akcija ZPS - placaj elektricno energijo ceneje

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Izgovarjajo se na SODO, da imajo oni račune oz. obračun pripravljen, vendar ne smejo odposlati dokler SODO ne potrdi in zabeleži spremembe lastništva ipd. ...meni je vse skupaj čudno tole.

A obstaja kakšen zakon da ti ni potrebno plačati oz. zavrneš račun če ni poslan v obračunanem obdobju ipd.?? Sicer se mi ne gre za ta denar ampak za tak idiotizem ki je brez meja...mene hebejo da vse naredim v čimkrajšem roku, teli kekci pa ne morejo urediti da strnka dobiva račun...ni čudno da gre SLO v 3PM če so sami šalabajzarji vsepovsod. Mene kot stranko boli ku**c kaj imajo oni in SODO, jest sem njihova stranka in hočem mesečni račun za porabljeno elektriko.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Poklici njihovo cifro pa povej osebne podatke, pa ti bodo povedali. Ali pa pošlji mail.
To nameravam jutri tudi narediti, bom vsaj siguren, da nisem kaj "zaštrikal"
Hvala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Citat:
Po izteku 12-mesečnega obdobja, navedenega v prejšnjem odstavku, bo prodajalec kupcu obračunal dobavljeno električno energijo
po vsakokrat veljavnem rednem ceniku, skladno s Splošnimi pogoji, pri čemer bo prodajalec kupca o cenah po veljavnem rednem
ceniku obvestil po pošti ali elektronski pošti najmanj 30 dni pred iztekom navedenega 12-mesečnega obdobja
Smo toliko da ne bo kdo presenečen
Citat:
Novi oziroma obstoječi kupec bo prejemal PDF račune, kar pomeni, da mu bo prodajalec račune izdajal na način, da bo kupec prejel
račun v .pdf obliki preko portala MOJ GEN-I, obvestilo o prejetem dokumentu pa bo prejel po elektronski pošti. Kupec lahko izbere
tudi možnost pošiljanja računov po redni pošti na portalu MOJ GEN-I ali to sporoči prodajalcu preko klica na prodajalčevo
brezplačno telefonsko številko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
To je pa čudno. Na fakturi, kjer ti piše Št merilnega mesta, ti ne piše X-XXXXXX?

Pri meni piše Št. pogodbe / Št merilnega mesta: potem je pa tukaj številka pogodbe / X-XXXXX
Ne vem kakšne so sedaj zadnje položnice EE, ampak lani pozimi so bile še v stilu oriulusa. Sem preveril na stari položnici.
Na gen i položnicah pa je napisano tako kot želijo imeti.
predlagam da pokličeš jutri 0801558 in tinaj povejo katere številke kam napišeš.
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Jaz še vedni nisem nič dobil?
confused-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Po izteku 12-mesečnega obdobja, navedenega v prejšnjem odstavku, bo prodajalec kupcu obračunal dobavljeno električno energijo
po vsakokrat veljavnem rednem ceniku, skladno s Splošnimi pogoji, pri čemer bo prodajalec kupca o cenah po veljavnem rednem
ceniku obvestil po pošti ali elektronski pošti najmanj 30 dni pred iztekom navedenega 12-mesečnega obdobja
Smo toliko da ne bo kdo presenečen
Za vsak slučaj vprašam:
Je poleg tega obvestila kdo (Hanzi?) našel še kakšno majhno past v 'drobnem tisku'?

Hvala!

LP
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:

Imam pa problem pri vpisu številk odjemnega mesta in prosim za Vašo pomoč.
Obrazec predvideva vpis v obliki x-xxxxxxx (torej osem mest), moje odjemno mesto pa ima 12 številk, ki so napisane na računu skupaj, torej tudi brez pomišljaja po prvi številki.
Kaj sedaj?

Hvala!

Sem imel podoben problem. Nisem našel. Je pa na računu.
wink-1.gif


Na levi strani, pod naslovom, na prvem pregibu ti piše MM in ta številka, ki jo želijo.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Hvala za informacijo, 'Mont' in potrditev 'afroC'
Ne vem zakaj sem ta dva pojma enačil, ker gre za popolnoma druge številke
redface-1.gif

V svoj zagovor pa lahko povem le - ta famozna številka za MM je točno na pregibu specifikacije in se seveda zaradi tega nekako 'skrije'.

LP
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Jaz se zdaj nicesar nisem dobil od ZPS, razen poste, da se narocim na ZPS in poloznico za 36 eur.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
andy,
nisi edini
Sicer pa GEN-i ponuja po mejlu mini sončne elektrarne, pa sem ob hitrem izračunu ugotovil da se mi ne splača hecat s tem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
ECE je že dal cene ven. 0,0002 centa (ali na katerem mestu je tista zadnja decimalka) je vsaka tarifa cenejša. Pri EGP pa 0,0001 centa. Se pravi vsaj trije so spustili konkretno ceno. ZPS je sicer malo izkoristila tole akcijo za novačenje, ampak kdo je pred dvema mesecoma splohupal pomisliti, da bo šel kateri izmed energentov dol. In pri tistih, ki se na elektriko tudi ogrevajo in grejejo SV, se zna kar fejst poznati. meni so pri 8000 kWh naračunali 62€. Za ta denar se pa tudi že kaj dobi...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
0,00001 € / kWh ugodneje. LOL

Verjetno pa oni in ECE ne posiljujejo z naročilom revije ZPS.
grims-1.gif