Audi A6 2.0 TDI 140KM l.2005-2007

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Pa sej to na sliki je dvoconska avtomatična klima a ni, kaj je s tem narobe? To da je vrtljiv knof namesto dgitalne tipke je pa ja bolj fancy!
grims-1.gif
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Že samo iz tele slike lahko naštejem osnovne stvari, brez katerih tak avto zgleda "češko": multifunkcijski volan, ogrevani sedeži, avtomatska klima (EDIT:briga me ali je ta avtomatska ali ne, izgleda kot knofi na kakšnem štedilniku in to v avto tega ranga ne paše), tavelik mmi in usnjeni športni sedeži ( če dodam, da je še 2.0 tdi, fwd in ročni menjalnik ter limuzina je pa sploh nezanimiv). Ta ni sliki nima nič od tega in potem res raje vzamem superba ali podobno alternativo.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.511
113
ja sej, recimo mercedesov je tudi Ejev 200 na tone v classiic opremi, ga ne kupim pa če je 50% skonto.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
smile-1.gif
res ste smešni s temi komentarji o opremi, ma dol mi visi za velik zaslon ali 4 consko-digi-avtomatsko-nevem kako klimo,,....pa kaj to rabiš mislim ej,....usnja pa itaq ne maram.

lp, Z
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Hja to mora vsak posameznik sam vedet kaj je za njega... Moj A6 ima vse to, digitalna klima, barvni MMI, navigacija, bixenon,... nima pa npr. ledra. Sicer priznam da z ledrom 10x bolj fancy izgleda ampak hebatga, če iščeš nekaj določenega boš težko našel v kombinaciji ki ti je všeč...razen če kupiš novega po naročilu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Bogi je ta ja... je pa vedno slabše s to opremo se mi zdi, prejšnjeg A6 ki sem ga imel (1998-2004 model) je imel npr. digitalno klimo serijsko, nič ni bilo treba doplačat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.511
113
ja in potem odpiralec prravi da to od tega nič ne potrebuje (kar je smisel premiuma - bogata inovativna oprema) ampak hoče pa A6 olup?

žal je pač tako, da moraš dat pri teh 3velikih še 25% cene osnovnega zraven pri novem, da avto zgleda...
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Heh veš kako je, 100 ludi 100 čudi, naj ima olup če ga to osrečuje
smile-1.gif
Sicer pa glede na to kar je na avto.net-u se lahko malo zamisliš nad ljudmi ki kupujejo takšne avtomobile...
 

luknjac

Pripravnik
21. feb 2008
373
13
18
Nebom se pregovarjal, ker si striktno napisal da škoda in podobno "sranje" odpadejo. Ampak mogoče bi pa šou enkrat v živo pogledat in na testno vožnjo novega superba.

Naj ti povem da boš imel isto zanseljivost, kot pri audiu. Crkne lahko usak. Za tak cenovni rang ko gledaš boš dobil avto z več opreme, novejšim letnikom... Praviš da ne želiš stroškov z avtomobilom, vrjetno si računal koliko bodo servisi, ter deli. So za škodo tudi dragi vendar še zmeraj cenejši od audia.

Da se ne boš razburjal, ti ne vsiljujem škode. Daleč od tega, ampak pri takšnem cenovnem rangu, bi bila pametna poteza iti pogledati tudi superba. Če malo prebrskaš, tudi na vseh testih v večini hvalijo superba. Če misliš, da je škoda še zmeraj "češki avto" se motiš, in že kar visoko rangira in konkurira drugim znamkam. V mejah normale seveda! Nam je vsem jasno da škoda ne bo nikoli audi!
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Dej ti men napiše do koliko ojrov bi ti šel
wink-1.gif

Kolega ima najlepšo A6 daleč naokrog pa je neki omenju da bi jo mogoče prodal, je pa 3.0 Quattro z Sline opremo brez croma
zmaga.gif

Avto je kot NOV!

LP.S
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
A ni vsepovsod tako pri nasih ljubih Slovencljih? Vazno, da na zunaj opasno zgleda pa se vidi badge, notri je pa lahko magar brez armaturke pa s kuhinjskimi stoli - cist "brezvezen strosek" vlagat v notranjost, ki jo 99% casa gledas..
crazy1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
@zmago1:
sicer glede na letnik verjetno gledaš krepko pod 20k, ampak ker ti gre za nizke stroške, porabo - lahko pogledaš tudi faceliftane 2.0 TDIe od konca 2008 dalje. Imajo 100kW, kar ti privarčuje par evrov pri AO. Še pomembneje: motor je EURO5, kar za letos pomeni, da plačaš DMV po stopnji za bencinske motorje.

Podobno velja tudi za ostale motorje. Primer 2.7 TDI z ročnim menjalnikom pred in po FL (konec 2008): za prvega boš plačal 18% davka, za drugega pa 6%. Velja seveda za uvožene avtomobile.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Ja al ni z babami enako? Od zunaj fulllllllllllllll hudo izgleda, mogoče še malo fasade gor, v v notranjosti je polomija, podrtija, duševna revščina?
smile-1.gif
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Nebom se pregovarjal, ker si striktno napisal da škoda in podobno "sranje" odpadejo. Ampak mogoče bi pa šou enkrat v živo pogledat in na testno vožnjo novega superba.
Naj ti povem da boš imel isto zanseljivost, kot pri audiu. Crkne lahko usak. Za tak cenovni rang ko gledaš boš dobil avto z več opreme, novejšim letnikom... Praviš da ne želiš stroškov z avtomobilom, vrjetno si računal koliko bodo servisi, ter deli. So za škodo tudi dragi vendar še zmeraj cenejši od audia.
Da se ne boš razburjal, ti ne vsiljujem škode. Daleč od tega, ampak pri takšnem cenovnem rangu, bi bila pametna poteza iti pogledati tudi superba. Če malo prebrskaš, tudi na vseh testih v večini hvalijo superba. Če misliš, da je škoda še zmeraj "češki avto" se motiš, in že kar visoko rangira in konkurira drugim znamkam. V mejah normale seveda! Nam je vsem jasno da škoda ne bo nikoli audi!

Evo korekten in argumentiran odgovor zato bom odgovoril, na ostale pa ne bom niti odgovarjal, pa kupte audi z vso opremo če hočte,...men je osnovna oprema vrh glave OK!

Ne mislim da je škoda jajc, sploh ne! Verjamem da je zanesljiv in kvaliteten kot audi ali VW.
Vendar sem se odločil da kupim nekaj dražji avto boljše znamke, zakaj prav audi? Razlog za to odločitev je predvsem ta, da delam kar precej km cca 100/dan in se z veseljem vsedem v avto in z veseljem vozim. Do sedaj sem imel in vozil že nekaj avtov srednjega razreda,...tudi ople, škode, forde, vw, itd. Od vseh se najboljše počutim prav v Audi-ju, malo slabše ampak še vedno dobro v passatu...v ostalih pa kot pač v prevoznem sredstvu, brezbrižno,....Če bi kupil limo bi kupil BMW 5 ker mi je oblika všeč,...ampak notri pa zmaga Audi definitivno! Tudi sedeži in počutje mi najbolj sedeta v Audiju, posebno sedeži iz blaga in ergonomija so pomojem mnenju najboljši v Audiju,... Sem umirjen voznik po omejitvah, zato 140KM vrh glave. Sem racionalen tip človeka zato krame ala 6 conska klima, 2xenon, ogromni zaslon in podobne ne potrebujem, mi ne izboljša občutja pri vožnji ali poveča udobja.

Zato tudi ne bom šel Škode gledat, bom pa razmislil o motorju 2.7 ker hočem čimbolj minimalizirat možnost večje okvare v naslednjih 5 letih.

lp, Z
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Samo Superb je v razredu A4 in ne A6, saj je samo predelan Passat.

Audi brez opreme je pa še pod nivojem passata - superb je pa po velikosti v rangu A6, glede na to da avtor gleda prejšno generacijo (pred FL) A6 je škodilak celo boljši.

Samo označevanje nima nič zveze z dejanskim vozilom.

Aja BTW Superb je bil v zadnji motoreviji (AMZS) pri prodajni statistiki v najvišji katogoriji (ob bok A6 in ostalim).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Zato tudi ne bom šel Škode gledat, bom pa razmislil o motorju 2.7 ker hočem čimbolj minimalizirat možnost večje okvare v naslednjih 5 letih.

Kakor hočeš, samo je nova škoda zaotovo bolj udoben potovalnik. Če pri Audiju vzameš zračno vzmetenje potem se stvari obrnejo, ampak tega itak nočeš!

Star 1.9 TDI motor je zagotovo boljši od 2.7, tako pri pol manjši porabi kot tudi pri stroških vzdrževanja. ČE pomislimo še da škodo dobiš novo ali skorja novo, Audijap a s 200k km ni kaj za razmišljat!

Da xenona ne rabiš in se veliko voziš je bedarija prve klase, to je eden od must have elementov če imaš avto za potovalnik.

Skratka, sorry ampak ne razmišljaš racionalno ampak s "srcem"! Ni s tem sicer nič narobe, ti pa polaam res na srce da potem vzemi 2.7TDI ker bo tako srce ostalo pri znamki, kar se zna pri 2.0TDI spremenit!
zmaga.gif
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
A ni vsepovsod tako pri nasih ljubih Slovencljih? Vazno, da na zunaj opasno zgleda pa se vidi badge, notri je pa lahko magar brez armaturke pa s kuhinjskimi stoli - cist "brezvezen strosek" vlagat v notranjost, ki jo 99% casa gledas..
crazy1.gif
Pozabil si še obvezno opremo, 19 colske replike z linglon, wanli in podobno eksotičnimi pnevmatikami. Samo da je na zunaj bilng bling
cheer.gif

Not pa olje iz lidla za 3 eure
bonk.gif