Akcije letalskih kart

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
ergo, saj sem rekel, da te poštemplajo, če zapustiš letališče...

Meni osebno je tudi Dubaj kar zanimiva destinacija... To je res mesto presežkov... Kaj so oni naredili tam doli (predvsem iz gradbenega vidika delajo čudeže)... Pa kako je tudi ZELEN Dubaj - kot da mesto nebi bilo sredi puščave.. Zrihtano, urejeno vsepovsod, zelo prijazni ljudje, zelo varno mesto (lahko hodiš kjerkoli), obilica vrhunskih avtov, itd... Vsega tega pač nimaš vsepovsod po mestu... Je pa pametno obiskat Dubaj od novembra (bil 2x konec novembra in je bilo super vreme) do nekje maja, poleti je prevelika vročina...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še za emirate malo reklame: če imaš CF in čakaš 5+ ur dobiš voučer za južno na letališču, kar mogoče ni slabo, ker se ti ne da cel čas sprehajati po duty-free-jih....
Predvidevam, da ti voucher pripada samo v primeru da ni drugega leta prej. Samo povem, ker po navadi vsi iščemo najcenejše letalske povezave in večinoma so to leti z malo daljšimi povezavami, vendar ti v primeru da je povezava prej, ugodnosti ne pripadajo - razen posebnih akcij kot je zgoraj omenjena Qatarjeva v Dohi, ali pa Turkisheva v Istanbulu. ;)

Kar pa se Dubaia tiče, se mi je dokončno zasral lani konec oktobra, ko smo zaradi del na pisti in pravega peščeno vlažnega "dunsta" najprej zamujali na odhodu iz BG (zamuda v odhodu iz Dubaia + predvidena nezmožnost pristanka v Dubaiu), potem pa še naslednji dan iz Dubaia naprej, da sploh ne omenjam +40 in visoko vlago zvečer ob 22h v mestu. Aja pa še v hotelih (in taksijih) so pravi nateguni!
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.146
291
83
Bom preveril tudi turke... ne vem, nekak bi vmesni čas na letališču v dubaju šel malo v pesek. za par ur. Ideja je pač taka. Ne potujem službeno, tako da je načelno čas. Dunaj ima recimo direktni let...a vseeno logistično je bolje ZG ali LJ.

preveril na hitroTurkiš je cca100 € več po osebi, je pa finnair cenejši, ampakje connection time samo 1:25 ure v helsinkih.... kar se mi zdi, preveč na knap.


HEL prides normalno skozi. Bos pa bolj na tesno sedel v A350 kot pri ostalih. Pa manj postrezen tudi.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Predvidevam, da ti voucher pripada samo v primeru da ni drugega leta prej. Samo povem, ker po navadi vsi iščemo najcenejše letalske povezave in večinoma so to leti z malo daljšimi povezavami, vendar ti v primeru da je povezava prej, ugodnosti ne pripadajo - razen posebnih akcij kot je zgoraj omenjena Qatarjeva v Dohi, ali pa Turkisheva v Istanbulu. ;)


Nama so dali voucher glede na vozovnico: povratni let iz MAUR via DUB CF VIE, čakanje DUB 5 ur. Recimo Turkish teden nazaj CF na Ataturku, btw kolko je pa to letališče kaotično, ni sheral voucherja, čeprav sva čakala prav tako 5 ur, so pa bili radodarni na 7h nočnem letu, je bila večerja in zajterk...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Turkish ima super akcijo od novembra 2018 dalje, za lete iz Ljubljane....
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Kdaj se že najbolj splača rezervirat let? katere dneve? In bolj zjutraj ali popoldan?

Iščem let Zagreb - Singapur med poletjem...

V začetku prejšnjega tedna sem videl let za 460 eur (Emirates), v petek za 480, danes pa že za 520 eur...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Cene vozovnic glej vedno v privatnem oknu ali pa briši kukije. Če algoritem zazna, da večkrat iščeš isto relacijo, bo cena vedno višja. :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
To vem ja... In tak tudi delam... ;-)

Je pa pri cenah res neka zmešnjava... Včeraj čez dan so se cene pri Qatar airways dvignile iz 502 na 768 eur (sem preveril še zvečer), danes dopoldne pa so cene zopet padle na 522 eur...