Audi A6 2.0 TDI 140KM l.2005-2007

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.262
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Star 1.9 TDI motor je zagotovo boljši od 2.7, tako pri pol manjši porabi kot tudi pri stroških vzdrževanja.

Ja no tukaj bi se dalo debatirat, da je 1.9 TDI boljši motor se strinjam čeprav nevem zakaj bi bil 2.7 TDI slabši. Če sem odkrito še nisem slišal da bi kdo ta ali 3.0 TDI motor grajal. Sicer pa gremo nazaj na stroške vzdrževanja. Torej kakšne so stroški vzdrževanja 2.7 TDI proti 1.9 TDI? Da nimaš velikih servisov? Španerji, rolce, jermeni? Da ne crkujejo vsakih 40.000km LMMeserji?
smile-1.gif
????

Pa tudi da je Superb bolj udoben od A6 mi je malo bosa. Ne trdim da ni tako ker nisem primerjal ampak tudi ti najbrž nisi vozil obeh enega za drugim da bi lahko to z gotovostjo trdil?
smile-1.gif


Lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.262
113
Ma ne, na forume ne dam kaj dosti, ker tukaj itak vsak svoje hvali... Dosti se gibljem v teh krogih in tudi večina mehanikov priporoča, še do sedaj nihče ni imel nekih resnih težav... seveda pa se vse lahko pokvari...
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Hotu sm napisat, da ne dam veliko na forume kot ti, ampak na izkušnje lastnikov vozil
wink-1.gif
in seveda na mnenje "dobrih mehanikov"

LP.S
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.262
113
Bodi brez skrbi da sem se predobro pozanimal pri pravih ljudeh preden sem kupil
smile-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Samo Superb je v razredu A4 in ne A6, saj je samo predelan Passat.

Kje se pa pozna razlika v razredu pri teh dveh konkretnih avtomobilih (A6 vs Superb)? Če vzamemo dva vzorca rabljenih vozil iz avto.net ...

Vse štekam, da je Audi firma, pa da spada v razred luksuznih avtomobilov itd itd... Mene zanimajo konkretne razlike. V tehniki jih ni kaj veliko, glede na to da gre za zelo podobna (če ne celo ista?) motorja. V opremi ni razlike, mogoče je še v prid Škode. Edina razlika ki jo vidim v prid Audija je 10cm pri dolžini, s tem da Superb stane 1k€ manj, ima 100kkm prevoženih manj in je 2 leti mlajši.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3052437&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3950233&show=1

Še enkrat ponavljam. Zastopim vse glede luksuza in prestiža, zanimajo me dejanske razlike med temi dvemi avtomobili s tehničnega stališča.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Superb je postavljen na podvozje Passata. Že tu imaš odgovor zakaj razlika v ceni (druge zavore, amortizerji...)
V Škodo se vgrajujeo "sistemi" (klima, navigacija... etc.), ki so pri VW in Audiju že "passe", torej z zamikom ene generacije.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.889
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Star 1.9 TDI motor je zagotovo boljši od 2.7, tako pri pol manjši porabi kot tudi pri stroških vzdrževanja.

Ja no tukaj bi se dalo debatirat, da je 1.9 TDI boljši motor se strinjam čeprav nevem zakaj bi bil 2.7 TDI slabši. Če sem odkrito še nisem slišal da bi kdo ta ali 3.0 TDI motor grajal. Sicer pa gremo nazaj na stroške vzdrževanja. Torej kakšne so stroški vzdrževanja 2.7 TDI proti 1.9 TDI? Da nimaš velikih servisov? Španerji, rolce, jermeni? Da ne crkujejo vsakih 40.000km LMMeserji?
smile-1.gif
????

Pa tudi da je Superb bolj udoben od A6 mi je malo bosa. Ne trdim da ni tako ker nisem primerjal ampak tudi ti najbrž nisi vozil obeh enega za drugim da bi lahko to z gotovostjo trdil?
smile-1.gif


Lp

Predpostavljal sem da je vzdrževanje 3l šestaka dražje kot pa 2l štirivaljnika. Zakaj dražje, ima dva valja več .. kar pomeni da lahko crkne 30% šob več (s tem da imaš pri 3.0 CR pumpo in šobe, pri 1.9 pa samo [sicer relativno drage] šobe), da ima večjo turbino, ki je jasno dražja od ljudske, LMM ne vem zakaj na 3.0 nebi crknil - enaka tehnologija, enaka možnost da crkne (je pa jasno za 3.0 dražji). Skratka ne obstaja en sklop ki ga 3.0 nebi imel in bi bil cenejši od 1.9. Dodajmo še k temu ponudbo neoriginalnih delov, ki ji je za 1.9 zagotovo več. Potem gremo dalje do sklopke, zavor, gum itd. ... na koncu se tista minimalna prednost, ki jo prinaša veriga lahko kar skrije!

Glede primerjave s superbom pa sem ga dal na nišan, ker je enak koncern s podobno tehnologijo (pa dejansko je po velikosti cenovno precej ugodna opcija).
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Recimo ta navigacija, ki je v Superbu z linka, se v Audije ne vgrajuje že cca. 4 leta. V Superbih 2011 je pa še vedno ta model navigacije.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Superb je postavljen na podvozje Passata. Že tu imaš odgovor zakaj razlika v ceni (druge zavore, amortizerji...)
V Škodo se vgrajujeo "sistemi" (klima, navigacija... etc.), ki so pri VW in Audiju že "passe", torej z zamikom ene generacije.

Ok, če se torej spustimo en razred nižje in primerjamo Superba z A4 je med njima razlika samo v "zastarelih" gadgetih, ki opravljajo isto funkcijo.

Sem mislil, da so še kakšne razlike, glede na to, da folk večinoma bolj zaupa Audiju kot Škodi, kljub temu, da je slednja narejena z bolj preverjeno tehnologijo.