Kitajski mini računalniki

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Torej, gledam malo tele mini PC-je (SSF format, NUC in podobno), ker imamo v službi dobre izkušnje z Lenovo in HP.
Se mi zdi, da se tekom let obnašajo bolje, kot primerljivi prenosniki.
Zdaj bi še enega kupil za doma.

Vidim, da je tega vse polno na kitajskih straneh, recimo:

Ali ima kdo izkušnje s temi kitajčki, ker cene so precej nižje kot pri priznanih znamkah?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Načeloma bi moralo biti vse ok, samo uveljavljanje garancije lahko šepa.

Na youtubu imaš kup recenzij. Glej kaj povedo o glasnosti in hlajenju, ker kakšni kitajčki znajo tuliti. Pa AMD ima prednost v temu segmentu, sploh glede grafike, katera lahko poganja že kar zahtevne igre.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Ve kdo za kakšen mini pc, ki premore 2xnvme, 2.5gb mrežo in, idealno, ima še plac za kak sata disk? Celeron ipd. šara je zadosti.

Tole bi bilo idealno, če bi šel not 2xnvme
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
Ali ima kdo izkušnje s temi kitajčki, ker cene so precej nižje kot pri priznanih znamkah?
doma imam že tretjega kitajčka. prvega sem kupil 12 let nazaj, nekaj s procesorjem i3 in mi še danes služi kot linux strežnik. naslednjega sem kupil nekaj let kasneje, s procesorjem i7 in 2x HDMI izhodom za hišni računalnik. po kakih treh letih mi je crknil, tako da sem ven pobral disk in RAM ter naročil novega barebone, vstavil disk in RAM v novega in zadeva je špilala naprej.
kupujem pa pasivno hlajene računalnike, brez ventilatorja, tako da so v povezavi z SSD čisto tihi. procesorji so serije U, da se ohišje manj segreva, kar pa se vidi tudi pri slabši zmogljivosti procesorja.
jaz sem zadovoljen s temi računalniki in ker počasi že razmišljam o nadgradnji, ga bom spet naročil pri kitajcih.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
kakšen primer U procesorja v takem sestavu.
ali pa sestav z takim procesorjem.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
993
113
Celje
Obišči stran
tudi jaz (še vedno) kupujem nekaj takšnega. Sem sicer se že odločil za NUC, ampak v ceni je pod črto kar nekaj razlike. Sploh, če res dobiš licenco za win pri teh kitajcih zraven. Če ima kdo kakšno pametno zadevo nagledano se priporočam.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Pr kitajcih ziher ni legit licenca :) za Winse, to bi bilo na meji verjetnega. NUC je bolj ziher zadeva, kitajec je pa tako: včasih dela enako kot NUC, včasih je problem kak drajver, še najpogostejša napaka je pregrevanje, če je notri kak kolikortoliko procesor in je hlajenje bolj poskus kot prava izvedba (vse natlačijo skupaj potem pa dela kakor dela. Potem se seveda dogaja da throttla in freeza. Če pa dela, pa dela. Imel ene dva kitajca, pa kolega enega. Njemu se je pregreval, pri meni je imel eden fantomske znake nedelovanja, drugi je pa delal normalno. Seveda je brezzveze omenjati brand ker je pač odvisno do tega kaj je notri, lahko je današnji ok, pa bo jutri z drugo vsebino drek... pač stvar sreče. Pri NUCu pa zadeva dela, al pa neseš nazaj v popravilo. Zadnje tri ki jih imamo v pisarni za tajniške računalnike so bili NUC in so vsi delali ok, je bilo pa to pisarniško delo, nič resnejšega.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Kameleon: a si to sprobal? Me ma da bi kar preizkusil. A Office2019 recimo še dela na tem normalno? Če je to kdo sprobal ali celo uporablja bi bilo lepo, če bi kako izkušnjo napisal. Recimo kako je, ko winsi dobijo update, a tole tudi popravijo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Za1x imam v dualbootu Linux Mint/ Win10

Ker je 10ka praktično EOL......mam namen šaltat na Atlas...

Nisem pa še probal v reali....sigurno boljše kot pa neki “partis“ porezani Windowsi kjer nimaš ekipe zadaj...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
Recimo eden od problemov.... pač gejmerji ne rabijo printerja....

 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
to ti je pol neki kukr nLite
smo se včasih s tem špilal, da je kašn šrot za silo peljal winse
mimgrede, desetka ma še dve leti fore
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Pa pozabi na update. Oziroma si odvisen od njih, če jih nardijo pa še takrat jih delaš ročno.
Tisti, ki rabi računalnik za delo naj uporablja uraden OS. Taki zvarki pa naj ostanejo za tiste, ki imajo računalni, da se igrajo (najstniki s preveč časa).
Jaz ne vidim potrebe po nekih zvarkih, ker W11 dela popolnoma ok tudi na najcenejših mašinah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Piton in igi

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
tudi jaz (še vedno) kupujem nekaj takšnega. Sem sicer se že odločil za NUC, ampak v ceni je pod črto kar nekaj razlike. Sploh, če res dobiš licenco za win pri teh kitajcih zraven. Če ima kdo kakšno pametno zadevo nagledano se priporočam.
tiste licence so no go :poreden: že z vidika varnosti, kaj šele legalnosti.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Kodo za aktivacijo lahko kupiš tisto za par evrov, ki jih oglašujejo na portalih. Namestitveno datoteko snameš z Microsofta, aktiviraš po telefonu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in igi

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Še namig: če počakaš par dni, bodo imele mnoge trgovine black friday / cyber monday popuste.