Ali res rabimo umetnike?

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Po eni strani se kritizira slovenske umetnike, da jih moramo podpirat, ker se s svojim delom ne morejo preživet, po drugi strani pa zgornji primer potrjuje ravno to, da v Sloveniji umetnik s svojim delom res ne more. Izjeme so mogoče kaki slikarji in kiparji.
V Sloveniji s svojim delom lahko preživijo samo umetniki kot so Werner, Potrebuješ, Švab,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.397
9.137
113
Te pa si najdes trg na katerem lahko, al pa gres v sluzbo pa se s hobijem ukvarjas popoldan :D
tako je narediš dva komercialna filma, ali pa snemaš reklame, pač kar bodo ljudje "kupili", za dušo pa posnameš v vmesnem času ali pa potem, bizarni negledljiv slovenski film, kjer se vsi gledajo in podobne fore.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.290
2.273
113
Men tale film o polsestrah NI bil všeč. In ga tudi NE smatram kot film.
Večim je tu na ALTER-ju všeč pizza, kot tale film.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Še Vesno je moral Čap narediti, če bi jo moral delati nek slovenski režiser, bi bila negledljiva. Lahko postavimo pred ogledalo tudi Tino Maze, ko jo je moral rajdati italijan Massi, dokler so jo naši, ni bilo iz vsega skupaj nič. Bo kdo rekel da to nima veze z umetnostjo - pa jo tudi ima. Namreč slovenska miselnost, ki je unikatna in neponovljiva.

Slovenska filmska produkcija - eno samo preklinjanje in kurbarija, drugače naši "umetniki" sploh ne znajo sproducirati izdelka. Pojdi gledat francoze, angleže, ... tudi ruse. Yebeš holivud, tisto je pa zares pofl in štancanje po enem in istem kalupu. Toda npr. francoski film je pa tudi danes svež in atraktiven. Tako kot v kulinariki. Zadeva mora biti uravnotežena, ne pa da ena začimba preglasi vso čorbo. V slovenskem filmu je pa ravno to. Brez preklinjanja in sexa, ter na koncu umora sploh ne znajo narediti izdelka. Tudi če ne delajo nič - bo isti rezultat. :nigladek:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Te pa si najdes trg na katerem lahko, al pa gres v sluzbo pa se s hobijem ukvarjas popoldan :D
jaz vsaj enkrat dnevno prirejam čutilno interkativno predstavo kjer gosti poskušajo uganit kaj sem jedel dan prej.
menim da sem zaradi tega umetnik. gostov sicer nimam ampak bi lahko bili tam če bi hotli. sem pač tako napreden da plebs na zastop.

kje dobim dnar?!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Še Vesno je moral Čap narediti, če bi jo moral delati nek slovenski režiser, bi bila negledljiva. Lahko postavimo pred ogledalo tudi Tino Maze, ko jo je moral rajdati italijan Massi, dokler so jo naši, ni bilo iz vsega skupaj nič. Bo kdo rekel da to nima veze z umetnostjo - pa jo tudi ima. Namreč slovenska miselnost, ki je unikatna in neponovljiva.

Slovenska filmska produkcija - eno samo preklinjanje in kurbarija, drugače naši "umetniki" sploh ne znajo sproducirati izdelka. Pojdi gledat francoze, angleže, ... tudi ruse. Yebeš holivud, tisto je pa zares pofl in štancanje po enem in istem kalupu. Toda npr. francoski film je pa tudi danes svež in atraktiven. Tako kot v kulinariki. Zadeva mora biti uravnotežena, ne pa da ena začimba preglasi vso čorbo. V slovenskem filmu je pa ravno to. Brez preklinjanja in sexa, ter na koncu umora sploh ne znajo narediti izdelka. Tudi če ne delajo nič - bo isti rezultat. :nigladek:

vem da se ne boš strinjal, ampak po moje to izvira iz socializma in kolektivne odgovornosti oz pomanjkanje vsakršne osebne odgovornosti.

tak pač je, ker nikoli ni noben rabo dat svojih jajc na tnalo (denarja) z državnim pač mahaš po koprivah, posledic itak ni nobenih.

to je vidno pri nas povsod.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
vem da se ne boš strinjal, ampak po moje to izvira iz socializma in kolektivne odgovornosti oz pomanjkanje vsakršne osebne odgovornosti.

tak pač je, ker nikoli ni noben rabo dat svojih jajc na tnalo (denarja) z državnim pač mahaš po koprivah, posledic itak ni nobenih.

to je vidno pri nas povsod.
Ali Srbi niso živeli v socializmu, ko je njihova filmska produkcija tako uspešna?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Slovenski umetniki menijo, da je umetnost tisto, kar nihče ne mara. Vse ostalo je šund.
Gotovo smo za to krivi vsi. Ker tistim, ki so dejansko solidni umetniki, ne privoščimo prave veljave. Enako kot ne damo prave veljave nobenemu slovenskemu produktu. Avstrijec začuti srečo v srčku, ko vidi v hoferju avstrijski produkt.

Ne gre pa tukaj za nov pojav, ki bi izhajal (samo) iz socializma.

Krajnc, ti le dobička išeš,
bratov svojih ni ti mar,
kar ti bereš, kar ti pišeš,
more dati gótov d’nar!

Kar ni tuje, zaničuješ,
starih šeg se zgublja sled,
pevcov svojih ne spoštuješ,
za dežele čast si led! —
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.817
113
Mogoče je pa krivo to, da od nekdaj gojimo kult fizičnega dela?

Intelektualno delo pač ni nič vredno. Ko ti kolega mehanik popravi nekaj na avtu mu z veseljem stisneš dvajsetaka, ko ti pa enako pomaga kolega računalničar je pa njemu to itak čisto enostavno in ne dobi dvajsetaka.

Podobno razmišljanje gre naprej tudi v velikih in uspešnih podjetjih. Zakaj bi plačal oblikovalca, če pa naj bo zadovoljen, da je dobil referenco.

P.S. razne rogovce bi tudi sam poslal na težko fizično delo, da si zbistrijo um in duha :D
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

tomi , strinjam se s tabo. Velikokrat se ne, ker gledaš nekako preozko, tokrat se pa.

Problem slovenca je, ker je bil tisoč let poteptan in zaničevan. Sedaj ko je priložnost, bi pa rad dohitel svet,ki mu je medtem zelo pobegnil.

Naslednji problem slovenca je pa, da nas vedno nekdo nategne na suho, če ne cesar, pa kar lastni izvoljeni oblastniki. Ko te nekdo nekajkrat nategne - postaneš previden in hkrati preračunljiv, celo zaničljiv. Naj naredim primerjavo na skandinavijo, ki jo nekako vsi od daleč občudujemo. Tam živijo že tisočletja pod trdimi pogoji, čast je neskončno povzdignjena nad vse. Pri nas npr. ni. Tam, če si ga kaj sral na svojo roko in kradel, požigal itd, so ti lepo naredili orla in lahko pluješ in gledaš navzdol, kaj tvoji počnejo ... medtem ko ti jadraš po zraku nad njimi, pri nas je pa raje grof rekel, da ima pravico do prve poročne noči, pa si se šel lahko kar obesit na drevo ali pa debelo požrl cmok v grlu - ker pomagati ti nihče ni mogel.

V sloveniji je bila čast skozi tisočletje tako poteptana, da je je zelo malo ostalo, tisto malo pa se je skrižalo z balkanom, to je pa naslednja tisočletna nesreča.

Slovenija je po drugi svetovni vojni prav zacvetela, ker je dobila pogoje. Vrh je bil v 70. in prvi polovici 80. let. Potem jo je zopet preplavil balkan. Niti ob osamosvojitvi ga nismo uspeli eliminirati in to zato ker bi radi bili bolj papeški od papeža.

Jaz nič ne zamerim Orbanu, če se postavlja za svojo državo - odgovoren je zanjo. Zamerim pa našim politikom, ker se za čisto vsako figo prodajo tujim elitam, samo zato da bi jim bili všečni. V osnovni in srednji šoli so imeli zelo očitno zgodovino šus ! Ker si niso zapomnili osnovnih zgodovinskih lekcij ki jih imamo nad seboj, poleg tega so klečeplazneži namesto da bi uveljavili svojo voljo. Orban npr. jo pa zna, pa je samo nek madžar.

Toliko, glede na to da sem pravkar prišel domov po 850 kilometrih slovenskih cest z najmanj 850 žnarovci ki sanjajo namesto da bi sodelovali v prometu :mad: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: leibstandarte

B81

22. jul 2007
34.478
8.954
113
No če je orban samo en madžar, kaj je šele potem janša, ki je samo en slovenec (primerjava med HU in SI je zaradi 5krat večje države itd. in trenutno sta tale dva pač PV).

Jaz pa pravim, da smo mi prezajeban, preveč nevoščljiv in privoščljiv narod, da bi bili sposobni živet "sami". Že to, da te bo kdorkoli zajebal samo za cent razlike, pove veliko...vse je klapalo, dokler so nam "tito&Co. rekli, kako in kaj, potem ko smo bili sami pa adijo, plenjenje takoj na ON.
Ne vem, če je avstrijskemu hlapcu kajh težje, kot slovencem. Tega pač zaj ne vemo, ker si oni butl ni zaspal tisto jutro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... da malo popestrim debato, oz. manj pišite in več berite ... Na oltarju sodobne umetnosti ... na splošno
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Taki umetniki so vedno dobrodošli


Umetnost za lastno dušo in brez kraje davkoplačevalskega denarja
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Taki umetniki so vedno dobrodošli


Umetnost za lastno dušo in brez kraje davkoplačevalskega denarja
V bistvu ne veš - glede na to da se pač "skriva" je lahko tudi en "metelkovc al pa rogovc".
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Ni metelkovec ali rogovec, ker še nisem slišal, da bi od koderkoli pričakoval državno podporo bodisi v denarju za "projekte" bodisi prostorske podpore.