Bazen:

damirj

Guru
9. maj 2012
5.012
2.205
113
Težavo s cianurno kislino lahko rešiš samo da bazen delno sprazneš. V počasi topnih klor tabletah naj bi je bilo več, kot v hitrotopnih tabletah in granulatu. In kolkr vem bi tako problem s cianurno kislino lahko bil samo v primeru porabe že skoraj enormnih količin klora, se pravi pogosti klor šoki, kar itak ni priporočljivo jih izvajat več kot 3x na sezono. Letos imam vodo tretjo sezono in ni težav.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.208
291
83
Mah pozabite, tip se je registriral pred pol ure in nam bo resil svet. Reklama v stilu: tudi jaz sem imel glivice na nohtih, lani so mi odpadli, letos pa nikakor nočejo. Zato sem kupil drago fleksarico in ugotovil,da se jih da pofleksat... lahko jih pridem pobrusit tudi vam :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

damirj

Guru
9. maj 2012
5.012
2.205
113
Tip poskušal prodat tester :) Cianurna kislina je drugače resnična, ampak bi moral porabit res enormne količine klora, da bi se poznalo v takšni meri in pa verjetno 5+ let sezon ista voda. Ne vem za vas, ampak mi ko skačemo notri vejretno že v eni sezoni pol vode itak dofilamo samo iz tega naslova :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.235
5.364
113
Vsaj kubik vode meni gre, ko delam backwash peščenega filtra. Že iz tega naslova se skozi zelo sezono dopolni vsaj tretjina sveže vode. Potem je še skakanje škropljenje ipd... In če vsako sezono zamenjaš vodo, potem ne rabiš vedet kaj je ta cianarna kislina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mcn

Kobila

Zelenc'
25. jul 2024
3
3
3
60
dekani
Pozdrav še enkrat vsem, kljub pametnim mnenjem.
Tip ni poskušal ničesar prodati, le posoditi, če ima kdo težave z vodo pa bi rad preveril zadevo. Mi je žal, da sem karkoli napisal, sem hotel le opozoriti na to, da povsod v navodilih kako ukrepati piše, da se naredi klorni šok in podobne zadeve. Sam sem mnenja, da bi morali najprej navesti, da se preveri vsebnost cianurne kisline in šele če je ta ok, narediti klorni šok v primeru potrebe. Tako, upam da ste razumeli moj namen, sicer sem res nov na forumu, ne pa pri vzdrževanju bazena. V 15-tih letih se mi še to ni zgodilo, letos pač, zato pa sem izvedel nekaj novega. V slabem se vedno najde tudi kaj dobrega. Sem prvič v življenju na kakem forumu, bo tudi zadnjič mislim, pa pomislite malo zakaj. Klub temu lep dan še 1 x.