Alergija na cvetni prah

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Midva s hčerko sva tudi oba boga zaradi te ambrozije. Meni iz nosa teče, hčerka pa kašlja iz pljuč šlajm - pa nisva bolana.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Eno vprašanje. Kožni testi so pokazali, da sem "mejno" alergičen na pse. Psa bi rad imel na srednji rok, ta vikend sem testiral alergijo. Sem imel psa doma cel vikend. Nisem nič posebnega opazil kar se tiče alergije. A to pomeni, da je OK ali bi biti izpostavljen dalj časa?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
So psi in so psi. Nekateri ne povzročajo alergičnih reakcij. Pozanimaj se pri kakem resnem pasjeljubcu kateri so kateri.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
jz mam blago na psa, pa ga imam že 3 leta, v stanovanju. Pa ni problemov.
Je pa lansko leto skor šel od hiše, ker sem ga po krivem obtožil zaradi ambrozije :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
V nižinah Slovenije poteka druga polovica sezone pojavljanja cvetnega prahu ambrozije. Obremenitve s cvetnim prahom bodo v nižinah do srednje visoke, na območjih, kjer so večje površine zaraščene z ambrozijo občasno visoke, v Primorju nizke.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Sam neki mora bit letos, ker mam full manj problemov kot lani, pa nič ne jemljem od zdravil....sploh zadn teden se je umiril....

Prehitro sem se veselil, ta teden je zopet katastrofa
bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
Si spregledal kaj sem pastal, zdaj je višek sezone
wink-1.gif


ampak bo počasi konec...

btw, obstaja kak "register" ali seznam, kje so lokacije tega hudiča, ker lani ni bilo tako hudo kot letos, pa me zanima če se je kje v bližini razrastla.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Pa po Mariboru v raznih zapuščenih gradbenih parcelah jo je ko dreka. Pa okoli avtoceste Malačnik in Pobrežje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
Sezona pojavljanja cvetnega prahu ambrozije se v splošnem bliža koncu, nekatere rastline pa so še v polnem cvetenju. Obremenitev zraka s cvetnim prahom bo nizka, v vzhodni Sloveniji in Brežiški kotlini občasno srednje visoka. Sezona pojavljanja večine vrst cvetnega prahu se zaključuje, v zraku se sicer še pojavlja cvetni prah trav, trpotca, metlikovk in kopriv, vendar so obremenitev prenizke, da bi vplivale na zdravje alergikov.

Malo še pa fertik...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Kako je kaj pri vas?
Mene ta teden spet kar fajn zajebava, sploh jutra so katastrofa, pa sprehodi s psom tud niso lih blagodejni.
Je pa v službi v centru Lj vredu....
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
ravno kar mi je sodelavec vzel kri, pa mam povišane eozinofilce, torej neki še more biti v zraku...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Na enem od soc.omrežij sem videl sliko kako jim češnja cveti... Očitno je še nekaj v zraku.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Mislim, da je leska začela cveteti, vsaj na primorskem, kjer sem bil včeraj.

Mogoče kdo ve kako je z jemanjem tablet? Imam na zalogi še od lanskega leta, ni mi pa nihče rekel kdaj jemati. Ves čas, ali še preden prvič zacveti, samo po potrebi (npr. prekiniš ob deževju...) itd...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Če ne boš več hodil dol, potem jih po moje še ne rabiš jest.
Če se jst prov spomnem, je meni dr rekla, da naj začnem malo prej, kot vem, da se začnejo težave in potem 1/dan.

verjetno pa tudi odvisno od tablet.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
Naj bi se začelo teden, dva prej

http://www.nijz.si/sl/podrocja-dela/moje-okolje/cvetni-prah

Na celini sta leska in jelša pripravljeni na cvetenje, vendar so trenutne vremenske razmere neugodne za sproščanje cvetnega prahu. Posamezna zrna pričakujemo ob otoplitvi.
V Primorju in toplejših predelih zahodne Slovenije so dnevne temperature dovolj visoke za sproščanje cvetnega prahu leske, jelše in cipresovk. V zatišnih legah bo lahko obremenitev zraka s cvetnim prahom leske in cipresovk nizka. Od cipresovk prva zacveti visoko alergena arizonska cipresa, sajena po parkih, spoznamo jo po široki srebrno-sivi krošnji.