Covid-19 Ali se boste cepili proti covid-19?

ALi se imate namen cepiti proti COVID.19?

  • DA

    Glasovi: 162 65,9%
  • NE

    Glasovi: 84 34,1%

  • Skupaj glasov
    246

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A ni fora, da ce si cepljen, da takoj, ko fases virus, tisti dan se ze telo brani in se virus sploh ne more razsirit in tako ga tudi trosit ne mores naokoli?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.427
113
A ni fora, da ce si cepljen, da takoj, ko fases virus, tisti dan se ze telo brani in se virus sploh ne more razsirit in tako ga tudi trosit ne mores naokoli?
+
To je to , tvoj imunsk sistem ga potamani in je pot za virus zaključena, saj drugače bi morali biti 100 % cepljeni da bi bil efekt , tukaj pa pišejo da je 60 % dovolj ,da se ustavi prenos.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Če so kje del raziskovalne skupine pri nas, zakaj pa ne. Saj nekje pa morajo dobiti ljudi, na katerih se poskusi cepivo in se potem spremljaja reakcije in imunski odgovor.

Karkoli izven tega je larifari....
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
V zdravstvu in dsojih sploh nebi smelo biti vprašanje ali se bi cepili ali ne. Vsi se bi morali.Ne pa tak porazen odgovor.
Zakaj bi se morali? A zato ker tebi tako paše? Vsak je svoje sreče kovač, samo ti kovač bi pa rad drugim še malo koval. Nimaš čisto pospravljenega podstrešja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Pa ravno farški se oglaša... ki se jim obeta temeljni dodatek, brez da bi kdaj plačali en sam € v blagajno. Zaustavi se zemlju, silazim :bonk:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Glej, služba je služba... jaz sem letno več v tujini, kot v Sloveniji 3:1 cca...
So nas peljali, cepli in pred tem podpisat pogodbo o tajnosti...
Sem pa sigurn, da se bo to zvedlo v tednu ali dveh (ne naše, službeno cepljenje), cepli so se "pomembneži" (ups, pa ne vlada, ampak podjetniki z €€€€€...)
Madona ti pa si pomemben. Človk bi ti še verjel...podjetniki s polno denarja res komaj čakajo, da bodo prvi na vprašljivi šprici.
 
  • Haha
Reactions: shift

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Madona ti pa si pomemben. Človk bi ti še verjel...podjetniki s polno denarja res komaj čakajo, da bodo prvi na vprašljivi šprici.

Začetek sarkazma:
- Zgleda da ti verjameš v samoroga...
- Zadnjič so ga tvoji vidli tam okoli Bukovniškega jezera...
- če ga vidiš, nikoli v življenju ne zboliš in imaš življensko dobo po želji...

Drugače pa, konec sarkazma:
- oprosti, ampak jaz nisem tega organiziral
- če si med temi, vprašaj, zakaj nisi bil povabljen in zakaj si izpadel
- daj se cepit individualno (če si med njimi, ti denar ni problem)
- daj mir...

Dovolj nežno?
In zdrav ostani... :cool:
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Madona ti pa si pomemben. Človk bi ti še verjel...podjetniki s polno denarja res komaj čakajo, da bodo prvi na vprašljivi šprici.

Ne, čakali bodo v vrsti na okužbo, pa da jih slednja pobere.

Pa še malo anti-antivaxerske propagande.


2200 let nazaj Kitajci izumijo prva "cepiva". V Sloveniji pa imamo že 150 let anti-vaxer community.

In the late 1600s Emperor K'ang Hsi, who had survived smallpox as a child, had his children inoculated. That method involved grinding up smallpox scabs and blowing the matter into nostril. Inoculation may also have been practiced by scratching matter from a smallpox sore into the skin. It is difficult to pinpoint when the practice began, as some sources claim dates as early as 200 BCE.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Začetek sarkazma:
- Zgleda da ti verjameš v samoroga...
- Zadnjič so ga tvoji vidli tam okoli Bukovniškega jezera...
- če ga vidiš, nikoli v življenju ne zboliš in imaš življensko dobo po želji...

Drugače pa, konec sarkazma:
- oprosti, ampak jaz nisem tega organiziral
- če si med temi, vprašaj, zakaj nisi bil povabljen in zakaj si izpadel
- daj se cepit individualno (če si med njimi, ti denar ni problem)
- daj mir...

Dovolj nežno?
In zdrav ostani... :cool:
Sarkazem ti ne gre, raje nehaj. Prvo pravilo, če podpišeš klavzulo zaupnosti je, da ne govoriš okoli, da si jo podpisal. Ker s tem nič ne poveš, razen precej o svoji omejenosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Definitvno bi se morali, ker so prav oni tisti, ki polnijo bolnice in držijo v šahu celotno državo.
Zadevo gledaš iz napačnega konca. V šahu nas ne držijo oskrbovanci DSOjev ampak nesposobni državniki. Dokler plačuješ zdravstveno zavarovanje te ne sme skrbet ali boš dobil prostor v bolnici ali ne, ker si plačal zavarovanje. Kdor ne razume kaj to pomeni, mu ni pomoči. Ker smo pa v lakomni in pohlepni državi ali kapitalizmu, kjer gre vse na minimalne stroške in čimvečje zaslužke, smo na točki, ko je zdravstveni sistem "preobremenjen". Požrešnost ne pozna meja in take bi bilo treba z motiko potovčt kot voluharja.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne, čakali bodo v vrsti na okužbo, pa da jih slednja pobere.

Pa še malo anti-antivaxerske propagande.


2200 let nazaj Kitajci izumijo prva "cepiva". V Sloveniji pa imamo že 150 let anti-vaxer community.

In the late 1600s Emperor K'ang Hsi, who had survived smallpox as a child, had his children inoculated. That method involved grinding up smallpox scabs and blowing the matter into nostril. Inoculation may also have been practiced by scratching matter from a smallpox sore into the skin. It is difficult to pinpoint when the practice began, as some sources claim dates as early as 200 BCE.

Kar se zgodovine cepiv tiče, moram, žal mi je, moram malo dodat:
- Tempelj Ko
- ja, ni znanstveno ali a
Sarkazem ti ne gre, raje nehaj. Prvo pravilo, če podpišeš klavzulo zaupnosti je, da ne govoriš okoli, da si jo podpisal. Ker s tem nič ne poveš, razen precej o svoji omejenosti.

Kar se klavzule tiče, so nam rekli, naj povemo (in to smo podpisali) VSEM, ki jih poznamo, da bi čimveč delodajalcev pristopilo k temu...
Zdaj, a je to pametno al' pa ne, boš povedal...
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Glej, služba je služba... jaz sem letno več v tujini, kot v Sloveniji 3:1 cca...
So nas peljali, cepli in pred tem podpisat pogodbo o tajnosti...
Sem pa sigurn, da se bo to zvedlo v tednu ali dveh (ne naše, službeno cepljenje), cepli so se "pomembneži" (ups, pa ne vlada, ampak podjetniki z €€€€€...)
Zanimivo, preživim nekje 8-10 mesecev v tujini (za razliko od tebe ne nosim povštra sabo :) ) pa me niso še nikamor na nobeno tajno cepljenje povabili. Zgleda nisem dovolj pomemben ali pa nimam dovolj €€€ :(
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Zanimivo, preživim nekje 8-10 mesecev v tujini (za razliko od tebe ne nosim povštra sabo :) ) pa me niso še nikamor na nobeno tajno cepljenje povabili. Zgleda nisem dovolj pomemben ali pa nimam dovolj €€€ :(

Ah no, pa saj ni tajno cepljenje... Ne me...
Ti lahko delaš kot strojnik, fizik, karkoli, z nazivi nobelovec, DR. in vsemi ostalimi, če se tvoj delodajalec ni odločil za to, te pač ni not. 'mti pomembnost, nima veze... Moj delodajalec je v Skandinaviji in je to za vse naredil, ne glede od kje smo. Plačali nismo nič, samo pogodbo podpisali še za dve leti. Jaz bi jo takoj za 10 let (ne glede na cepljenje in virus, glede na službo, odnose in vse ostalo)...
Pouštr pa ma vezo - zato lahko spim in delam, ko moram, 24/7, potem pa pavze vmes... Kaj ti naj...