Aplikacija Flik

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Revolut > NLB: Plačilo izvedeno v sekundah :)

SEPA takojšnja plačila delujejo :) Flik gre lahko v zgodovino.

Instantno iz Revoluta bi moralo iti do naslednjih bank:
- Banka Intesa Sanpaolo d.d.
- Sberbank banka d.d.
- Banka Sparkasse d.d.
- Gorenjska banka d.d.
- Nova Ljubljanska banka d.d.
- Deželna banka Slovenije d.d.
- Hranilnica in posojilnica Vipava d.d.
- Hranilnica Lon d.d.
- Banka Slovenije
- Nova Kreditna banka Maribor d.d.
- Delavska hranilnica d.d.
- SKB banka d.d.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
Kaj ima to veze s flikom. A ni z revoluta že prej takoj prišlo? Flik je za med slovenskimi bankami.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ne do slovenskih bank. Po povezavi SEPA instant sistemov RT1 in TIPS sedaj deluje instantno tudi do slovenskih bank.

PS: SEPA instant payments bi moralo delovati tudi preko UPN nalogov, ne samo preko Flika. Ampak so banke tako zapakirale, da promovirajo Flik.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Nisem se koristil teh instantnih placil, ampak a ni Flik brezplacen (vsaj pri DH), ta hitra SEPA pa precej zasoljena (vsaj N26 mi ponudi ceno mislim da 1€)?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Pri Revolutu je SEPA instant brezplačen. Banko stane okrog 0,0020 €/transakcijo in naj bi bila cenejša transakcija kot v navadni SEPA-i.

Kar N26 zaračunava je 99% čistega dobička. In je čisto odiranje uporabnikov.

Vse EU banke morajo do konca februarja 2022 ponuditi SEPA instant payments. Navadni SEPA se novembra 2022 ukinja.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
Dokler instant SEPA ne bo cenovno primerljiv s flikom, bo slednji se kako živ
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
S Revolutom lahko instantno plačaš predračun oziroma nakažeš prijatelju. Oboje brez provizije.

Kako je tukaj konkurenčen Flik? Zastonj lahko nakazuješ prijateljem, ki imajo flik (trenutno še). Predračunov pa ne moreš plačevati preko flika. Vsak lokalni sistem je obsojen na propad.

V Evropi se vzpostavlja evropski sistem za plačevanje z NFC oziroma QR kodo, ki bo temeljil na SEPA instant paymentu.

Novembra drugo leto ne bo več Navadne SEPA-e. Še nakazila preko SWiFT-a bodo postala instantna.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
Jaz vse razumem. Ampak velika večina je in ostaja na slovenskih bankah in nakazujejo slovenskim bankam. In če je en način zastonj, drug pa ne, je povsem vseeno, a je nakazilo takoj ali jutri v veliki večini primerov. Trenutno je pa flik zastonj, navaden sepa tok pa tok, instant pa se drazje. Kako dela ne vem, ker mi na misel ne pride da karkoli plačam preko tega, na ceniku pa je.

Cenik bo narekoval trende, kot vedno... In dokler je tako, kot je, bo flik še en čas zelo živ
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
Seveda... In dela odlično btw... Edini način pri nas, da gre denar brezplačno naokoli. To, da je takoj, je samo dodana vrednost, drugače bi bilo pa vseeno če ne bi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
In Revolut

Instant je zelo pomembna stvar. Če nekaj naročiš in plačaš preko IBANa ti ne pošljejo prej kot je plačano. Torej se ti dostava zamakne za 1-2 delovna dni pri navadnem SEPA.

Nekaterim gostincem v Avstriji lahko plačaš preko QR kode preko IBAN-a (SEPA instant payments).
 
Nazadnje urejeno:

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.642
999
113
Jabe je rekla pri nas, sem sklepal da se omejujemo na Slo. V tujini je brezplačne alternative seveda še več.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Jabe je rekla pri nas, sem sklepal da se omejujemo na Slo. V tujini je brezplačne alternative seveda še več.
No ja. Potem povej meni ki nimam Flika in uporabljam EU banko za nakazilo plače kako boš preko Flika nakazal zastonj na Revolut.

Jaz Revolut, N26 tretiram kot slovenske banke, saj ponujajo storitve pri nas. Imajo licenco Evropske centralne banke (ECB), da lahko poslujejo pri nas. En del ECB-ja je Banka Slovenije.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Vse slovenske banke morajo do konca februarja 2022 ponuditi SEPA instant payments. Zato Flik nima smisla.

Predvidevam glede na povezavo RT1 in TIPS sistema, da se mora tudi Flik povezati na TIPS. Namreč Target2-slovenija, ki ga uporabljajo za flik se po direktivi ECB novembra 2022 ukinja.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
By when will it be possible to reach all banks participating in TIPS? The measures to facilitate pan-European reachability ensure that all PSPs which have adhered to SCT Inst scheme and are reachable in TARGET2 become also reachable in TIPS via a central bank money liquidity account, either as participants or as reachable parties. The amending TARGET2 Guideline foresees that the such requirement shall apply as of 25 February 2022. This will allow the ACHs to become interoperable as cross-ACH settlement will be possible. In addition, it will be possible to settle instant payments between ACH and TIPS participants. In this way, any bank participating in any Clearing and Settlement Mechanism (CSM) will be able to reach any other bank participating in other CSMs.

The ECB’s TARGET market infrastructure will be converted in November 2022. What sounds harmless is a major challenge for SEPA banks. Some aspects of the TARGET2 Big Bang are explained in this post.

What does the TARGET2 Big Bang change?​

The TARGET2 / T2S consolidation is intended to make the existing infrastructure more efficient. This includes

  • centralization of the systems (including liquidity control and master data)
  • breaking the monopoly of SWIFT as an access system and
  • switch to future-proof message formats (IS0 20022).
Kaj pomeni Big bang? En dan v novembru 2022 bodo izklopili stare sisteme SEPA in vse EU banke bodo delale po novem sistemu. Če bo šlo kaj narobe plana B ni. Zanimivo bo tole spremljat. Lahko se zgodi, da marsikatera banka ne bo mogla izvajati plačil.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
Vse slovenske banke morajo do konca februarja 2022 ponuditi SEPA instant payments. Zato Flik nima smisla.

Zastonj?

Mbills zahteva da ima vsak nekaj dodatno odprtega/naloženega. Koliko stane da denar gor dobis. Ene variante imajo celo naročnino . Ne vem več, zaprla vse skupaj čim so začeli s tem. flik ima vsak, ki ima pri nas odprt račun (ajde za UniCredit ne vem, ne že preko eni leto ni več tam). N26 je zastonj instant? Imam jaz vse to, nič bati, vem koliko stane. Zato gre pri n26 navadno, bo že do naslednjega dne počakal... Revolut pa za drucga kot za topupat s mestercarda in potem prenakazat na n26 ni. Ajde malo ima svoj račun se preko mene pa svojo kreditno, da se nauči malo s tem delat...

Ne vem, zakaj imate vsi tok flik v žolču. Prav nič mu ne manjka in lepo dela. Ko ga bo kaj drugega povozilo (bo plačljiv ali instant SEPA ne bo več ali ga bodo ukinili), bomo pa kaj drugega uporabljali. Ampak zaenkrat... Razen tega, da je treba biti načelno proti, ker naše banke spet nekaj svojega forsirajo, je od vsega najbolj praktično, če hočeš od/do naključnega Janeza denar dobiti zastonj, kaj šele instant.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
flik ima vsak, ki ima pri nas odprt račun


Tole NE drzi cisto... oziroma bi bilo bolj pravilno napisano, da ima vsak, ki ima pri nas odprt racun MOZNOST uporabljati FLIK ... Mora si ga pa sam aktivirat... ni kar privzeto aktiviran pri vseh, ki imajo odprt racun ... Ce zelis poslati denar nekomu, ki se nima aktiviranega FLIK-a, imas moznost samo obvestiti takega uporabnika, da naj si to uredi ...

Mimogrede... moznost FLIK ima tudi Unicredit ... (poleg Addiko, BKS, DBS, DH, Gorenjske banke, Intesa, LON, NLB, NKBM, Primorske hranilnice, Sberbank, SKB, Sparkasse) ...