Aliexpress Kitajska carina nakupovanje

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem od včeraj zaključil z Alijem! Četrta pošiljka baterij po 75+ dnevih ni niti poslana (po trackingu) s Kitajske. Vedno več nategunov je tam očitno.
Sicer sem do sedaj dobil ves denar nazaj, pa vseeno, nima smisla več.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.149
3.082
113
Glede baterij sem imel podobno zgodbo. Kasneje sem ugotovil, da je problem v naših predpisih, ki blokirajo uvoz baterij. Kar pa mi spet ni čisto jasno, ker nekatere so pa vseeno prišle.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Jaz sem od včeraj zaključil z Alijem! Četrta pošiljka baterij po 75+ dnevih ni niti poslana (po trackingu) s Kitajske. Vedno več nategunov je tam očitno.
Sicer sem do sedaj dobil ves denar nazaj, pa vseeno, nima smisla več.
Ta tracking je bolj tako tako. Osebne izkušnje so take, da pošilk iz aprila in maja letos še ni, naročeno v avgustu pa je že tu, pride kar hitro.
Naročeval sem 11. in 12 avgusta, prejel pa prejšnji teden. Gre za pošiljke za par evrov, navadna poštnina.
Baterije pa so večji problem, to pa drži.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz sem od včeraj zaključil z Alijem! Četrta pošiljka baterij po 75+ dnevih ni niti poslana (po trackingu) s Kitajske. Vedno več nategunov je tam očitno.
Sicer sem do sedaj dobil ves denar nazaj, pa vseeno, nima smisla več.
Baterije so res problematične. Jaz sem jih čakal več kot pol leta. Potem, ko sem jih dobil, pa ugotovil, da so 1mm predolge in niso šle v ležišče. 18650 Panasonic.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Bom kar sem uletel z vprašanjem...

A se lahko zgodi, da naročilo na amazon.de pride s kitajske in te posledično useka s carinskimi postopki in vsem tem sranjem.

Konkretno tole: Air fork
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Bom kar sem uletel z vprašanjem...

A se lahko zgodi, da naročilo na amazon.de pride s kitajske in te posledično useka s carinskimi postopki in vsem tem sranjem.

Konkretno tole: Air fork
tole je pomoje 100% s kitajske

Detailed Seller Information​

  • Business Name:linxianyoupingwujinzahuodian
  • Business Type:privately-owned business
  • Trade Register Number:92141124MA0KBDYR86
  • Business Address:
    • linxianlinquanzhendongzhengjieconglongbeilu
    • 1060
    • lvliangshi
    • shanxisheng
    • 033200
    • CN
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Še moj primer;
za 6€ vreden izdelek sem poštarju moral še plačat 4,76€
- 2,26€ uvozne dajatve
- 2,04€ + 22% ddv STORITVE CARINSKEGA POSREDOVANJA

Za en drug izdelek podobne vrednosti pa samo uvozne dajatve...

Pa da ne govorim, da traja 3 mesece, da pride...
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Moja izkušnja - od aprila sem imel naročenih 10 paketkov z Alija. Do konca junija so prišli trije, po 1.7 noben več. Kot da so jih na pošti zaplenili.
Kar sedaj naročam na Aliju piše vedno, da je "VAT included" in vse pride normalno, brez stroškov carinskega posredovanja ali DDVja..
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ah, jaz imam zabave. Z Alijem ne, ampak s pošto...:

1. Primer
- naročil krepko pred 01.07. kljunasto merilo za cca 10€
- dobil od pošte obvestilo, cca 3 tedne nazaj
- poslal račun in izpisek iz kartice
- včeraj mi prodajalec javi, da gre pošiljka nazaj k njemu in naj odprem dispute, da dobim denar nazaj...

2. Primer
- Aprila naročil sončna očala za ženo (sama izbrala) za cca 10€
- od pošte nisem dobil nič
- danes prodajalec pove, da so na poti nazaj k njemu in da mi bo še enkrat poslal...

3. Primer
- naročil maja čevlje za plažo/vodo za cca 15€
- včeraj sem jih dobil brez plačila česarkoli

4. Primer
- junija naročil kemični svinčnik za 0.75€
- dobil obvestilo od pošte, pošiljko sem seveda zavrnil (zakaj bi plačeval 3 x več za obdelavo)
- Kitajciu cem napisal, naj se ne sekira, da ni vredno omembe...
- danes dobil domov, brez plačila česarkoli...

Nič mi ni jasno...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.458
1.247
113
Iskajoč brata
Naročil 3 paketov po 1.7. Plačal vat že na spletni strani. Prejel 3 pakete brez dodatnih stroškov, od naročila do prejema, okoli mesec. 2 paketa čez 20€, eden 3€.

Če bo delovalo tako, super. Komu plačam davek....... ne vem
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.917
4.973
113
Bom kar sem uletel z vprašanjem...

A se lahko zgodi, da naročilo na amazon.de pride s kitajske in te posledično useka s carinskimi postopki in vsem tem sranjem.

Konkretno tole: Air fork

Kaj ni pri Amazonu ravno to bistvo, da kupiš od Amazona kot firme in v primeru Amazon.de plačaš davek v Nemčiji in bi moralo biti vse OK?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ah, jaz imam zabave. Z Alijem ne, ampak s pošto...:

1. Primer
- naročil krepko pred 01.07. kljunasto merilo za cca 10€
- dobil od pošte obvestilo, cca 3 tedne nazaj
- poslal račun in izpisek iz kartice
- včeraj mi prodajalec javi, da gre pošiljka nazaj k njemu in naj odprem dispute, da dobim denar nazaj...

2. Primer
- Aprila naročil sončna očala za ženo (sama izbrala) za cca 10€
- od pošte nisem dobil nič
- danes prodajalec pove, da so na poti nazaj k njemu in da mi bo še enkrat poslal...

3. Primer
- naročil maja čevlje za plažo/vodo za cca 15€
- včeraj sem jih dobil brez plačila česarkoli

4. Primer
- junija naročil kemični svinčnik za 0.75€
- dobil obvestilo od pošte, pošiljko sem seveda zavrnil (zakaj bi plačeval 3 x več za obdelavo)
- Kitajciu cem napisal, naj se ne sekira, da ni vredno omembe...
- danes dobil domov, brez plačila česarkoli...

Nič mi ni jasno...
to sem se tudi jaz včeraj čudil, da sem dobil kitajsko vrečko z nalepko v drugi kitajski vrečki z nalepko. Sicer nisem nič datumov gledal, samo zgleda, da je bilo potem isto kot pri tebi, da so nazaj dobil in še enkrat poslal...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Kaj ni pri Amazonu ravno to bistvo, da kupiš od Amazona kot firme in v primeru Amazon.de plačaš davek v Nemčiji in bi moralo biti vse OK?
Zgleda da ne v primeru marketplaca.

Sem vzel raje na aliju, kjer sem lahk izbral španijo kot državo od koder bo poslano. Pa precej bolje je bilo opisano kaj se dejansko prodaja. Pa še ceneje.

Tole, bolš ko fedra bo.