prehitevanja z zaletom skozi križišče sploh ne omenja.
3. Nikoli ne veš ali ti bo na cesto uletela še kakšna žival ali pa se kar naenkrat pojavila oseba v temnih oblačilih, po možnosti še pijana pa da jo malo zanese proti sredini ceste, "mečkač" se mu umakne, ta, ki pa nikogar ne ogroža pa nabije umikajočega se mečkača, saj niti približno ne more pričakovat manevra umika oviri, ki je ne vidi.
4. Tipson je prehiteval z veliko večjo hitrostjo od omejitve, kar samo še potencira možnost nesreče v kolikor pride do česa nepredvidenega
...

Model je brez dvoma ogrožal najmanj sebe, oba prehitevana + onega, ki je pripeljal nasproti.

Prevozil že nešteto km. Videl že svašta na cesti. Ne da odobravam ali zagovarjam toda tudi jaz-mi smo, ko smo bili mulci včasih tako vozili, pa smo še vedno živi, če ti take stvari niso izvedljive potem nisi za na cesto. Zato pa je tolk nesreč na cestah.

Ne, sploh ne zagovarjaš, sploh ne. :aplauz:
Zdaj pa hitro še enkrat odpiši, da ne razumemo zadeve, da je to za nas oz. nekatere znanstvena fantastika in da si ti take vožnje kot mulc preživel, ergo - lahko jih vsi. Top! Aja pa če ti take stvari niso izvedljive - torej če nisi potencialni samomorilec in morilec - nisi za na cesto in ker si prevozil nešteto kilometrov (LOL) definitivno veš kaj pišeš :valjamse:
 
Nazadnje urejeno:

Merlin

Zelenc'
8. mar 2020
11
14
3
Odlično prehitevanje dveh mečkačev, ker ni nikogar ogrožal, ker ni prevozil nasprotnega pasu? Ja faaaaaaaak :valjamse:

1. To, da se je pravočasno spravil na svoj pas je bila zgolj sreča. Če bi eden od mečkačev šel malenkost hitreje, temu nebi bilo tako.
2. Nasproti mu je pripeljal avto, katerega zaradi daljšega levega nepreglednega ovinka ni mogel pričakovati. V kolikor bi ta avto vozil malo hitreje bi lahko bila štala in to konkretna. Že samo zato je treznenja potreben pacient, ker se je spravil prehitevat na temu odseku pa da se prehitevanja z zaletom skozi križišče sploh ne omenja.
3. Nikoli ne veš ali ti bo na cesto uletela še kakšna žival ali pa se kar naenkrat pojavila oseba v temnih oblačilih, po možnosti še pijana pa da jo malo zanese proti sredini ceste, "mečkač" se mu umakne, ta, ki pa nikogar ne ogroža pa nabije umikajočega se mečkača, saj niti približno ne more pričakovat manevra umika oviri, ki je ne vidi.
4. Tipson je prehiteval z veliko večjo hitrostjo od omejitve, kar samo še potencira možnost nesreče v kolikor pride do česa nepredvidenega
...

Model je brez dvoma ogrožal najmanj sebe, oba prehitevana + onega, ki je pripeljal nasproti.



Ne, sploh ne zagovarjaš, sploh ne. :aplauz:
Zdaj pa hitro še enkrat odpiši, da ne razumemo zadeve, da je to za nas oz. nekatere znanstvena fantastika in da si ti take vožnje kot mulc preživel, ergo - lahko jih vsi. Top! Aja pa če ti take stvari niso izvedljive - torej če nisi potencialni samomorilec in morilec - nisi za na cesto in ker si prevozil nešteto kilometrov (LOL) definitivno veš kaj pišeš :valjamse:
1. ČE
2. V kolikor
3. Nikoli ne veš, po možnosti...
4. v kolikor pride...
Mečkač. A nisi ti tisti z nekim full hudim 400+ konjskim strojem, ki baje ni da nisi že vse počel po cestah:fredi:
Ja zaradi takih ki, ne vedo kaj bi radi in : če bi, v kolikor bo prišel, po možnosti nekdo od nekje ... pride potem po možnosti res nekdo od nekod.
ČE pa veš "v kolikor" bo "po možnosti" ali "v kolikor pride" pa to lahko predvidevaš.
Nikoli pa ne veš od kje ti kdaj cegu pade na glavo. Al pa me kakšen tak mečkač nagazi :cool:
Srečno vožnjo fantje in dekleta. Pa ne se preveč po haubah vozit. Da kdo dol ne pade. Ja tud to smo že delal pa smo še živi. Boh ve zakaj.
 
  • Haha
Reactions: 4l3x in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.365
113
Mečkač. A nisi ti tisti z nekim full hudim 400+ konjskim strojem, ki baje ni da nisi že vse počel po cestah:fredi:

Mečkači so v tem primeru tvoj izum, jaz sem si zgol sposodil tvojo terminologijo, ki se nanaša na po predpisih vozeče.
In ne, jaz nisem tisti z nekim full hudim 400+hp strojem, pred mnogimi leti sem bil na 300, zdaj sem na zmernih 190.
Sem pa res že vse živo počel na cestah, meni je zneslo v vseh primerih, nekaterim žal ne in danes se zavedam kakšen kreten sem bil na cesti v premnogih primerih ter da sem imel v veliko primerih tako srečo, da adijo pamet. In ravno zato sem se oglasil, ker sem včasih razmišljal tako kot ti in tisti za volanom prehitevajočega vozila s posnetka.

Ja zaradi takih ki, ne vedo kaj bi radi in : če bi, v kolikor bo prišel, po možnosti nekdo od nekje ... pride potem po možnosti res nekdo od nekod.
ČE pa veš "v kolikor" bo "po možnosti" ali "v kolikor pride" pa to lahko predvidevaš.

:valjamse: :aplauz:

Ah ja... Vso srečo pri tvojih naslednjih "nešteto" prevoženih kilometrih, glede na napisano jo boš definitivno potreboval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Merlin

Zelenc'
8. mar 2020
11
14
3
Ah ja... Vso srečo pri tvojih naslednjih "nešteto" prevoženih kilometrih, glede na napisano jo boš definitivno potreboval.
Vsak jo potrebuje. Tiste dva ki sta bila prehitevana kot tisti ki je prehiteval. Tako da samo stvar usode na kateri strani si. Če bi se tega bal potem bolje da ne grem nikoli več na cesto.Tako da govorit kdo jo bo prej potreboval je neumnost. Sam sebe imet za kretena pa je še bolj neumno, namesto da bi rekel, da si se iz tega kaj naučil pa izgleda se nisi.
Sedaj si samo še en pametnjakoviš ki si prešel iz ceste na forum. in sedaj misliš da vse veš.
Nikjer nisem rekel da še tako vozim in da nisem bil tak kot ti (no ja jaz se ne hvalim da sem imel po 300-400 konj ) mi smo se vozili bolj s takimi z 50-100 konji in verjami da je bilo bolj nevarno kot če bi jih imel 300;) ker smo prehitevali take s 300 konji;)
Ah ja...
 
  • Haha
Reactions: 4l3x in Matey
5. apr 2015
1.385
710
113
Ok, morm omenit, da je model pač mel ogromno hitrost, preden je prehitel in prehitel je v križišče, kjer bi lahko prednji avto od snemajočega zavijal levo. In moj kveščn je, če ne bi dal smernika (pri taki hitrosti tudi z smernikom vprašanje a bi pravočasno reagiral "tadinamični"), uni zadi pa se zapizdeel vanj, na kateri strani bi bil(kdo je kriv no) Merlin

Pa ni kej osebnega, samo predpostavimo, da se tako zgodi. Sem sam tudi take padalske manevre mel pa križišča so že z namenom tolk omejena s hitrostjo in črtami ... nikoli ne veš je moj point.

Razvidi kdo, kak avto je mel model?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.161
1.351
113
S temi konji se dol davate kdo ma večjega.
V resnici pa vas ena 2 tonska škatla z 100 konji prehiteva kot da stojite.

Zdaj ne vem kdo je tu nor. Nekdo ki z 400+ konji nadomešča svojega mini kurca.
Ali oni ko misli da je cesta dirkališče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Vsak jo potrebuje. Tiste dva ki sta bila prehitevana kot tisti ki je prehiteval. Tako da samo stvar usode na kateri strani si. Če bi se tega bal potem bolje da ne grem nikoli več na cesto.Tako da govorit kdo jo bo prej potreboval je neumnost. Sam sebe imet za kretena pa je še bolj neumno, namesto da bi rekel, da si se iz tega kaj naučil pa izgleda se nisi.
Sedaj si samo še en pametnjakoviš ki si prešel iz ceste na forum. in sedaj misliš da vse veš.
Nikjer nisem rekel da še tako vozim in da nisem bil tak kot ti (no ja jaz se ne hvalim da sem imel po 300-400 konj ) mi smo se vozili bolj s takimi z 50-100 konji in verjami da je bilo bolj nevarno kot če bi jih imel 300;) ker smo prehitevali take s 300 konji;)
Ah ja...
Će boš imel srečo in preživel, te bo enkrat pamet srečala, če ne pa upam, da boš le sebe snel.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.389
222
63
Ovinek iz posnetka je znan problematičen ovinek, nepregleden iz obeh strani, s precej priključki v bližini (ne samo industrijska cona, tudi naselje/privat hiše). Nesreč je bilo precej, spomnim se primera težke nesreče, ko je avto končal v hiši (ta ima sedaj trojno odbojno ograjo). Samo idiot gre prehitevat tam, kjer je bil izveden manever.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey