bedaki na cesti

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.161
1.351
113
Jaz govorim o samozaščitniški vožnji (lahko bereš tudi defenzivni). Sem spada seveda tudi odstranitev ritopikov, ker ogrožajo tudi mene. Magari, če se ustavim na avtobusni in ga spustim naprej. Nočem, da mi na spomeniku piše "Imel je prednost".
Vem o čem govoriš.


V kolikor pa misliš na idiote, ki ti blendajo z lučmi pa moj avto premore smerokaze, ki jih lahko uporabim v tem primeru.
Sedaj pa moraš samo ugotoviti zakaj se le ti uporabljajo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.048
3.782
113
Cesta ni igrišče.

Pravice nekoga se vedno končajo tam kjer se začnejo pravice nekoga drugega.
V kolikor nekdo ne upošteva mojih pravic naj ne pričakuje da bom jaz upošteval njegove.
Tvoj prvi stavek je v totalnem nasprotju z zadnjim. V šoli učijo ravno obratno, od drugih pričakujemo, da spoštujejo predpise in sami počnemo enako.

Dober voznik popravlja napake drugih, kolikor jih lahko. Slab pa, kot si napisal, z drugim slabim voznikom meri qrca na igrišču (cesti).
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.820
10.501
113
kod Džej-Zija
Danes srečal enega ekstra kretena. Ljubljanska severna obvoznica, smer zahod (Jarše -> Dunajska). Po priključku Šmartniske na obeh pasovih zastoj in hitrost cca 40 km/h, en kreten v novem belem BMW 5 pa po odstavnem s polnim gasom, krepko čez 100 na uro do luknje in hop direktno na prehitevalca. Komaj mu je uspelo, da se tistemu na prehitevalnem ni zapičil v rit. Čestitke, kreten.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.738
3.462
113
Danes srečal enega ekstra kretena. Ljubljanska severna obvoznica, smer zahod (Jarše -> Dunajska). Po priključku Šmartniske na obeh pasovih zastoj in hitrost cca 40 km/h, en kreten v novem belem BMW 5 pa po odstavnem s polnim gasom, krepko čez 100 na uro do luknje in hop direktno na prehitevalca. Komaj mu je uspelo, da se tistemu na prehitevalnem ni zapičil v rit. Čestitke, kreten.
Škoda, da je bila luknja le dolžinska.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.161
1.351
113
Tvoj prvi stavek je v totalnem nasprotju z zadnjim. V šoli učijo ravno obratno, od drugih pričakujemo, da spoštujejo predpise in sami počnemo enako.

Dober voznik popravlja napake drugih, kolikor jih lahko. Slab pa, kot si napisal, z drugim slabim voznikom meri qrca na igrišču (cesti).
Obrazloži ti ta prvi stavek malo boljše.


Takoj ko v roke vzameš telefon oziroma ne posvečaš pozornosti vozilom okoli sebe.
Poveš da se ti jebe za vse okoli sebe vključno z lastno družino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.365
113
GQWp3qiXcAAefap



Disclaimer - ne gre za bedaka na cesti ampak se mi je to vseeno zdela najbolj primerna tema za objavo
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.048
3.782
113
Obrazloži ti ta prvi stavek malo boljše.


Takoj ko v roke vzameš telefon oziroma ne posvečaš pozornosti vozilom okoli sebe.
Poveš da se ti jebe za vse okoli sebe vključno z lastno družino.
Napisal si da cesta ni igrišče in hkrati da če nekdo ne upošteva predpisov jih tudi ti ne boš oziroma ti jih ni treba (v prevodu: cesta je ne samo igrišče ampak poligon za merjenje qrca).

Saj ni panike, se bo pač našel nekdo tretji, ki bo popravljal za vama.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in sass

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113

Če cestni odsek, kjer smo doživeli prometno nesrečo (trk z divjadjo), ni bil opremljen z znakom, ki bi nas opozarjal na nevarnost, pa je po 7. odst. 54. člena Zakona o divjadi in lovstvu, podana odgovornost upravljavca lovišča. Zakon namreč določa, da za škodo na divjadi in na vozilu, ki jo povzroči trk divjadi in premikajoče se vozilo, odgovarja upravljavec lovišča, v kolikor se ugotovi, da je škoda nastala zaradi dejanj upravljavca.

Tukaj kot dejanje upravljavca šteje tudi dejanje, ki bi ga moral storiti (postavitev znaka), pa ga zaradi malomarnosti ni storil.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.161
1.351
113
Napisal si da cesta ni igrišče in hkrati da če nekdo ne upošteva predpisov jih tudi ti ne boš oziroma ti jih ni treba (v prevodu: cesta je ne samo igrišče ampak poligon za merjenje qrca).

Saj ni panike, se bo pač našel nekdo tretji, ki bo popravljal za vama.
Slabo ti to razumeš.

Ne da se meni ukvarjat z idioti. Jih zadosti vidim vsak dan.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
GQWp3qiXcAAefap



Disclaimer - ne gre za bedaka na cesti ampak se mi je to vseeno zdela najbolj primerna tema za objavo
Komentar babnic v pisarni....ja bogi jelenček. Da je mel voznik veliko srečo da je živ jim ni jasno....
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj

Če cestni odsek, kjer smo doživeli prometno nesrečo (trk z divjadjo), ni bil opremljen z znakom, ki bi nas opozarjal na nevarnost, pa je po 7. odst. 54. člena Zakona o divjadi in lovstvu, podana odgovornost upravljavca lovišča. Zakon namreč določa, da za škodo na divjadi in na vozilu, ki jo povzroči trk divjadi in premikajoče se vozilo, odgovarja upravljavec lovišča, v kolikor se ugotovi, da je škoda nastala zaradi dejanj upravljavca.

Tukaj kot dejanje upravljavca šteje tudi dejanje, ki bi ga moral storiti (postavitev znaka), pa ga zaradi malomarnosti ni storil.
A se je omenjeni primer zgodil v lovišču ali izven njega? Potem bomo naprej …

Predvsem bo pa zavarovalnica to reševala z “lovsko družino” in bo tam regresirala, če bo lahko.
Citirani zakon je za voznike relevanten le, če nimajo zavarovano “divjad” (D ali polni kasko), ker daje možnost izterjave, če se je nesreča zgodila v lovišču in je tudi voznik storil vse (beri: vozil s hitrostjo, da vedno lahko ustavi ozr. vsaj bistveno zmanjšal hitrost), da do nesreče ne bi prišlo.
Če pobereš jelena izven lovišča, pa nimaš koga “tožiti”,