Alergija na cvetni prah

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Pomojem meni bioresonanca ne bi pomagala. :D Tole je z zadnjega pikanja. Kaj pa tale terapija, pozabil sem kako se ji reče. K ti alergen dolgoročno dodajajo, da razviješ imunost. aja Imunoterapija?
1614948967967.png
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
A kdo ve kaj ta trenutek cveti in raznaša naokoli? Danes sem imel prvi hujši napad (letos), pa me zanima kaj je v zraku.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113

Jaka86

Zelenc'
27. jan 2022
19
1
3
Meni je konoplja precej pomagala...v mladih letih sem imel precejšnje probleme z alergijo...če nisem vzel claritine, je bilo bolje da ostanem doma zaprt. Rdeče in srbeče oči, robcev pa porabil več kot čez zimo. Ničkolikokrat sem moral oditi iz šole, ker preprosto nisem zdržal trpljenja. Potem sem začel kadit travo in mi je pomagalo, ampak takrat niti nisem pomislil da je to to. Ko sem se pa ustavil, se je alergija vrnila nazaj in ponovno claritine. Potem sem malce raziskoval in prebral, da tudi CBD kapljice lahko pomagajo ker poleg marsikatere stvari uravnavajo tudi delovanje imunskega sistema - vemo pa da je alergija posledica pretiranega odziva le-tega. Zdaj že približno 5 let jemljem CBD kapljice (tudi zaradi drugih stvari), ampak moram reči, da nimam težav z alergijo...no, kdaj pa kdaj moram obrisati nos, to je pa vse... Če koga zanima, jemljem CBD kapljice Hempika
 

popadin

Zelenc'
8. jan 2009
20
2
3
Če bo komu pomagalo. Po groznem začetku nove sezone, se mi je težava z alergijo pomirila šele z jemanjem tablet črnega ribeza. Dobil nasvet od prodajalke v lekarni:

Črni ribez
 

pitra

Zelenc'
28. jan 2022
17
2
3
Meni je konoplja precej pomagala...v mladih letih sem imel precejšnje probleme z alergijo...če nisem vzel claritine, je bilo bolje da ostanem doma zaprt. Rdeče in srbeče oči, robcev pa porabil več kot čez zimo. Ničkolikokrat sem moral oditi iz šole, ker preprosto nisem zdržal trpljenja. Potem sem začel kadit travo in mi je pomagalo, ampak takrat niti nisem pomislil da je to to. Ko sem se pa ustavil, se je alergija vrnila nazaj in ponovno claritine. Potem sem malce raziskoval in prebral, da tudi CBD kapljice lahko pomagajo ker poleg marsikatere stvari uravnavajo tudi delovanje imunskega sistema - vemo pa da je alergija posledica pretiranega odziva le-tega. Zdaj že približno 5 let jemljem CBD kapljice (tudi zaradi drugih stvari), ampak moram reči, da nimam težav z alergijo...no, kdaj pa kdaj moram obrisati nos, to je pa vse... Če koga zanima, jemljem CBD kapljice Hempika
Še bolje je CBD smola z visokim odstotkom kanabinoidov in polnim spektrom. Kapljice so izolat topljen v olju in poln spekter. Drugače pa CBD smola preverjeno pomaga in izniči alergijo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
"Meni je konoplja precej pomagala...v mladih letih sem imel precejšnje probleme z alergijo...če nisem vzel claritine, je bilo bolje da ostanem doma zaprt. Rdeče in srbeče oči, robcev pa porabil več kot čez zimo. Ničkolikokrat sem moral oditi iz šole, ker preprosto nisem zdržal trpljenja."

Za tako hude težave težave imamo spec. alergologe, ki bi te morali vzeti resno, če bi jim povedal točno to, kar si napisal tlele... :zmaga:
 

Jaka86

Zelenc'
27. jan 2022
19
1
3
"Meni je konoplja precej pomagala...v mladih letih sem imel precejšnje probleme z alergijo...če nisem vzel claritine, je bilo bolje da ostanem doma zaprt. Rdeče in srbeče oči, robcev pa porabil več kot čez zimo. Ničkolikokrat sem moral oditi iz šole, ker preprosto nisem zdržal trpljenja."

Za tako hude težave težave imamo spec. alergologe, ki bi te morali vzeti resno, če bi jim povedal točno to, kar si napisal tlele... :zmaga:
Vem, ampak to je bilo že precej let nazaj in nekako je bila zadeva s pomočjo claritine obvladljiva. Ga je pa bratranec obiskal (v spremstvu staršev še takrat), saj je imel še precej hujše težave kot jaz in so potrebovali celo več let, da so zadevo nekako umirili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Jaka86

Zelenc'
27. jan 2022
19
1
3
Še bolje je CBD smola z visokim odstotkom kanabinoidov in polnim spektrom. Kapljice so izolat topljen v olju in poln spekter. Drugače pa CBD smola preverjeno pomaga in izniči alergijo.
Obstaja tudi prečiščen ekstrakt, kjer je odstranjen THC, ostali kanabinoidi pa so še vedno prisotni. Tako je po mojem mnenju ekstraktu polnega spektra dodan še ekstrakt širokega spektra in ne izolat + nosilno olje. Pri smoli pa je to še bistveno bolj potrebno, saj je drugače nemogoče doseči, da ima izdelek manj kot 0,2% THC. CBD smola pa zagotovo tudi deluje...saj kanabinoidi na splošno uravnavajo delovanje endokanabinoidnega sistema, posledično pa se uravnava tudi delovanje imunskega sistema. Če smo pošteni, bi morale biti najučinkovitejše CBD kapljice z manjšim odstotkom CBD (sicer je nekoliko odvisno od načina ekstrakcije), ker ni potrebno dodajati prečiščenega ekstrakta ali v nekaterih primerih izolata saj vsebuje takšno razmerje kanabinoidov, kot ga dobimo v uporabljeni rastlini in dobimo boljše razmerje THC:CBD.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Vem, ampak to je bilo že precej let nazaj in nekako je bila zadeva s pomočjo claritine obvladljiva. Ga je pa bratranec obiskal (v spremstvu staršev še takrat), saj je imel še precej hujše težave kot jaz in so potrebovali celo več let, da so zadevo nekako umirili.
Štekam, opozarjam pa, da obstaja še mnogo boljših zdravil proti alergiji (Claritene je najbolj osnovno zdravilo), so pa dosegljiva le na recept...