Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Meni je poslal nek akku izvijac, ki je le brnel, ni se pa nic vrtelo. Sem posnemal, odprl dispute, prodajalec vztrajal, da so pred posiljanjem testirali in je delalo. Yeah right. Sem bo dobil celotno kupnino, posiljati ni bilo potrebno.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
V zadnjem času je bilo kar nekaj takih izdelkov, za katere je bilo plačilo povrnjeno in sem naknadno kontaktiral prodajalca za plačilo. Večinoma se odzovejo takoj in se ti zahvalijo za korektnost. Nekateri imajo v ponudbi tudi "fake" izdelke pod imenom npr. "special links", "make up offer"... ki jih "kupiš" v ustrezni količini, da pokriješ svoj dolg.
Nekah prodajalcev se mi ni odzvalo, zato sem še enkrat naročil isto ter napisal, da gre za naknadno plačilo za že poslan izdelek in ni treba pošiljati. Eden mi je potem stvar kljub temu poslal. Nad tem sem pa še jaz obupal :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD in sad

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
10.11. sem skompletiral naročilo, znesek 19,70 EUR. Ker je bilo objavljeno, da bo 11.11. veljal popust, sem počakal, da začnejo z akcijo in nato naročil in plačal . Popusta bi moralo biti okoli 1,5 €. Sledi presenečenje: plačilo znaša 19,86 EURov. Ne obremenjujem se za cca 1,5 EUR, vendar je dobra šola za naprej.

Kitajska posla :gorjaca:
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Evo, kot sem pricakoval.

Danes je status "poslano", tracking je kitajski, posta je China post. Ceprav sem placal drazjo ceno za eu stock in kar nekaj postnine ter obljubljenk dostavo 2 - 10 dni.

Mi je odpisal, da zaradi pandemije posiljajo le iz Kitajske. V oglasu pa se kar posiljanje s Spanije in dostava par dni.

Sem mu ze napisal, da ko dobim, odprem dispute, saj bo paket namesto par dni hodil v najboljsem primeru 2 meseca, terjam bom tudi morebitni davek na meji. Jebi ga, malo prevec si dovolijo tile Kitajci. Ko bi me vsaj kontaktiral prej..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
10.11. sem skompletiral naročilo, znesek 19,70 EUR. Ker je bilo objavljeno, da bo 11.11. veljal popust, sem počakal, da začnejo z akcijo in nato naročil in plačal . Popusta bi moralo biti okoli 1,5 €. Sledi presenečenje: plačilo znaša 19,86 EURov. Ne obremenjujem se za cca 1,5 EUR, vendar je dobra šola za naprej.

Kitajska posla :gorjaca:
Popust 11.11. se je začel okoli 11h po našem času. Sem tudi jaz čukasto gledal, ko zjutraj še ni bilo. Plačujem pa jaz zadnje čase izključno v $$$ s kartico in mi banka pretvori v € - razlika vpar %. ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
To je bilo že uradno prestavljeno za vsaj 6 mesecev. Neuradno pa bi naj se to začelo izvajati 1.10.2021 zaradi uskladitve vseh držav v EU.
S 1.7.2021 začne veljati to. Uradna novica:
Ukinitev limita 22 EUR
S 1. julijem 2021 začne veljati t. i. direktiva o DDV (Direktiva Sveta EU 2017/2455), ki v poštnem prometu ukinja oprostitev plačila uvoznih dajatev do vrednosti blaga v višini 22 EUR.
Vse blago, kupljeno na spletu in dobavljeno iz tretjih držav oz. držav izven EU, bo po 1. julijem 2021 predmet obračuna uvoznih dajatev (uvoznega DDV).
Predvidena je možnost, da bodo prodajalci oz. spletne platforme ob prodaji prek spleta že obračunali DDV in ga ustrezno odvedli naslovnim državam. Obračunan bo po stopnji, ki velja v državi kupca. Če prodajalci te možnosti ne bodo uporabili, bo uvozni DDV prejemniku pošiljke zaračunal in državi odvedel carinski deklarant (poštni operater, kurirski servis ali carinski zastopnik), vendar bo to, žal, podaljšalo in podražilo uvozne postopke.
Podjetja, ki upravljajo z elektronskimi vmesniki (spletne tržnice, platforme, konsolidatorji ipd.), bodo za namen obračunavanja DDV-ja obravnavana kot dobavitelji (zadnji prodajalci) blaga, ki se proda strankam v EU.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
Se bojo kitajci pač prilagodili in sami obračunali ddv. V nasprotnem primeru so pač popolnoma nekonkurenčni za drobiž, ki ga ponavadi od njih kupujem. 22% ddv je sprejemljiv, "stroški postopka" pač ne.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
a je zdej neka nova "fora" prodajalcev...ko nekaj naročiš čez dan-dva dobiš mail da se ti oprvičujejo ampak se stroški pošiljanja dražijo in blablabla....na koncu prilepijo link na katerem opraviš nakup za razliko višje dostave...to se mi je zgodilo v kratkem že trikrat....ni slučaj...

no saj ne ne zahtevajo veliko več...od pol do enega eura...pa vseeno...kje jim je fora?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
a je zdej neka nova "fora" prodajalcev...ko nekaj naročiš čez dan-dva dobiš mail da se ti oprvičujejo ampak se stroški pošiljanja dražijo in blablabla....na koncu prilepijo link na katerem opraviš nakup za razliko višje dostave...to se mi je zgodilo v kratkem že trikrat....ni slučaj...

no saj ne ne zahtevajo veliko več...od pol do enega eura...pa vseeno...kje jim je fora?

Pri meni isti primer. Se je pa prodajalec zafrknil, ker je že dal v shipped, jaz pa spregledala njegov mail, da je predraga poštnina in sem zadevo gladko dala v dispute, ko je ni bilo v roku. (Sploh, ker je bilo naročeno kao iz EU skladišča s konkretno dražjo poštnino.)

Se mi je tudi že zgodilo, da so stroški za pošiljanje na strani z izdelkom nižji kot so potem ko izdelek dodaš v košarico!
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Evo sem preveril moja naročila.
Eno iz Italjanskega skladišča in eno iz Češkega.

Trenutno sta oba na Kitajskem.

Grr...
 

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Kako ugotoviti kje v SLO se je pošiljka zataknila? Pošiljka je od naročila iz kitajskega skladišča prišla v SLO v 8 dneh, sedaj pa že 14 dni čaka nekje v SLO.
Kdo je ta last mile carrier, je to Pošta, DHL in podobni?

1605772022749.png
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.950
3.237
113
Kako ugotoviti kje v SLO se je pošiljka zataknila? Pošiljka je od naročila iz kitajskega skladišča prišla v SLO v 8 dneh, sedaj pa že 14 dni čaka nekje v SLO.
Kdo je ta last mile carrier, je to Pošta, DHL in podobni?

Poglej priponko 38567
Country of destination sploh ni nujno da je Slovenija ker večino pošiljk v eni od vmesnih držav prepakirajo in jim dajo novo kodo. V resnici je Pošiljka npr: Shenzen -> Taškent (s kar enim naslovom podjetja ki se s tem ukvarja), dobi povsem novo nalepko Taškent -> Ribnica.
Precej velika možnost je da je Last mile carrier v resnici npr. pošta Uzbekistana. Včasih to prepakiranje ujame sledilnik https://parcelsapp.com/en/ , ni pa nujno.

To prepošiljanje zdaj uporabljajo kar vsi po svetu, pri Aliexpresu v tem trenutku po mojih izkušnjah 90% paketov nekje vmes dobi državo vira Uzbekistan, 10% dražjih zadev pa Nizozemsko. Recimo tudi 98% pošiljk ki jih prek raznih marketplaceov dobim iz Velike Britanije dobi novo nalepko v Madridu.

Podobno kot bi naročil prek storitev "Cheaper & More", "Brezmeje" ali "mailbox.de".
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Crypto

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kako ugotoviti kje v SLO se je pošiljka zataknila? Pošiljka je od naročila iz kitajskega skladišča prišla v SLO v 8 dneh, sedaj pa že 14 dni čaka nekje v SLO.
Kdo je ta last mile carrier, je to Pošta, DHL in podobni?

Poglej priponko 38567

Če to gledaš direkt na aliexpress appu, vzemi tale tracking z velikansko rezervo. Kitajčki tele trackinge fejkajo da je veselje.

Poizkusi tracking številko vpisati v kak drug tracking app, pa poglej kaj ti bo vn vrglo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Crypto

Tadejko

Zelenc'
23. nov 2020
13
1
3
Zdravo, dne 11.11.2020 sem narocil novo huawei uro v vrednosti dobrih 200e. Seveda iz eu skladišca in sicer iz Poljske. Pisalo je 7 days delivery. Buyer protection pa je 15 dni. Full refound if the item not delivery in 15 days. Dans je 12 dan od kar je bila poslana. Obstala je ze 2 dan od posiljanja v nemciji. 15 delovnih dni od poslanega bo v ponedeljek30.11. Kaj naj naredim? Posiljke ni v roku 7 dni, kot je bilo napisano. Odprem dispute oz kdaj je zadnji cas ko jo lahko se odprem? Prodajalec je zelo ne odziven in ze 9 dni ne odpise nic. V primeru da dobim full refound in pride kasneje ura sem mu dolzan placati kupnino? Glede na to kako je neodziven in nobenega zanimanja za paket ne pokaze bi najraje kar ..... kaj mi svetujete?