Kupovanje kun na Hrvaškem?

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Dvig na bankomatu != plačilo s kartico
placano v trgovini z debit kartico od nlb !=dvig na bankomatu.

Lani sem nekaj kupil v Tomy trgovini ( v ostalih so šle kune dol) in so mi naredili nekakšne preračun, ker pa je šlo za nakup sixpacka se nisem preveč ubadal.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Hmm - v Tomy so tudi meni hoteli nekaj telovaditi, pa sem žive kune iz žepa potegnil …

Ampak ja - za plačilo s kartico ne bi smelo provizije, edino konverzija (meni je včasih v Avstriji Revolut “zatežil”, ampak tako na random, da si nisem prišel gor zakaj).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj vam naša Banka oz. izdajatelj kartice ne računajo provizije, ampak so vas pa dolžni obvestiti o tečaju, po katerem so preračunali hrčke v ojrote in tako malo z meglo napišejo pač pribitek na tečaj evropske centralne banke - pol pa se hebi in išči tečaj.

Meni je bilo včeraj zanimivo, ko sem plačeval kamp in seveda plačam s kartico v kunah, pa mi da za 30 centov višjo ceno v evrih, kot je bil preračun narejen avtomatično na računu.
Verjetno pa bi moral tam plačati v kunah po njihovem menjalniškem tečaju - kakorkoli, ni se mi ljubilo niti spraševat zaradi vročine.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Vsako leto ista vprašanja :) in isti odgovori

in kot da se kupuje ne vem kaj ... jeb... turisti, kakšen eur pa ja lahko pustite v NDH, dok še majo kune
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.150
4.596
113
Seveda se ne plačuje s kartico v kunah. Letos so na to opozarjali v več člankih in tudi banka mi je poslala opozorilo.
 
  • Haha
Reactions: BuDi in Gonzo

Zmajcek

Pripravnik
19. jan 2008
30
0
6
Ce
Karkoli plačam z kartico dobim obvestilo sms
Za opravljeno transakcijo vam je bil ob pretvorbi iz EU/EEA valute v EUR zaracunan pribitek v visini 0,38% glede na referencni tecaj Evropske centralne banke.