Audi A4 2008

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Pač vzameš 3.0 quattro.
wink-1.gif


Sej sem iskal nekaj drugega namesto besede "konkretno", pa se nisem nič pametnega spomnil.
frown-1.gif
Verjetno bi moral napisati "solidno". Malo bolj kot amperjev 1.9 tdi
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ravno to me preseneca, 2.0 TDI ni vec najmlajsi motor, pa se je vseeno znasel v novem A4.. 2.0 TDI bi, po mojem skromnem mnenju, danes moral imeti vsaj ene 20 KM vec..
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Lejte, dečki ... Tale nova štirica je avto naslednje generacije in trenutno, roko na srce, razen novega C-ja in IS-a nima konkurence. Pojdite na testno vožnjo in boste videli. Kdor je vozil kakšnega novega Allroada, A5 ali Q7, ve, o čem govorim. A4 lahko po mojem mnenju povsem primerjamo s trenutno aktualnim BMWjem 5ko, ne pa s kakšnim Avensisom, C5 ... Vsaj ne s trenutnimi modeli. Verjamem pa, da prihajajo čez kakšno leto, dve povsem konkurenčni modeli, lahko celo boljši.





Glede lege ... Včeraj je bila cesta kot drsalnica. S Corso me je dvakrat skoraj obrnilo, na rajs je šlo itak takoj. Z A4 sva z modelom kamot 100ko šibala čez ovinke, avto ni niti malo zanašalo, še esp se ni vžgal. Pa ni bil quattro model.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Počakaj malo ... jaz sem govoril o NOVIH modelih Mazde, Avesnisa in C5 tke, ne o starih. Sigurno je brez najmanšega dvoma tale A4 najboljši od trenutnih avtov, ampak prihajajo vsi triji zgornji modeli. Pa roko na srce A4 je še vedno A4 in primerjat tega iz BMW serijo 5 je malo neumno, pa brez zamere.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Če mal ostane pr obliki, imidža res nima kot 4je krogi, samo kej takega men sploh ni grdo, nasprotno, Audi mi kr neki prot temu deluje (pa čeprav mi je lep)

6ka z MPS paketom (žal zaenkat le oprema)







 
Nazadnje urejeno:

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Kot prvo, če lepiš slike lepi resnične slike. V prvem postu si zalepo napačen sprednji del A4. Tukaj lepiš slike novega A4 in slike starih C5 itd. Poglej si notranjost novega C5.

Kot drugo, to da primerjaš Audija A4 z BMW 5 je tudi malo glupo, ker A4 je in vedno bo primerljiv z BMW 3 in še to je vprašanje če je boljši.

Kot tretje, ta 2.0 TDI motor je daleč najvecja ropotulja med dizel motorji v novih avtih. Še pol cenejši dizli manj traktorirajo kot ta, zaradi svoje zastarele zasnove.

Pa ne me narobe razumet da tu pišem kaj čez Audi. Verjetno bom po novem letu naročil Audi A5 ker mi je bolj všeč kot BMW E92 coupe. Vendar prej bi rad videl A4 in A5 en ob drugem, ker nočem kupit A5, potem pa bo oblikovno prevec podoben A4 in bo vsaki drugi avto na cesti enako kot moj.

In še za tistega ki je reko da kdor rabi imidž si kupi A4. A4 je spodnji prag limuzin in tu ni noben imidž . Danes niti z A6 nimaš imidža.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Lejte, dečki ... Tale nova štirica je avto naslednje generacije in trenutno, roko na srce, razen novega C-ja in IS-a nima konkurence. Pojdite na testno vožnjo in boste videli. Kdor je vozil kakšnega novega Allroada, A5 ali Q7, ve, o čem govorim. A4 lahko po mojem mnenju povsem primerjamo s trenutno aktualnim BMWjem 5ko, ne pa s kakšnim Avensisom, C5 ... Vsaj ne s trenutnimi modeli. Verjamem pa, da prihajajo čez kakšno leto, dve povsem konkurenčni modeli, lahko celo boljši.

No sej... kaj pa je poleg novega C-ja in IS-a še direktna konkurenca A4? BMW 3... potem se pa že neha počas. Če že primerjaš s cenejšimi avtomobili kot je naprimer Avensis, pa nekako ni čisto zanemarljivih 4k€+ razlike v ceni. Koneckoncev še vedno govorimo o srednjem razredu... in za isti denar dobiš pri konkurenci veliko več (če ti ni glavna stvar pri avtu izgled).

No kaj te je tako šokiralo... še vedno ne vemo. To da 140 konjev dobro potegne? Oblika? Glede na kaj lahko primerjaš 5ko z A4?

"Avti naslednje generacije" se ne delajo v srednjem razredu... avto naslednje generacije je naprimer vsaka nova S klasa, katera dejansko prinaša neke novosti. Tukaj ni videnega nič novega... je lep avto ampak še vedno nič hudo inovativnega.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
dokler se not ne usedeš pa vidš tisto nagravžno ročno k se skor stropa dotika

11181020711261702390-44-0-22-1.jpg


za el. park bremzo še niso slišal?
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
jao spet na IMIDŽ
hysterical-1.gif

Se spomnim nekaj let nazaj, ko je na trg prišel takrat novi a4. Doma vsi za greti za nakup in gremo pogledat v lokalno avtohišo. Na razplolago je bil en testni in se foter že dogovarja kako in kaj, na koncu vpraša še za kakšen popust - testni avto, 2. lastnik, neke praskice je že imel pa enih 7k km, prodati so ga hoteli samo 300k sit ceneje od novega. Mislim, da smo upravičeno pričakovali ceno tam nekje 500k sit ceneje od novega, kar bi bilo ok. Pa prodajalec takoj začne... gospod audija kupujete, tukaj gre za 30% večji imidž kot pri ostalih znamkah, itd. Češ kako si drzneš vprašati še za popust. Meni je bilo kar slabo, ko sem to poslušal. Smo se kar hitro poslovili. No, naslednji teden sva šla še v eno drugo avtohišo pogledat novega a4 pa spet model začel z imidžom pri audiju?! Meni se takratni a4 ni zdel prav nič posebnega glede na konkurenco, sploh pa nisem pomislil, da bi s tem pridobil nekaj ekstra na imidžu. Zaradi take arogance smo se spet poslovili in na koncu odšli na bmw in kupili 5ko, ki je bil za moje pojme bistveno boljši avto v vseh pogledih. Pa še nakladanja o imidžu ni bilo slišati
cool-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Če se ne motim je v tem Audiju že nova 2.0 TDI mašina, ki deluje na principu skupnega voda. Vgrajujejo jih že v Tiguana, tako da tvoja 3. primerjava ni ravno na mestu.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Če se ne motim je v tem Audiju že nova 2.0 TDI mašina, ki deluje na principu skupnega voda. Vgrajujejo jih že v Tiguana, tako da tvoja 3. primerjava ni ravno na mestu.

Nisem vedel, sem mislil da 2.0 TDI CR motor ima 170 hp...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:


Glede lege ... Včeraj je bila cesta kot drsalnica. S Corso me je dvakrat skoraj obrnilo, na rajs je šlo itak takoj. Z A4 sva z modelom kamot 100ko šibala čez ovinke, avto ni niti malo zanašalo, še esp se ni vžgal. Pa ni bil quattro model.

novi A4 je se na prejšni platformi, in A4 ni biser glede lege (pustimo S, RS in podobno), ko boš enkrat pošteno peljal A4, potem pa še kak Accord ali Alfo 159 boš spremenil mnenje. To potrjujejo tudi številni (predvsem nemški) testi.

Če pa je zate edino merilo za superiornost vesoljska armaturka lahko pogledaš desetletje nazaj ko so toyote imele raznorazne hladne iluminacije in podobno, ko so v audijih in mercedesih svetle obične žarnice nad kazalci.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Nekje v spominu imam, da so prenovili celotno paleto motorjev. CR imajo zdaj 143KM, namesto 170KM pa mislim, da je 2.7 TDI, ki ima 190 KM.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
BMW 5 je boljši avto kot A4? Kaj ne poveš.
bonk.gif

Kloshar oziroma ta ko je odprl temo je začel s tem da je novi A4 v rangu BMW 5.
 

crest

Pripravnik
14. sep 2007
30
0
6
Vsi se zelo pametni kaj je dobr in kaj slabo !

Me prov zanima kakšne avte vozite! Avto srednjega razreda (limuzina) pač ne kupi nekdo, ki se bo podil čez ovinke !
Audi A4 ima povsem novo podvozje motor so mu prestavili za 15 cm nazaj. Tako, da sedaj ne rine sprenjega konce ven kot pri prejšnejm modelu.

Ima tudi nastavljivo podvozje in če mu dodamo še 19" platišča za katere je potrebno doplačati je pravi športnik z kombinacijo 3.0 Tdi quattro.

Cena novega audija A4 z 3.0tdi quattro, bi-xsenon, afl, navigacijo, BT, 19", s-line opremo, je okoli 42.000€.

Kdor pa kupi avto "nek se vidi" si je pa sam kriv, niso vsi taki.....in zato ni treba pisat traparije imiđ pa to, vsak ma svoje želje.

Vsekakor se pa A4 ne more primerjat z Bmw serijo 5 !

Počakajmo na novega RS4
grims-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.781
2.352
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
dokler se not ne usedeš pa vidš tisto nagravžno ročno k se skor stropa dotika

11181020711261702390-44-0-22-1.jpg


za el. park bremzo še niso slišal?

Verjetno so, ampak so videli probleme pri Reno,BMW in Mercedes.
Vsaj nekdo še razmišlja z glavo.

Lepo pa res ni za videti, to pa drži.

Lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.