Aliexpress Kitajska carina nakupovanje

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Evo pa sem (končno) še sam stopil v kup dreka od Aliexpress-a.
Maja sem naročil eno baterijo za kolo (tako poceni, za rezervo in se mi ni mudilo). Prodajalec je obljubljal 15 dnevno dostavo (ja pa jade) in jo takoj po plačilu podaljšal na 72 dni, kar sem itak pričakoval, vplivat pa nisem mogel na to. Sredi avgusta sem prodajalca povprašal kje je moja baterija in prodajalec ni odgovoril - sem si mislil ok, v začetku septembra (so še enkrat podaljšali vmes rok dobave) poteče skrajni rok za prevzem, bo že prišlo ali pa dispute.
Torej prejšnji teden odprem dispute in prodajalec takoj trzne in da potrdilo neke "pošte", da je dostavljeno 2.7. v Sloveniji - zakaj potem ni odgovoril na moje povpraševanje v avgustu? Vsi običajni sledilniki kažejo, da paket ni prispel v SLO. Povpraševanje na Pošti pove, da paketa s to številko ni zavedenega nikjer. Sam jim pošljem tri slike sledilnikov, kjer paketa ni + moje vprašanje kupci iz Avgusta, vendar je Ali odločil, da se verjame izključno kitajcu in se mu izplača kupnina, meni pa šupak u dupak.

Bom preživel, niti ni tako velik znesek, ampak z njimi sem zaključil - naj me koklja brcne če ne! ;)
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.085
3.033
113
Evo pa sem (končno) še sam stopil v kup dreka od Aliexpress-a.
Maja sem naročil eno baterijo za kolo (tako poceni, za rezervo in se mi ni mudilo). Prodajalec je obljubljal 15 dnevno dostavo (ja pa jade) in jo takoj po plačilu podaljšal na 72 dni, kar sem itak pričakoval, vplivat pa nisem mogel na to. Sredi avgusta sem prodajalca povprašal kje je moja baterija in prodajalec ni odgovoril - sem si mislil ok, v začetku septembra (so še enkrat podaljšali vmes rok dobave) poteče skrajni rok za prevzem, bo že prišlo ali pa dispute.
Torej prejšnji teden odprem dispute in prodajalec takoj trzne in da potrdilo neke "pošte", da je dostavljeno 2.7. v Sloveniji - zakaj potem ni odgovoril na moje povpraševanje v avgustu? Vsi običajni sledilniki kažejo, da paket ni prispel v SLO. Povpraševanje na Pošti pove, da paketa s to številko ni zavedenega nikjer. Sam jim pošljem tri slike sledilnikov, kjer paketa ni + moje vprašanje kupci iz Avgusta, vendar je Ali odločil, da se verjame izključno kitajcu in se mu izplača kupnina, meni pa šupak u dupak.

Bom preživel, niti ni tako velik znesek, ampak z njimi sem zaključil - naj me koklja brcne če ne! ;)
Počakaj. "Kmalu" boš od Pošte dobil poziv, da predložiš podatke o naročilu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Ne razumem kaj je fora v teh aliexpress pošiljkah in našo carino? Od 15 ih izdelkov še niti eden ni imel pravilnega opisa izdelka.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Evo pa sem (končno) še sam stopil v kup dreka od Aliexpress-a.
Maja sem naročil eno baterijo za kolo (tako poceni, za rezervo in se mi ni mudilo). Prodajalec je obljubljal 15 dnevno dostavo (ja pa jade) in jo takoj po plačilu podaljšal na 72 dni, kar sem itak pričakoval, vplivat pa nisem mogel na to. Sredi avgusta sem prodajalca povprašal kje je moja baterija in prodajalec ni odgovoril - sem si mislil ok, v začetku septembra (so še enkrat podaljšali vmes rok dobave) poteče skrajni rok za prevzem, bo že prišlo ali pa dispute.
Torej prejšnji teden odprem dispute in prodajalec takoj trzne in da potrdilo neke "pošte", da je dostavljeno 2.7. v Sloveniji - zakaj potem ni odgovoril na moje povpraševanje v avgustu? Vsi običajni sledilniki kažejo, da paket ni prispel v SLO. Povpraševanje na Pošti pove, da paketa s to številko ni zavedenega nikjer. Sam jim pošljem tri slike sledilnikov, kjer paketa ni + moje vprašanje kupci iz Avgusta, vendar je Ali odločil, da se verjame izključno kitajcu in se mu izplača kupnina, meni pa šupak u dupak.

Bom preživel, niti ni tako velik znesek, ampak z njimi sem zaključil - naj me koklja brcne če ne! ;)
No, moja izkušnja pa je, da sem vedno (ja, vedno) dobil nazaj po odprtem disputu, potem pa, če je zadeva prišla, pa sem kontaktiral prodajalca in mu nakazal nazaj... Sem pač pošten...

Tako da, verjamem, da si imel slabo izkušnjo, ampak, vztrajaj, začni tu:
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No, moja izkušnja pa je, da sem vedno (ja, vedno) dobil nazaj po odprtem disputu, potem pa, če je zadeva prišla, pa sem kontaktiral prodajalca in mu nakazal nazaj... Sem pač pošten...

Tako da, verjamem, da si imel slabo izkušnjo, ampak, vztrajaj, začni tu:
Vse to (lahko) štima. Letos ene 5 disputov vse rešeno v mojo korist - zdaj pa so se mi zasrali do konca. razmišljam da reklamiram preko banke in kartice.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Aja da ne omenim, da sem pri vseh tistih petih disputih v mojo korist konkretno pušil na kur.c razliki - tak kakih 10€ je šlo v monetarne sisteme. ;) Ampak to niso pri Aliju krivi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Jaz si dam prikazovati cene in plačujem v $, tako da je šla kurzna razlika dosedaj v moje dobro. Sicer sem pa od Alija vedno vse dobil, nekajkrat celo po končanem disputu v mojo korist. Največji problemi so pa res pri dobavi baterij, ker se jih veliko letalskih prevoznikov otepa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz si dam prikazovati cene in plačujem v $, tako da je šla kurzna razlika dosedaj v moje dobro. Sicer sem pa od Alija vedno vse dobil, nekajkrat celo po končanem disputu v mojo korist. Največji problemi so pa res pri dobavi baterij, ker se jih veliko letalskih prevoznikov otepa.
Pri plačilu gre tečaj v tvojo korist, pri vračilu ($ se je popravil proti €) pa dobiš nazaj enako $ in manj €. ;)
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Zgleda da ne v primeru marketplaca.

Sem vzel raje na aliju, kjer sem lahk izbral španijo kot državo od koder bo poslano. Pa precej bolje je bilo opisano kaj se dejansko prodaja. Pa še ceneje.

Tole, bolš ko fedra bo.

Pazi, nam se je doma že parkrat zgodilo, da naročimo in plačamo dostavo iz katerega od EU skladišč, pa vseeno dobimo s Kitajske. Če se kaj pritožuješ, ti napišejo, da zaradi logistike ni bila možna dostava iz EU. Lahko da boš spet čakal 3 mesece.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
V bistvu je tale stvar že zaključena. V treh dneh je bila zadeva pri meni. V torek naročil v petek dobil. Vseen hvala za opozorilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
jaz sem naročil eno malenkost(neka plastika) za manj kot 1€ iz kitajske pa eno cev za 5€ iz kao poljske.
no malenkost mam že doma, cevi pa še ne.

pa tut uro sem naročil kao iz češke, dejansko je pa prišla iz Šenzena :)
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Nekaj me zanima..
Po nekaj mesecih je prispel na carinsko pošto USB kabel iz Alija, plačan 1 EUR. Poklical sem na pošto, kjer so mi povedali, da me ta hec stane 22 centov davka in 2,5 EUR carinskega posredovanja. Lahko pa ga brez stroškov zavrnem in ga pošljejo nazaj. To sem tudi naredil, ampak tako iz firbca me zanima - ali mislite, da robo res pošljejo nazaj na Kitajsko in kdo v tem primeru plača poštnino? Vem, da ne jaz, ampak vseeno, kdo? Si predstavljam, da je za našo pošto bistveno višja, kot za Kitajce, ko pošljejo sem :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Neko kozlarijo moram naročit iz kitajske, 3 komade. Vsak kos stane 13 dolarjev pa me zanima kakšni so sedaj splošni pogoji? Carine verjetno ni, bo pa DDV na to? Glede na to da je free shipping je verjetno v tem primeru isto sranje ali naročim 3 skupaj za 40 dolarjev ali vsako posebej za 13 dolarjev? Hvala
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Neko kozlarijo moram naročit iz kitajske, 3 komade. Vsak kos stane 13 dolarjev pa me zanima kakšni so sedaj splošni pogoji? Carine verjetno ni, bo pa DDV na to? Glede na to da je free shipping je verjetno v tem primeru isto sranje ali naročim 3 skupaj za 40 dolarjev ali vsako posebej za 13 dolarjev? Hvala
se mi je že zgodilo, da sem dobil vse skupaj v eni plastični vreči, naročil pa različne stvari, pri različnih trgovinah.