Bankomati in dvig brez provizije Hrvaška

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Še moja izkušnja od včeraj in danes.

Včeraj sem šel na dopust in sem hotel dvigniti kune na OTP bankomatu v Crikvenici - pojedel mi je kartico mamu mu nasekam na suho u rit

Danes z drugo kartico dvignil na HPB bankomatu.
Izbral sem brez konverzije - napisalo je da bo 35 kun stroška - pobralo mi je iz računa 274€ za 2000 kun - to se mi zdi ok

Če bi vzel s konverzijo bi mi vzeli 296€

Neke znanosti ni v tem, vse je bilo že napisano

7.29 no ja, daleč od srednjega tečaja BS ampak OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Dobra tema, grem avgusta na Pag, sploh nissm pomislil na te zadeve.

Kake so pa kaj cene dol? Recimo coca cola, pivo, piza, gril, ribe? Sprasujem, ker sem danes videl vse zivo, od Cehov, Nemcev, Avstrijcev, Poljakov, s polnimi prtljazniki vsega, se wc papir, pive.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.527
9.218
113
Saj to Ok samo ko pa grem po mestu so pa tukaj, sladkorna pena, napihljivi grad, stojnice, tukaj ni terminalov. Potem gremo vceraj ven jest v konobo, -15% na keš, plačilo s kartico polna cena, gremo z ladjico, opet keš... drugače itak kartica.
Za to menjaš že v Sloveniji ;)... Kar ti ostane, pač potem pokuriš tam, kjer bi sicer lahko s kartico plačal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Pa ja, toliko redko grem sem (in upam da bo to v prihodnje še redkeje) na dopust, da mi je praktično vseeno za tistih 100 kun kaj me drapnejo. Poanta teme je bila samo ta, da razblinimo to famo o HR bankomatih in dvigih brez provizij in o tem kako je potrebno PRAVILNO DVIGNIT. Torej v veliki meri pravilnega/optimalnega dviga ni, je samo slab in slabši. Potem pa je še tistih nekaj primerov kjer se ti morda poklopi firma tvoje banke, hčerinska firma te banke na HR in tapravi bankomat. Je pa res da če bi jaz to kombinacijo imel se za 35 kun ne bil šel po mestu agenta in iskal banke in optimalnega bankomata.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.304
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Reality check: same shit in all other countrirs too …

Da ne bo kdo mislil, da samo Hrvatje odirajo.

Mimogrede - komu se lahko pritožim, da nisem včeraj menjal EUR za HRK? Goljufivi Revolut me sedaj odira 1% za vsako plačilo … ponedeljek pa je še daleč …
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.125
452
83
Saj tudi nekatere slo banke zaračunajo 4€ za dvig s tujo kartico, niso hrvati unikat. Pac gres na drug bankomat, ki tega ne obracuna.

Za vikend pribitek na revolutu se pa pritozi samemu sebi, ker nisi prebral pogojev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.527
9.218
113
Mimogrede - komu se lahko pritožim, da nisem včeraj menjal EUR za HRK? Goljufivi Revolut me sedaj odira 1% za vsako plačilo … ponedeljek pa je še daleč …
Nič te ne odira, če je to 1% na ECB tečaj. Si precej na boljšem kot, če bi menjal.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.304
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Pa dobro no - meni je že jasno kaj in kako.
Sarcasm detectorje si porihtajte.

Edini dejstvo je, da preklinjam, ker sem včeraj pozabil menjati. Kriv pa seveda sam. No - v bistvu žena, ker me ni spomnila. Pa RTV, pa Janša in seveda Golob …

Edit:
Revolut z vključeno 1% provizijo: 7,44
Debit VISA NKBM ravnih 7,51
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Itak.
Mislim, da bankomat lepo bruha kune in da vprašanje pomeni, kako naj obračuna tvoji banki:
  • v EUR, torej s konverzijo bankomata / hrvaške banke
  • v HRK, torej s konverzijo tvoje banke. In to po mojem hočeš.

Grem verjetno te dni še 1x not ukucat 600 kun pa poslikam da vidimo kaj točno hočejo :fredi:
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.992
5.211
113
Pa je vsako leto ista pesem?

Bla bla bla, Hrvaška je letos dražja, bla bla bla, lokal za žemljo in sok zaračunal 69€, bla bla bla, provizije za dvig na bankomatih, bla bla bla, parkirna kazen je prišla, pa sploh nisem avta parkiral izven kampa.

Če res nimate majhnih otrok, a je tako težko iti do Grčje, razen če nimate fetiša stati v zastojih?
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
236
43
Pa je vsako leto ista pesem?

Bla bla bla, Hrvaška je letos dražja, bla bla bla, lokal za žemljo in sok zaračunal 69€, bla bla bla, provizije za dvig na bankomatih, bla bla bla, parkirna kazen je prišla, pa sploh nisem avta parkiral izven kampa.

Če res nimate majhnih otrok, a je tako težko iti do Grčje, razen če nimate fetiša stati v zastojih?
Kaj ti je v Grčiji tok všeč?:zavijazocmi:A hodiš po notranjosti Grčije? Karkoli je blizu vode je po celem svetu samo vaba za turiste najboljše stvari so itak skrite vsepovsod.:cool:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Če res nimate majhnih otrok, a je tako težko iti do Grčje, razen če nimate fetiša stati v zastojih?

Se popolnoma strinjam, silom prilike. Saj sem že omenil malo nazaj, da upam da več ne bom šel nikoli sem, če pa že pa redko redko. Ampak ne zaradi bankomata, niti zaradi cen saj ni pretirano drago. Pač hajbani se ne znajo iti turizma, za ponudit pa itak nimajo nič.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Kaj ti je v Grčiji tok všeč?:zavijazocmi:A hodiš po notranjosti Grčije? Karkoli je blizu vode je po celem svetu samo vaba za turiste najboljše stvari so itak skrite vsepovsod.:cool:

Tudi meni Grčija bolj sede, vzamem Rentacar in je to to. Prav tako mi bolj sede njihova obala, tip plaž...