antivirus

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Ce komu pridejo prav mcaffe licence jih lahko dobi po 8 eur. Podrobnosti pod privat
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Fantje, ko boste enkrat imeli pizdar... v omrežju bo pa veselica.... 40€ letno/ 365 dni = 10 centov na dan, da imate zaščitene naprave. Brez reklam, brez teženja, na 5 naprav.

Tudi jaz sem imel včasih miselnost, saj vem kaj delam, kaj klikam. Pa tudi, če je kaj prišlo, je bil samo moj računalnik v omrežju, na disku pa samo igrice in filmi... Format C: in piči. Še dobro je bilo, ker je potem računalnik boljše deloval.

Sedaj imam starejšega očeta, ki visi na internetu in otroka, ki ni računalniško pismen. Saj učiš in opozarjaš, ampak ne moreš biti vedno tam. Napadov in poskusov je pa vedno več....

popravek: 10 naprav
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Saj imamo zaščitene naprave. Windows Defender deluje odlično. Tudi, če pogledaš review različnih sistemov, ni nič kaj preveč zadaj. Pa da ne omenimo, da je praktično nemogoče konkretno primerjati. Dodatnih funkcionalnosti pa vsi pač ne rabijo(mo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Fantje, ko boste enkrat imeli pizdar... v omrežju bo pa veselica.... 40€ letno/ 365 dni = 10 centov na dan, da imate zaščitene naprave. Brez reklam, brez teženja, na 5 naprav.

se popolnoma strinjam :zmaga:

tudi jaz sem bil pameten, ehh saj se mi nič ne more zgodit....doma imam računalnik samo za "normalne" stvari...na internetu nič takega ne brskam in gledam...ne krekam programov....telefon tudi ne uporabljam za ne vem kakšno brskanje po internetu...

in potem enega dneva sam začnejo šibat SMSji o transakcijah na VISA kartici:eek:, čez en teden pa še na MC:eek:...
to še človek preboli...pač sej je samo denar.....

ampak potem pa ko začneš razmišljat...kako hudiča se je to zgodilo:eek:...potem šele boli glava, ker ti ni nič jasno....in ker ti ni jasno se ne moreš pripravit/branit v prihodnosti:bonk:

naslednja faza je raziskovanje načinov kako to oni naredijo.....in če ni glava zabolela pri prejšnjem odstavku, 100% v tej fazi je:eek:

v glavnem, 20 sekund pa ti udrejo v telefon:fredi:,...pa sem vedno mislil, da je telefon najbolj varen...če že da lahko udrejo v domač računalnik....

no in ja....pred odpiranjem prejetih sporočil SMS, viber, watsup, reklam med brskanjem...itd....se recimo lahko zaščitiš...pač če ne poznaš enostavno zbrišeš še predno odpreš....

imajo pa tehnike, pred katerimi se enostavno ne moreš odbranit....sam seveda :zavijazocmi:

in ja...40 EUR ali kolikor že stane letna naročnina....je drobiž, napram temu kakšno sranje maš lahko.....poberejo denar, gesla, , slike poberejo in izsiljujejo, slikajo te na daljavo....ma for čuda:bonk:

tehnike in virusi niso več kot še pred kratkim....pač računalnik mal šteka,, formatiraš ga pejmo naprej....
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Še lepše je, ko imaš v firmi top shit licenco za AV, ki se meri v par 1000€ letno, pa ti vseeno uleti virus in pohabi firmo za teden ali več...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
In ravno to je bistvo, zaščita vsekakor mora biti, ampak 100% zaščite ni. In meriti, ali je AV za €40, €x1000 bolj učinkovit od priloženega je... nehvaležno. Na koncu so si zelo podobni. Razlika je v glavnem le v dodatnih funkcionalnostih.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
ga ni antivirusa, ki bi konkuriral človeški napaki....
pa v podjetju je tako, da je varnost na nasprotni strani preproste uporabe.... Bolj kot je poskrbljeno za varnost, več je dela za uporabnika.. In ti se pritožujejo... A je res treba menjati geslo, zakaj mora biti tok dolgo,
Uporabniki se ne zavedajo, da je to njihova digitalna identiteta v podjetju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, resnici na ljubo je treba povedati, da še nekaj let nazaj ni bilo uspešne (programske) zaščite proti izsiljevalskim virusom. in ker je večina javne uprave še vedno povsem lepo delovala na ne ravno varnem internet explorerju, smo imeli težave. ker je večinoma (po mojih izkušnjah) folk kasiral zadevo ravno prek njega. ja, folku vsaj v eu ne smeš preprečiti brskanje za privat zadeve (ali pa ga vsaj spremljat ne smeš) in korak do nesreče je blizu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
In potem imaš problem, da zaposleni ne vedo tistega, kar je en klik vstran in ve vsak amater in vsa konkurenca. Vse ima svoje prednosti in slabosti.
Pred dobrimi 10-imi leti sem poznal enega kriminalista, ki je preiskoval tudi razne tatvine. In v službi ni mogel preprosto pogledati na bolho, kaj od tistega, kar je bilo ukradeno, se lepo vsem na očeh prodaja. Delovno mesto je bilo varno, ne pa ravno učinkovito.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Saj to ne pomeni, da zakleniš vsem dostop do spleta. Če uporabnik argumentira, da potrebuje splet, se seveda oceni ali je res ali ne.

Sedaj omejitve itak ne pridejo več do efekta kot so včasih. Če želi delavec zabušavati, vrže telefon na mizo in ima dostop do spleta. Ne poznam več veliko ljudi, ki ne bi imeli zakupljenih mobilnih podatkov... S tem pa se tudi izogneš veliki možnosti virusov... Uporabnik ni na omrežju od podjetja, ampak svojem mobilnem..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in ales85

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Najprej na napravi instaliram antivurusni program. Brezplačen.
Danes se za virus 'sam odločiš'. Je pač skrit.
In zmaga tista: 1000€ na leto, pa firmin človek instalira virus in onesposobi CELO firmo. V firmi so tudi neizobraženi.
Pač, izobraževanje in konec.

Vprašenje: Je plačljiv Antivirus res boljši kot brezplačen?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
boljši je v smislu dodatnih funkcij. jedro programa je pa bolj kot ne enako (avast, kaspersky, panda ipd). dejansko je "skoraj" boljše imeti dodatne funkcije, saj osnovni program običajno ne ščiti proti izsiljevalcem. no, so izjeme. ali pa uporabljaš še dodatno antiransom zaščito. ki pa je že tudi v samem win10 oz 11. koliko ščiti, je pa drugo vprašanje-ampak je. in to gratis.