bedaki na cesti

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.269
325
83
Kakšnim samopromotorjem? Ti samopromotorji so rešili več življenj kot so jih kamionarji na AC povozili.
Imava vsak svojj pogled.
Ali zavod opozorja po medijih držav kateri vozniki delajo " prekrške" po slo cestah?
Sem pa napisal da so Slo ac ruska ruleta proti večini ac v EU. Jih kar nekaj prevozil..
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.497
1.412
113
Praviloma tega ne počnejo.

Tale prekršek je bil pa tako debilen, da je prav, da so ga izpostavili. Namen je bil seveda samo en: izobraževanje voznikov česa ne početi. A ni očitno, da to potrebujemo, če se moramo tle gor pregovarjati, da tako ustavljanje ni smiselno, ni varno in je tudi prepovedano?

Ful ti bo pomagalo, ko boš na nagrobnik povoženega lahko napisa: voznik je dal štiri žmigovce.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.269
325
83
Kakšnim samopromotorjem? Ti samopromotorji so rešili več življenj kot so jih kamionarji na AC povozili.
Imava vsak svojj pogled.
Ali zavod opozorja po medijih držav kateri vozniki delajo " prekrške" po Slo cestah? Povzetek na Siolu in svoji strani ni point.
V Slo tujca fotkat in objavit na Siolu, res ne vidim poante razen sproščanja bralčevih frustracij nad tujcem. Sicer pa za voajersko fotkanje Slo tablic zadosti vsako minuto vožnje po ac ali ceste druge kategorije. Več smisla na objavo v domačih medijih.
Drugo je zadeva objave Policije v medijih. Te pač objavijo z plačano tarifo prekrškarja...
Sem pa napisal da so Slo ac ruska ruleta proti večini ac v EU. Jih kar nekaj prevozil..
 
  • Haha
Reactions: jonny77

erikson

Guru
25. avg 2007
22.129
5.982
113
Jaz sem enkrat poslal na mail tujega podjetja posnetek, kako je njihov tovornjak na primorski avtocesti oviral gasilce. So se zahvalili in napisali, da bodo opozorili svoje voznike.

Včeraj so na počivališčih delili brezplačno vodo voznikom in navodila za reševalni pas.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.269
325
83
Da ne bo pomote, vsekakor podpiram dejavnosti ki jih publicirajo na svoji strani. Predvsem vzgoja mladih za varno udeležbo v prometu. Starim bolj kot ne ni pomoči razen ko so ali bili udeleženi sami z resno posledico svojega ali tujega nespametnega poč̣etja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.363
9.852
113
na tem mestu trenutno je bolj varno ker se vozila vozijo mimo in se tam komaj vkljucijo iz "gradbisca" ki je 60km/h omejitev.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.003
14.886
113
Odstavni pas je namenjen ustavljanju in gibanju po njem.
Niti približno ne.

30.člen Zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP)
(11) Na odstavnem pasu ali odstavni niši je prepovedana vožnja, parkiranje ali ustavitev, razen ustavitev v sili in ustavitev zaradi nudenja potrebne pomoči. Voznik vozila, ki je ustavil v sili, mora poskrbeti, da se vozilo takoj odstrani. Če tega ne stori, odstrani vozilo na njegove stroške izvajalec rednega vzdrževanja cest, skladno z določbami zakona, ki ureja ceste.

 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in aljoman

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.003
14.886
113
a ni sranje sila? :evil:
Je ampak na srečo takšna, da se lahko za razliko od sile z okvaro vozila ali česa podobnega do neke mere odločaš kje boš ustavil in lahko zaviješ dol z AC na prvem izvozu/počivališču saj ne enka ne dvojka nista vredni tveganja smrti. Nice try tho :evil:
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.974
1.234
113
Ja normalno da ne ustavljas za scanje. Ampak v sili. In takrat te bo ocitno snel kamjonar. Ali pa ko bos nesel trikotnik. Ne vem po kaki logiki je odstavni pas kar naenkrat najbolj nevarno mesto na planetu. Jaz se nikoli nisem videl da bi kamion peljal po odstavnem pasu, niti z gumo ne.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: motofrik in ViLiam

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.057
1.309
113
Imam A 119 V3
CPL veliko razočaranje. sedaj kot zaščita objektiva.
Več prihranka ugotovil pri HDR OFF za po dnevi.
Bitrate bom dal na medium. Pa 2 min.
Iz 684 Mb na 380Mb
Zakaj si kupil A 299?
Ja HDR se uporablja samo ponoči. Moja kamera ima tajmer da nastaviš kdaj se vklopi.
CPL kolikor razumem izboljša kakovost ker zmanjša odseve ?
Ja bitrate imam na medium kot je bilo privzeto nastavljeno
Moja 119 je stara že lepo število let in imam probleme z njo.

Gledal sem kaj bi nabavil namesto nje z zadnjo kamero in mi je v oko padla 229 plus
Sem pa zajebal da sem kupil malo prehitro ker bi za 20€ več lahko dobil 229 pro na amazonovih dnevih...

Gledal sem tudi U3000 od thinkware ker ima daleč najboljši parking mode. Se vse ostale skrijejo... samo je 500 ali 600€...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.808
6.149
113
pri taščici
Ja normalno da ne ustavljas za scanje. Ampak v sili. In takrat te bo ocitno snel kamjonar. Ali pa ko bos nesel trikotnik. Ne vem po kaki logiki je odstavni pas kar naenkrat najbolj nevarno mesto na planetu. Jaz se nikoli nisem videl da bi kamion peljal po odstavnem pasu, niti z gumo ne.
A si mal sarkasticen z zadnjim stavkom?
Al se ne vozis po AC?
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.394
505
113
Se dosti vozim po AC in prehitevanje po odstavnem pasu je na žalost bolj pogosto, kot si nekateri tule mislijo :( Enkrat sem enga kretena vidu, kako je z nezmanjšanim gasom, zavil s prehitevalnega pasu na odstavnega, da je prehitel par vozil, pol pa lepo gasa naprej. Si sploh ne znam predstavljat, kaj bi bilo, če bi bil tam kak avto/kamion.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.344
2.411
113
Jaz sem enkrat poslal na mail tujega podjetja posnetek, kako je njihov tovornjak na primorski avtocesti oviral gasilce. So se zahvalili in napisali, da bodo opozorili svoje voznike.

Včeraj so na počivališčih delili brezplačno vodo voznikom in navodila za reševalni pas.
A to podjetje (tuje?) je delilo vodo?