amd in prenosniki

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
ima kdo izkušnje, kdo ve, kako se amd procesorji obnesejo v prenosnikih. Je smiselno gledati za prenosniki s tem procesorjem?

tnx
 

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
torej, ko deluje prenosnik z amd, lahko izklopim gretje v sobi?
cool-1.gif


am, to verjetno ni najbolje, ali pač.

procesorske bitke nisem spremljal že vsaj 4 leta, takrat kupil amd (hišni PC), pa mi je bilo žal. Zdaj razmišljam o prenosniku in me zanima, kako je kaj zdej razmerje med intelom in amd pri prenosnikih.
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Jest mislm, da ni tak velik problem. Se ne segreva tok, da bi sobo ogrel. AMD-ji so cenej kokr intli.


P.s. Če te zanima jest prodajam svoga HP-ja, več na PM
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, imam turiona64 v laptopu že skoraj dve leti, pa se mi zdi, da se vseeno bolj greje kot recimo pentiumM. Ker za primerjavo, moj acer, če pustim laufat čez noč torrent malo piha, na vsake toliko malo bolj, ampak se da spat, cimrov pentiumM pa goni mulo dan in noč, pa zapiha zeloooo redko. Ok, jaz imam acerja, on toshibo, samo vseeno.
Sicer sem pa zelo zadovoljen z njim
smile-1.gif

(samo ker imam pač očitno rahel spanec, ga ponoči izklopim)


lp
Peter
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kolega je kupoval laptopa in sva malo pregledovala benchmarke in je tak, da je npr. amd dual core 2.0 tak hiter kot intel dual core 1.8, 2.2 amd kot 2.0 intel...

Je pa kupil zdaj Turiona X2 2.0 v Fujitsu Siemensa in je zadovoljn, je bil laptop precej poceni oz. cenejši kot enako opremljen intel 1.8.

Drugače imam pa jaz 3 leta star laptop z Athlonom XP Mobile, ravno zdaj, ko brskam po netu in pišem v wordu ima 60°C, pri zahtevnejšem delu gre nekje do 80°C (pri 100°C se izklopi). Ponoči se tu in tam vklopi ventilator, ampak me ne moti ker nimam rahel spanec.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jaz imam turiona x2, pa ventilator močneje piha samo, če je dobro obremenjen. Drugače slišiš samo disk. Sicer pa primerjaj obremenjenost procesorja pri muli in pri torentih, pa boš videl zakaj je razlika.
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Jest mam zdej intel centrino prej sem mel pa AMD sempron in naj povem, da v temu k mam intla se nč ne segreje. AMD se pa veliko več greje!
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
jasno če pa najslabši možni mobilni procesor primerjaš z procesorjem ki ga niti pod razno ne moreš dati v isti koš...
sempron je za ljudi ki pojma nimajo zakaj je računalnik in se jim zato na računalniku nabira prah isto velja za celerone vsem kupcem teh procesorjev je skupno dejstvo da jim je pomembno da imajo občutek kako malo so plačali in koliko so prišparali... seveda potem padejo kritike ampak za to so si krivi sami...
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ubogi revež si imel semprona, ki sploh ni pravi mobilni procesor in se upaš posploševat, da se amdjevi procesorji grejejo?