Bazen:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.171
5.302
113
No zdaj sem pogledal, kaj za vode tece iz pumpe v bazen. Vlil v vedro. O marija. Grinta.

Mi je "pool" majstor isto dejal, da so bazeni grozni zaradi tega peska. In da ce vse stima (pumpa, ph, klor,..), naj delam backash redno na par ur, ker se ekstremno hitro zabase. Vceraj opoldne sem menjal pesek, vse pocistil, danes ob 11 je pumpa ze dajala naprej sranje od vode. Verjetno se pa je zabasala ze veliko prej. V bazen gre 55m3, pumpa pa zmore 8m3. Ni malo presvoh to?
Definitivno prešvoh. Seveda je odvisno od števila šob, ampak za tak bazen prešvoh. Jaz imam 12 m2/h za pol manjši bazen. Seveda za tak bazen rabiš ustrezno velik peščeni filter.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.171
5.302
113
Je pa letos jeba ta pesek, ja. Jaz sicer delam backwash na 2 dni, ampak popolnoma bistra voda pa le ni. Po mojem bo čez kak teden tak kot mora bit. Da bi pa menjaval vodo zaradi tega, pa mi na misel ne pade. To je le kozmetičen problem. Drugo bi bilo, če bi imel zeleno vodo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.101
1.284
113
Po vlitju flockerja ugasni pumpo, pocakaj da se zadeva usede na dno (cez noc) zjutraj pa s sesalcem ali na "zug" posesat bazen in tisti m3 vode z usedlino zliti stran.
Vsaj tak imam jaz obicaj ker imam filter in ne pesek.
Obicajno po vlitju flockerja se vodo "zavrtim" (ja lazje v okroglem kot kvadratnem.bazenu, vendar vseeno) in se vecina smeti nabere na sredini lepo.

Bom probal. Hvala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.187
881
113
To je nasvet, sporoči, če ti uspe. Pred kosilom sem avto opral, tokrat nas je sahara extra usekala.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.496
246
63
Da kar v to temo napišem - uporablja kdo med vami kakšen sesalec za bazen? Iščem nekaj, kar bi pobiralo smeti/umazanijo/žuželke/liste, ki se potopijo na dno...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.101
1.284
113
Po vlitju flockerja ugasni pumpo, pocakaj da se zadeva usede na dno (cez noc) zjutraj pa s sesalcem ali na "zug" posesat bazen in tisti m3 vode z usedlino zliti stran.
Vsaj tak imam jaz obicaj ker imam filter in ne pesek.
Obicajno po vlitju flockerja se vodo "zavrtim" (ja lazje v okroglem kot kvadratnem.bazenu, vendar vseeno) in se vecina smeti nabere na sredini lepo.

Update. Ni pomagalo nic. Dejansko je zdaj voda motna zelena. Alge niso problem. Ob vsem tem kloru ne morejo biti.

Na koncu bo problem kovina v vodi, kjer to, kar se pocne, nic ne velja.
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.101
1.284
113
Vceraj mi je frend prinesel klor granulat za sok, ker bazena vec nimajo in mu je ostalo.

Sva sokirala bazen, tako, za hasek. Vrednost klora v vodi 3 ure po soku je bila zelo visoka. Danes ob 16h klora vec ni.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.975
2.172
113
Skoraj normalno, visoka temperatura vode. Ne skrbi, tudi če kak dan ni skoraj nič klora izmerjenega, je to ok. Klor tako ali tako ne ostane v vodi.