Amazon.de

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Amazon je platforma, kjer lahko (poleg amazona direktno) prodajajo tudi drugi prodajalci. Če je kak manjši vrjetno ni dosegel meje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Se pa menda v 2021 pripravlja, da bo meja glede ddv glede na drzavo kupca precej nizja. In bo potrebna registracija za njihov ddv takoj ko bos prodajal v drugo eu drzavo.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
313
20
18
Da malo ugrabim temo. A ima kdo izkušnje kako je v primeru, da dostava s strani Amazon.de konkretno zamuja. Na moji amazon.de strani imam pri naročilu naslednji zapis:
Amazon.de.jpg


Paket je že od začetka tega meseca v Mariboru, od koder pa se ne premakne. Kaj v praksi pomeni ta refund: ali vrnejo znesek dostave, celoten znesek, kaj se zgodi potem s paketom ...??
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Enkrat sem imel ta problem. Dali so mi na izbiro vrnitev denarja ali ponovno pošiljanje. Izbral sem ponovno pošiljanje in po Amazon Prime liniji sem dobil paket v treh dneh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.370
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Hec je bil, da je blo ob kliku še ful kosov na zalogi in dobava prve dni decembra.
Nato je bila še isti večer zaloga čudežno NIČ. In tole je sedaj še 3tji zamik datuma.
Pa je že precej časa zopet zaloga nekaj kosov sicer po ceni 270€.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Saj pri Amazonu to da je na zalogi ne pomeni da ti takoj pošljejo. Imajo tako optimiziran sistem stroškovno, da ne veš iz katerega skladišča bodo poslali in kdaj, poanvadi pošljejo tako da je najbolj obtimalno za njih, odvisno tudi od drugih paketov in destinacije.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Redno nabavljam na Amazon Business (DE). Od marca naprej so pogoste zamude. Sedaj imam odprto naročilo (vse na zalogi), ga čakam od 30.11.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Amazon je čisti loto zadnje tedne. Je odvisno od iz kterega skladišča je poslano, če je pošiljatelj Amazon. Ostali pač kakor kdo. Lahko dobiš v 5 dneh, lahko pa traja. Prejšnji teden sem v petek zvečer naročil in dobil v sredo en paket (DHL-dostava pota SLO). En paket istočasno naročen še odposlan ni z dostavo 21,12 trenutno.. 2 zadevi pa čepita nekje med ATpost in pošto slovenije. En se je v petek pojavil na sledilniku pošte SLO (naročen še prejšnji mesec) drugi naročen kak teden kasneje pa naj bi bil v torek (4 dni po naročilu) predan naprej od ATpost...
Je pa ta naveza prek Atpost že leta katastrofa. pred časom je dostavljala neka privat firma iz MB. Vedno je trajalo vsaj teden, da je prišlo iz MB v LJ kotel. Nato je prevzela pošta. Do pred par tednov je kar tekoča premikala zadeva. Trenutno pa zgleda, da je totalni infarkt na tej poti.
Sicer pa se je lani v tem obdobju tudi konkretno zatikalo. Letos sem sicer imel namen nehat naročat že pred cybertednom, ampak skoz je nekaj. Bo že prišlo ko bo. Sem en od tistih, ki že leta ne hodijo po štacunah kaj dosti. Kolegi jamrajo kolk je vse zaprto in kaj vem kaj. Meni se sploh ne pozna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Zanimivo da imate take težave. Letos sem naročil ca. 100 artiklov in čisto vse je prispelo kot je pisalo, ali celo prej. Še zdaj vse klapa kot mora. Pošiljam pa si v avstrijo in imam prime. Mogoče kaj od tega vpliva na točnost.
Kot zanimivost, pred 1 tednom sem naročil nekaj za dostavo v slo, ker nočejo v avstrijo pošiljat. Denar so dol cuknili šele v petek, do zdaj še ni odposlano. To se mi še nikoli ni zgodilo. Ali je naključje, ali pa je balkan pač nekje spodaj na prioritetni listi
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Prek 95% naročam z navadno dostavo, ker ponavadi naročeno za vikend pride sreda-petek v normalnih razmerah. Odvisno od kurirja. Nima smisla doplačat, če recimo na Amazonu sistem ne da vsaj 3-4 dni razlike in zadeve dejansko nujno ne rabiš. Če pošlje Amazon prek DHL je ponavadi le dan razlike. UPS hitra dostava je najhitrejša po mojih izkušnjah. Je pa spet odvisno od kod zadeva štarta. Tega pa ob naročilu z Amazona ne veš.

eBay prodajalci in tudi nekateri ki so v sistemu Amazona so včasih mal tricki. Takoj prijavijo paket v bazo a fizično ne oddajo. Ali pa kurir pobere kak dan 2 kasneje kasneje?