Avtodom!

Avtodom!


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Že nekaj časa razmišljam o nabavi kakega dostavnika ala Renault Kangoo, Felicie z zaprtim kesonom, Seat Inco.. Avto bi potem znotraj izoliral, napeljal samo osnovno elektriko, skratka preuredil v mini, mini avtodom. Stroški so nizki, cene rabljeni dostavnikov niso prav visoke, notranjost bi skombiniral novo z elementi kake stare prikolice. Glavni problem je homologacija najbrž. Je kdo od tukaj uspel homologirat doma predelan avto oz. kombi? Profesionalcem nimam namena plačevat, ker se držim reka; če hočeš da je nekaj narejeno po tvojih željah, moraš to naredit sam.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Moje razmišljanje: boljše kot dostavnik, je kakšen starejši Mercedes Viano ali podoben manjši kombi. Potniška izvedba. Odstraniš sedeže in se z aluminijem poigraš. Razne zložljive postelje, prostor za prtljago, mizice, omarice (mogoče iz športplate) in vse odstranljivo, da kombi normalno uporabljaš čez leto. Lahko tudi VW Transporter, Opel Vivaro oz. eden izmed trojčka (še Renault in ?).

Dodaš še tendo.

Govorimo seveda za potovalni kombi / mini avtodom za dve osebi.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
O Transporterju sem že razmišljal, pa ga je težko dobiti poceni in kolikor toliko solidno ohranjenega. Poleg tega je prevelik za moje potrebe. Včeraj sem prebiral še VW forum in neke druge, ter prišel do Siprasovega Berlinga, preurejenega v mini avtodom. Nevem če poznate firmo Sipras, je od Štefana Razingerja, izredno kvalitetna izdelava itd. Jim je pa uspelo v Berlinga stlačit skoraj vse nujne zadeve; posteljo za dva (110x200cm), mizico za jest, dvojni šporget, mini hladilnik, pečko, korito.. Avto ima že serijsko klimo, tako da ni panike tudi kje na ultra vročih mestih.

Bral sem, da če je vse montažno, da lahko kadarkoli rečeš, da so omarice in te zadeve pač "tovor"? Kako je pa s postopkom, če kupiš potniškega Berlinga/Kangooja in potem zice in nepotrebne zadeve ven vržeš? Je treba kej homologirat spet?

Tako kot avtorju teme mi je v oči padel tudi Fiat Scudo, ki je malo večji. Vsekakor pa zaenkrat ne iščem kombijev, temveč avto velikosti Kangoo/Berlingo, do velikosti Scuda.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ja Fiat Scudo je zopet eden izmed trojčka: sta še Peugeot Expert in Citroen Jumpy, če se nisem zmotil v imenu modela.

Starejši imajo HDI motor 2.0 in 110KM, ki je dejansko zelo dober motor in še varčen za povrhu ter se normalno premika.

Ti, zelo majhni kombiji imajo sprejemljivo velike gume (praktično od osebnih vozil z nekoliko večjo nosilnostjo).

@NigelM: dobra stran, res. Prednost majhnega kombija ala Sharan / Alhambra + Transporter je tudi v dvižnih zadnjih vratih, da si pod streho, ko so odprta. To ima tudi Berlingo možnost takšnega odpiranja. Dež na poti, pač nagaja.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Zdaj sem še malo gledal, pa Scudota s klimo sploh ni.. Preostala dva; Expert in Jumpy, sta pa predraga. 7000€ je prevelik vložek, s tem da je potrebno potem računat še predelavo in homologacijo, pa si hitro na 15,000€.

1.6 16v Kangoo se mi zdi dobra izbira in Berlingov 2.0 HDI motor. Nekaj takega recimo; http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7523861&show=1 vržeš zadnjo vrsto zicev ven, pa je super. Morda ni neumno tudi razmišljat v smeri strešnega šotora, da pridobiš na prostoru. Idej je veliko, časa še več, edino denar je tist večni problem.
smile-1.gif


Tale zadeva mi je zelo všečna, edino cena je malo visoka.


 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Torej ima 6 alterašev svoj lasten avtodom, če je verjeti anketi? Niti ni tako majhna številka za Alter.....
grin1.gif

Odprl pa sem to temo, ker sem ga kupil tudi jaz. Ni ravno najnovejši model, ampak mojim potrebam bo zadostoval. Seveda pa bo čas pokazal, kako bo zadeva potekala. S tem mislim predvsem na časovno omejenost, pa tudi seveda finančno....
rolleyes-1.gif
Nekaj takega
zmaga.gif

prenos.jpg

nahrung002.gif

Aham, taka zadeva stane nekje 60.000-100.000€. Sem imel tudi sam idejo, da bi nabavil VW Transporterja T1 ali eventuelno T2, pa se totalna skropucala, ki so praktično za na odpad prodajajo za 10.000€, tisti v katere pa ni treba investirat nič za popravilo pa se začnejo nekje pri 30.000€.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
O Transporterju sem že razmišljal, pa ga je težko dobiti poceni in kolikor toliko solidno ohranjenega. Poleg tega je prevelik za moje potrebe. Včeraj sem prebiral še VW forum in neke druge, ter prišel do Siprasovega Berlinga, preurejenega v mini avtodom. Nevem če poznate firmo Sipras, je od Štefana Razingerja, izredno kvalitetna izdelava itd. Jim je pa uspelo v Berlinga stlačit skoraj vse nujne zadeve; posteljo za dva (110x200cm), mizico za jest, dvojni šporget, mini hladilnik, pečko, korito.. Avto ima že serijsko klimo, tako da ni panike tudi kje na ultra vročih mestih.
Bral sem, da če je vse montažno, da lahko kadarkoli rečeš, da so omarice in te zadeve pač "tovor"? Kako je pa s postopkom, če kupiš potniškega Berlinga/Kangooja in potem zice in nepotrebne zadeve ven vržeš? Je treba kej homologirat spet?

Tako kot avtorju teme mi je v oči padel tudi Fiat Scudo, ki je malo večji. Vsekakor pa zaenkrat ne iščem kombijev, temveč avto velikosti Kangoo/Berlingo, do velikosti Scuda.
Tale (boldano) je malo čudna. Kaj boš avto kurblal, da ti ne bo vroče ko se parkiraš nekam na sonce?
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Ko si parkiran na soncu itak ne preživljaš časa v avtu.. Če pa že, imaš odprta vrata in okna, da narediš prepih. Je pa pri vožnji na 35+ skoraj nujno imeti klimo.. Mogoče sem se malo nerodno izrazil, ja
smile-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Ko ravno omenjaš klimo - lani smo bili med potepanjem/izležavanjem tri dni sparkirani v nekem avtodom-kampu ob morju v Italiji. Med avtodomi je bil tudi en tak, ki je imel pravo (torej ne motorsko) klimo. No ta dva Italijana sta nos iz hermetično zaprtega avtodoma pomolila približno 4x na dan; 3x sta peljala psa na potrebo, zvečer pa sta šla malo zaplavat. Meni nikoli ne bo jasen smisel takšnega "kampiranja", ampak OK, kakor kdo želi...
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Itak, čeprav jst osebno bi že po treh dneh kempiranja znorel.. Mi ni da bi bil toliko časa na enem mestu. Sej pravim, upam da si prebral zgornji post, klima je en tak bombonček samo za med vožnjo, itak ko si nekje v naravi, bogu za leđima hodiš okoli in se ne pajsaš noter.
smile-1.gif

P.S. Če ima kdo pri hiši kaj podobnega kot tole makino narejeno na Berlingu, bi se priporočal za kak ogled, da malo pofirbcam.. Sem pa iz Lj..
 
Nazadnje urejeno:

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Tele zadeve so luštne, ja, je pa največja skrb in problem, ker je material mehek. Malo rukneš kje, pa gre skoz. Sicer mislim da je to plastika, tako da se lahko flika, pa vseeno je lažje in enostavneje poklepat navaden pleh kot tole školjko. Tale Caddy je kar fajn, je pa precej draga zadeva. Tudi Romahome so drage izvedbe; za 2000 letnik je dobrih 12.000 € mal velik denarja.
http://motorhomes.autotrader.c...l/make/romahome

Čez kako leto dobit enega izmed tehle Siprasovih Berlingov je majka. Malo cena pade, dobim kompanijo, pa vozi miško!
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

cordo

Pripravnik
21. maj 2008
52
0
6
Na poletne počitnice redno hodimo z rentano gajbo 7+metrov. Če bi se mi računica izšla, bi imel zagotovo zelo malo tako gajbo parkirano doma in bi bila večino časa na izletu nekje po svetu.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jaz tudi iščem kako tako varianto, pa sem naletel na tole:

Me pa zanima, kakšne so kaj cene kampov po evropi, v in izven sezone?