Avtodom!

Avtodom!


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Nekaj sem na Alterju že bral o članih, ki so si izposodili ali pa celo kupili avtodom. Če jih je vsaj nekaj, bi lahko delili svoje izkušnje med seboj, objavljali potopise (svoje ali izposojene), predlagali izlete, pomagali z nasveti glede servisov itd... Kaj menite?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.599
1.385
113
Emona / Carnium
Pomemben podatek, ki ti bo pomagal pri iskanju odgovora na vprašanje: "Naj kupim avtodom ali ne?", je količina dopusta oz. prostih dni v letu
grin1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Pomemben podatek, ki ti bo pomagal pri iskanju odgovora na vprašanje: "Naj kupim avtodom ali ne?", je količina dopusta oz. prostih dni v letu
grin1.gif
aplauz.gif
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Tkole ti povem, ima ga en kolega.

On pravi da ga 1X let rabi in to gre za 1 cel mesec na Lošinj pa da bi zanj dal 20k+ ni računice
ne-ne-1.gif


On je isku in kupil oldija iz Dunaja (iskal MB 2.5D ohne Turbo) dela kot šus, reg. je smešna je pa mislim da un za C kat.
drugače pravi da je to brezveze nabavljat za velike denarje da ga 1-2X /leto sprehodiš
wink-1.gif


Neki tazga, mislim da je MB409 (nism 100%)

9395515798_340742d299_m.jpg
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Odvisno je od tega, KOLIKOKRAT potem ta avtodom uporabljaš!

V moji družbi je kar veliko družin, ki ima svoj lasten avtodom.
Čez leto gredo skoraj vsak vikend kam z njim... jasno, da na vse počitnice, itd. V tem primeru je to sigurno SUPER zadeva.

Za 1x na leto it na morje, pa je kupovanje avtodoma stran metanje denarja
cool-1.gif
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Avtodom-arstvo je način preživljanja prostega časa. Če si zares za to, potem ne gledaš na to ali se izplača ali ne, potem se to pač greš. Poiščeš varianto, ki jo finančno preneseš in furaš. Ni pravila kako, vsak najde svojo varianto.

Če pa sprašuješ, ker bi samo rad bil in (ker je v zadnjem času ta način v porastu), potem se boš vedno zaustavil pri stavku: Ali se izplača?

Ali se izplača plačati za vstopnico F1 v Monzi v ovinku Parabolica 155€ ?? Pravi fan plača!

Pravi avtodom-ar se ne sprašuje po stroških, on to fura, seveda po svojih zmožnostih.
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.050
113
Vsak hobi nekaj stane... In ja, gre za način življenja. Cenejša zelo podobna varianta je pa prikolica.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
....
Za 1x na leto it na morje, pa je kupovanje avtodoma stran metanje denarja
cool-1.gif

Za 1x na leto iti na morje je tudi najemanje AD-ja metanje denarja stran. Najeti AD, zato da ti potem ves čas stoji na mestu, poleg tega pa plačuješ še kamp?
Če se že najame AD, potem se ga najame za potovanje - za izležavanje zadošča šotor.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Torej ima 6 alterašev svoj lasten avtodom, če je verjeti anketi? Niti ni tako majhna številka za Alter.....
grin1.gif

Odprl pa sem to temo, ker sem ga kupil tudi jaz. Ni ravno najnovejši model, ampak mojim potrebam bo zadostoval. Seveda pa bo čas pokazal, kako bo zadeva potekala. S tem mislim predvsem na časovno omejenost, pa tudi seveda finančno....
rolleyes-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Meni je kozlarija z avtodomom iti na morje. Mislim, peljati se dol, ga parkirati za teden dni in nazaj... Kozlarija. To ti je isto, kot motor. Zadeva je za vožnjo, ne parkiranje in sončenje.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Torej ima 6 alterašev svoj lasten avtodom, če je verjeti anketi? Niti ni tako majhna številka za Alter.....
grin1.gif

Odprl pa sem to temo, ker sem ga kupil tudi jaz. Ni ravno najnovejši model, ampak mojim potrebam bo zadostoval. Seveda pa bo čas pokazal, kako bo zadeva potekala. S tem mislim predvsem na časovno omejenost, pa tudi seveda finančno....
rolleyes-1.gif
Nekaj takega
zmaga.gif

prenos.jpg

nahrung002.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nope
smile-1.gif



Minimalni stroški, tudi pije ne prehudo, bencinar, okoli 12l v povprečju.

Najbolj moteča zadeva je, da nima mira, ker se hočejo vsi zraven slikat al pa zijajo not.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.599
1.385
113
Emona / Carnium
Teh piksen sem pa ene par videl na letošnjem dopustovanju
zmaga.gif
Imaš kaj izolirano?

Sem imel pa posebno čast pozno v noč poslušati (angleško govorečega
bonk.gif
) francoza, ki je s Splitijem v enem letu prišel iz Amerike preko Azije in na žalost celo do Črne Gore, kjer sem mu moral jaz, navaden zaplankanec iz Slovenije, 1 uro po polnoči povedati, da se ni naučil niti osnovne zadeve, kot je spoštovanje VSEH OSTALIH SPEČIH gostov kampa. Nemec ob njemu je takoj razumel.

Poštar, čestitam za nakup, upam, da ti ne zmanjka vikendov in da greš kmalu v penzion
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Letos si jih lahko videl veliko, je bilo svetovno srečanje v Španiji. Ta je od starega, dobimo na podobo, samo letos se nismo odločili. Je izoliran, od letos pa ima tudi klimo :)
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Dej kako sliko nalimaj, no.. Ali pa vsaj povej katero makino si nabavil
smile-1.gif
Sicer pa smo glede avtodomov predebatirali po dolgem in počez že v eni drugi temi. Smiselnost je itak za vsakega drugačna, tako da mora vsak pri sebi narediti kalkulacijo in razmisliti o tem..
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Osnovi cilj "imeti avtodom" ni poležavanje v kampih ampak aktivno preživljanje prostega časa. Tukaj ne spada smo dopust saj so tukaj še vikendi ali pa prazniki, ko je omenjena zadeva sijajna. Sam si ga lastim približno pet let pa se s količino dopusta sploh ne obremenjujem, kolikor ga imam toliko ga izkoristim. Zelo malo je tudi vikendov, ko avtodom ne bi bil v uporabi. Če ti je všeč "nomadski način življenja - danes tu jutri drugje" in spanje v "svoji postelji" pa neglede na kraj trenutnega bivanje, je avtodom pisan zate. Če pa, kot večina predhodnikov, vidiš avtodom za uporabo v kampih in samo na morju pa še to 10-14 dni na leto, potem raje uporabljaj šotor ali prikolico, avtodom ni zate.
Torej če rad aktivno preživljaš prosti čas (tu ni mišljen samo in zgolj dopust) s kolesarjenjem, planinarjenjem, plavanjem tako v tekočih kot stoječih vodah, posebej če še rad raziskuješ mesta in kraje (tako doma kot v tujini) potem si potencialen avtodomar.
KAr se tiče stroškov naj povem, da avtodom v povprečju porabi od 10-13 l/100 km, servisi in vzdrževanje so v rangu osebnega vozila, letne dajatve in registracija prav tako, kar se pa tiče zavarovanja pa je le-to bistveno nižje za bivalna vozila, kot osebna vozila.
Rad bi ti omenil, da je obstaja več vrst avtodomov in sicer glede na njihovo uporabo, od potovalnikov do pravih mobilnih hišic. Prav tako se razlikujejo glede notranje opreme (ne mislim lepotne) predvsem ogrevanja, rezervoarjev, hladilnikov, kuhališč, torej predvsem po namenu za katerega ga uporabljaš.
Če potrebuješ kakšen nasvet sem ti na razpolago in vedi avtodomarji niso nekaj vzvišenega kot nas nekateri vidijo, samo na svoj način radi preživimo prosti čas, ki nam je na razpolago in to največkrat s somišljeniki ali pa v samoti.
 

B81

22. jul 2007
36.335
10.155
113
Je kdo naredil računico, koliko se to zares izplača?
Da ne omenim, da bi mogli imeti svoje regionalne ceste...