Alergija na cvetni prah

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Mate kake ase v rokavu kaj pomaga blažit, zdravit?
Kake izkušnje, da se je čist pozdravilo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.231
6.514
113
Kako hudo je? Kakšni so simptomi?

Sam bom sedaj poskusil s "vitamin B3 flush efektom", bojda se lahko na tak način zniža vsebnost histamina (kateri je bojda kriv za alergijsko reakcijo), če mi uspe, poročam. Drugače pa imam blažjo obliko, tako da se zdravil ne poslužujem, ker ne zaupam kemiji.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Pozdravis tezko lahko probas z imunoterapijo ki baje vsaj zmanjsa simptome. Ce si alergicen na vec vrst je manj uspesna. Moja tamala jemlje pumpico flixotide ni letos niti enkrat zakasljala. Lansko leto brez pumpice je bila 4 mesece katastrofa nonstop na pregledih nismo spal ponpc in tako... sirupa ji pa ne dajem ali tablet ker je potem cisto zaspana(tudi po aeriusu ki naj nebi povzrocal zaspanosti).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.231
6.514
113
No, podobno imam tudi sam, s tem da še občasno zatečeno grlo, podobno kakšni virozi. V bistvu sem skoraj 15 let živel v prepričanju, kako se hitro prehladim, potem pa dejansko ugotovim, da je to zgolj alergija
wink-1.gif


B3 sem nabavil iz tujine, pri nas se ga, zgleda, ne da dobiti. Če boš nabavljal, glej da je niacin, oz tisti ki povzroči "hot flush" efekt, ker so eni, ki ga ne in tisti niso gut.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
z grlom jst nimam težav, tok tok.
so se mi pa tudi vsi čudli kaj sem tko občutljiv in skos neki šmrcam.
najprej odkril, da je mleko, sedaj pa še cvetni prah:/

dej link kje si nabavil
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.231
6.514
113
Od tu: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=321393354189

Čeprav še vedno čakam na dostavo, tako da pomoje bolje, če počakaš malce
wink-1.gif


Je kar drago, ampak sem rekel, da prvo poskusim 30 dnevno kuro, šele potem se odločim če nabavim večjo kolicino, ki bo cenovno bolj ugodna.

Če je alergija na mleko, je lahko povezava s histaminom ja...kaj pa recimo "mucke" se ti delajo v nosu, oz so se ti? Ali misliš klasično intoleranco na laktozo?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
5€ za 30 tablet je 3x cenej kot claritin:)

bom počakal, da ti prej probaš;)

mucki niti ne. blo je kako obdobje ko se mi je pa sušilo v nosu in je zgledalo kot krastice. ker s temi stvarmi živiš že celo življenje jim potem ne posvečaš tolk pozornosti in pač misliš, da si kdaj mal nahlajen in podobno.
sem pa že bil kot zelo mali testiran in takrat baje ni nič pokazalo.
razmišljam, da bi šel sedaj še enkrat, da vidim, če se lahko še kaki zadevi ognem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.231
6.514
113
No pri B3 je tako, da če pomaga, moraš prvo kak teden vsak dan tableto na tešče, da se zniža vrednost histamina, potem pa zgolj na nekaj dni spet eno...ker histamin se kopiči in dokler ne pride do neke vrednosti ni frke, oz je itak potreben za normalno delovanje telesa.

Poročam, ko dobim tablete. Je pa baje ta flush zelo zanimiv, oblije te vročica in postaneš rdeč kot kuhan rak, tako da je pametno da imaš vsaj 1h prosto, ko vzameš
wink-1.gif


Obstaja tudi druga metoda, če se ti da igračkat...nabaviš B3 po 50mg pilule...potem pa vsak dan na tešče vzameš: prvič eno, potem dve, etc...dokler ne prideš do točke, kjer te rukne flush. Če te rukne že pri 50mb, potem je histamin problem..če te šele pri 500mg, pa niti ne...ampak meni se ne da s tem, bom kar od začetka ruknil 500mg
smile-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Flonidan - nabaviš tablete v lekarni oz. na recept pri svojemu zdravniku.

Fajn je tud šprica za nos - dobi se vse na recept. Je pa fajn it na test, da definirajo vrsto alergije

Meni gre vsako leto na boljše, jemljem tablet samo vsak drug dan.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.231
6.514
113
Očitno so me nasrali, oz ni prava oblika niacina. Ker ni bilo nobenega flusha. Sem ponovno naročil, tokrat bi naj definitivno bila prava zadeva. Upam da pride hitro :/

Pravi balkan smo mi ja, namreč nikjer nisem našel tega pri nas, še v lekarni mi je dejala uslužbenka, da niti ni ziher, če se dobi B3 v čisti obliki...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mogoče pa se z razlogom ne dobi
smile-1.gif



BTW: Mogoče kdo ve ali lahko alergija na cvetni prah povzroča dnevno utrujenost in zaspanost? Ali grem vzroke iskat drugje?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Utrujen bi bil lahko zaradi napora, ki ga doživlja tvoje telo, ko se tvoj imunski sistem spopada s cvetnim rpahom, ki ga ima zmotno za sovražnika.

Možno pa je, da imate sedaj več dela in vnašanje podatkov v excel pač utrudi
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.231
6.514
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Dobil sem jih, samo jih ne jemljem. Opazil sem da me vsak začetek pomladi vzporedno s kihanjem in srbenjem oči napade še utrujenost.

Če bi povedal, da imaš "osnovne znake" takoj na začetku, bi vsem bilo jasno, da je tudi utrujenost posledica tega. Jaz sem pa mislil, da imaš samo znake utrujenosti, brez ostalih
smile-1.gif


Problem je, ker tudi spanca nimaš kvalitetnega, saj se ponoči lahko še bolj oteži dihanje zaradi alergije.
 

nexi

Pripravnik
18. maj 2009
89
0
6
Ljubljana
ksz

Sicer je zdaj že malo pozno, najbolje je da se začne že pozimi...po receptu naših babic (oziroma strokovno specifična imunoterapija
smile-1.gif
)...vsak dan zjutraj pol žličke cvetličnega medu, v katerem je namočeno suho sadje/oreščki. Dejansko pomaga.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
468
16
18
Sam sem sprobal veliko stvari, ki mi jih je predpisal zdravnik. Pomagalo ni nič. Potem sem za darilo dobil masažo pri ( http://www.vitonz.si/ ). Ker sem že imel bon sem rekel grem pogledat. Nisem verjel, da mi bo pomagalo, ampak že naslednji dan me oči niso nič pekle.

LP Sandi
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Dobil sem jih, samo jih ne jemljem. Opazil sem da me vsak začetek pomladi vzporedno s kihanjem in srbenjem oči napade še utrujenost.

Če bi povedal, da imaš "osnovne znake" takoj na začetku, bi vsem bilo jasno, da je tudi utrujenost posledica tega. Jaz sem pa mislil, da imaš samo znake utrujenosti, brez ostalih
smile-1.gif


Problem je, ker tudi spanca nimaš kvalitetnega, saj se ponoči lahko še bolj oteži dihanje zaradi alergije.

Ja imam alergijo. Dohtarca mi je dala nekaj za nos, nekaj za oči pa neke tablete. Tabletam nisem naklonjen, ker naj bi povzročale utrujenost, jaz pa sem že brez tablet ful zmatran :S