Aplikacija Flik

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
preverjeno deluje, če si v tujini. plačal sem apartmaja v avstriji in mi je prijateljica fliknila polovico, je šlo brez problema.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zanima me, ali so možne kakšne goljufije pri flik plačilu? V zadnjih dneh sta me 2 osebi preko marketplace kontaktirali, za nek izdelek za katerega prej pol leta ni bilo nobenega interesa. Oba sta želela plačati, preko flik. Ko sem povedal, da nimam flik, ampak se mi lahko znesek nakaže, ni bilo več zanimanja za izdelek. Naslednji dan so ženo kontakirali za nek oglas, spet jih je zanimalo plačilo preko flik, potem pa je interes za izdelek izpuhtel. Pa me zanima, če si recimo naredim ta flik, a me lahko nategnejo ... da npr. stornirajo plačilo, ali pa kako drugače? Neka finta mora biti ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.388
5.416
113
kolikor vem, ne...

razlika je, da je nakazilo brez provizije in da je instantno. torej če pride in kupi, takoj flikne in ti takoj imaš. kot da bi denar dal. pri nakazilih je še vedno vmes časovna komponenta, kdaj se plača in kdaj se dobi/vidi denar in ali se plača vnaprej ali pol ali kako... če ni instant payment, kar pa stane še več (razen pri izjemi).
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Zanima me, ali so možne kakšne goljufije pri flik plačilu? V zadnjih dneh sta me 2 osebi preko marketplace kontaktirali, za nek izdelek za katerega prej pol leta ni bilo nobenega interesa. Oba sta želela plačati, preko flik. Ko sem povedal, da nimam flik, ampak se mi lahko znesek nakaže, ni bilo več zanimanja za izdelek. Naslednji dan so ženo kontakirali za nek oglas, spet jih je zanimalo plačilo preko flik, potem pa je interes za izdelek izpuhtel. Pa me zanima, če si recimo naredim ta flik, a me lahko nategnejo ... da npr. stornirajo plačilo, ali pa kako drugače? Neka finta mora biti ...
Ko ti enkrat flikne ne more več storninrati.

Tudi pri meni, če kaj prodajam kupci večinoma ponudijo plačilo vnaprej preko flika ali revoluta. S trr-ji se nobenemu ne da več ubadati je preveč pisanja.