Aku vrtalnik Makita 456DDF skurjen... Rešitev???

raners

Majstr
4. mar 2008
2.716
366
83
Hej!

Kupil sem rabljen aku vrtalnik Makita DDF456 (bele barve, tako da ni tako zelo star) in sem ga uspel skurit. Imam ga kakšne pol leta in ga uporabljam samo za domača opravila (in če grem kaj komu pomagat). Že prej sem opazil, da se zelo hitro zelo segreje (od zadaj je postal ful vroč), čeprav mašine nisem nikoli nekaj pre-silil, pa čeprav bi tudi velike pritiske morala zdržat, saj je to profi linija...

Vglavnem, kakšen mesec nazaj pa sem ga uspel skurit, čeprav še sicer vedno dela... Ko sem šraufal neko klop, se je začelo iz mašine kadit in nekaj mikro delcev je fun "špricalo" iz zadnjega dela mašine.

Sedaj je bolj glasna in bolj počasna in nima takšne moči kot prej, dela pa še vedno.

Zanima me, če se to splača dat popravit ali se bolj splača novo kupit? V nemčiji dobiš samo mašino že za okoli 100eur... Ne bi rad, da mi kdo popravlja in se bo mašina potem zopet grela... Če se kdo spozna na to, kateri del sem skuril?

Imate tudi vi kakšne podobne izkušnje z Makita mašinami?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
kolektor/ščetke, navitje
preveri ščetke, če so OK, lahko poiščeš motorček kot rezervni del, oz. bolje da

kupiš novi 18V vrtalnik verzije "Z" (samo vrtalnik, brez aku in napajalnika).
wink-1.gif

lahko tudi identičnega
http://www.amazon.de/Makita-%C3%A4hnlich-Solo-ohne-Ladeger%C3%A4t/dp/B00F93VRJ6

PS: Vprašanje je s kakšnim razlogom se je prodajal
wink-1.gif

Oz. ali je bil sploh original
smirk-1.gif

Če je bil kupljen v SLO in registriran, bi moral imeti še 3 letno garancijo.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.716
366
83
Prodajalec mi je rekel, da mu kolega iz Nemčije včasih pripelje kakšne mašine in jih potem on tu v Slo proda... Lahko kako izvem, če je mašina registrirana? Pa verjetno tako ali tako brez računa nebom mogel garancije uveljavljat, kajne?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Itak se je prodajala samo iz dveh razlogov, zato se takšnih mašin ne kupuje rabljenih:
- ukradena,
- v okvari.
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
podobno izkušnjo imam z lidlovim brusilnikom.
Kar nanekrat je začel ropotat, izgubil moč/obrate, in se full segrel.
Kriva sta bila 2 ležaja, ker sta zariabala, ker je v niju prišel prah, ko sem brusil stene. Strošek popravila 5€, za 3 al 4 nove ležaje:)

Ropotal je pa zato, ker je eno ležišče ležaja bilo znucano in sredina motorja ni bila več v pravem položaju. Tam sem ležaj ovil s plehom od piksne:)