Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Aja, pa se glede precepljenosti...nekaterim ta pojem ni cist jasen ane
Cepiva ucinkujejo mogoce najvec 15 let (to vam lahko potrdi vsak zdravnik), mnoga izvenijo ze prej, torej je pri nas precepljenega mogoce polovico preb.ali 60 odstotkov, se pravi da vecina preb ni vec zascitenega, potemtakem bi moralo biti pri nas ze na tisoce epidemij in pandemij, tko da toliko o tem....zasciteni nismo vec, sam skoda zaradi tezkih kovin, ki so v cepivih pa ostane za vedno.
Ja, imaš recimo prav. Saj zato pa cepimo dojenčke, ki so najbolj rizični za razvoj zapletov po okužbah. Od oslovskega kašlja odrasli praviloma ne umrejo, dojenčki pa (ali pa jim ostanejo težke nevrološke posledice). Ja, zato se tudi pojavljajo epidemije oslovskega kašlja pri šolski populaciji, ki je večinoma precepljena. Ampak praviloma razen dolgotrajnega, nadležnega kašlja ni drugih zapletov.
Ošice podobno. Odrasli precepljeni nismo več 100% imuni - je pa potek bolezniblažji, če že zbolimo.
Od tetanusa še vedno vsako leto kaka (praviloma starejša, necepljena) oseba umre. Cepivo drži 10+ let, potem se pač obnavlja z enkratno dozo.
Tetanus novorojenčkov v državah tretjega sveta ni taka eksotika. In je lahko fejst smrten. Sem imela priliko to videti v živo.
In tako dalje...
[/QUOTE]
Zakaj se imenujejo otroske bolezni? Zato da jih otroci prebolijo v otrostvu, takrat jih tudi najlazje, brez vecjih zapletov. Ce pa ze pride do zapleta, pa ni variante da medicina tega ne bi resila ane ;-)
Zanimivo je to, da otroci kljub cepljenju zbolevajo, velikokrat tezje prebolevajo bolezni kot necepljeni. Kaj je potemtakem sploh smiselnost cepiv? Da pa ne omenjam tega da so mnogo bolj nagnjeni k akutnim obolenjem.
Smo izvedeli za dojencico, ki je pri 2 mesecih prebolela oslovski kaselj, pa ji je zdravnica vseeno svetovala cepljenje proti njem, ceprav je imela puncka ze najboljsa protitelesa kar jih telo lahko ima s tem ko bolezen preboli. Pa je zdravnica rekla da za to boleznijo lahko veckrat zbolimo in da so v cepivih drugacne bakterije...mislim kar nekaj, what's the point?
Sami se zakvackajo, sam kaksno smiselno logicno prasanje jim postavis, jih pa zmedes, saj oni bi morali pa o tem najvec vedeti ane
Bakterije tetanusa pa ne najdes kar tako, so na zarjavelih kovinah, ki jih pa najbrz nihce nima po stanovanju, zato je verjetnost okuzbe za dojencka nicna. Cepivo drzi 4 leta. Itak je pa vsak s hujso poskodbo takoj preventivno cepljen proti tetanusu, tako da skoraj ni primera tezjih zapletov pri nas, razen starostnikov, ki imajo pocasnejso prekrvavitev, saj grejo s krvavitvijo in ociscenjem rane bakterije ven ;-)