akcija ZPS - placaj elektricno energijo ceneje

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Ob napovedi, da ne nameravajo sodelovati v licitaciji, je podjetje Elektro Celje energija napovedalo, da bodo ponudili nižje cene od doseženih na licitaciji.
No da vidimo junake
smile-1.gif

Ne da niso hoteli, ampak niso smeli sodelovat, ker so bili pogoji pristopa napisani za velike, oni pa so med manjšimi. Dejstvo je, da sem sam prestopil k njim ob začetku akcije in profitiral pri plinu glede na takrat veljavno neto ceno pri Genijih cca 15%. Prestop imam od prvega novembra, vse ovčice iz akcije ZPS, najhitreje 1.2.15, večina 1.3.15

Torej vse skupaj luk i voda za par centov mesečno.
hysterical-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Numy malo preberi od začetka, vsaj 3X sem isto napisal - pa nismo v mlinu!
wink-1.gif


Do danes pa nisem mogel izračunat prihranka ali izgube, ampak očitno je bilo jasno, da pod 0,299 se ne bo nihče spustil in pri ECE so lahko takrat vehementno povedali, da bodo šli na najnižjo ceno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Pri ECE so tudi rekli, da bodo za elektriko ponudili nižnjo ceno, kot je bila zlicitirana. So jo oz. jo bodo?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nimam pojma.

Malo me jezi, da vedno najboljšo potegnejo novi naročniki. Povsod enako, televizija, internet, mobilniki, plin, elektrika,... nikoli ni nagrajen zvest kupec - njega se vedno proba cuzat do konca.

Sem zadnjič sedel v Tlelemachovi prodaji pa bakica fura 10 let star paket za 80€ - ja prav ste prebrali OSEMDESET €. Pa hoče "neomejeni internet" skinit, brzino pa ima tam nekje od Franca Jožefa. Mislim da jih ni sram!
 

m_arko

Pripravnik
26. dec 2008
33
0
6
Nisem še dobil, ampak kakor so obljubljali bo brez vezave in lahko kadarkoli prekineš.
 

wolffstein

Pripravnik
5. maj 2011
47
21
8
Danes dobil izračun prihranka; 12,85€ glede na lansko porabo.
Se pravi cca 1€/mesec. Ni ne vem kaj, vendar sem že tako ali tako pri GEN-i in nimam kaj izgubiti, če podpišem še za eno leto. Pa konec koncev se mi tudi kmalu izteče garancija cene po ponudbi "novi najceneje", tako, da bo kar ok.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Trenutno sem pri GEN-Iz elektriko in plinom in če bom hotel izkoristiti sadove te licitacije, bom moral plin prenesti na Energijo Plus, ki je zmagovalec za plin in le elektriko obdržati pri GENi-I, ker je kombinacija plina in elektrike dražja kot vsak od njiju posamično.
stupid-1.gif


Sem poklical na GEN-I in jim razložil, tako da upam, da jim je jasno, kako so se ustrelili v koleno za uporabnike plina in elektrike. Ponavadi je tako, da če vzameš več stvari hkrati, ceneje, kot če vzameš vsako posebeje, ampak ne, tukaj je ravno obratno.

Na kaj je sploh GEN-I mislil, ko je oddal ponudbe?
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
jaz sem dobil izračun: 87 EUR prihranka s tem, da sem mulca dobil in peremo ter sušimo nonstop tako da se mi bo poraba še povečala.. Pogodbo sem poslal že, zdaj se na E3
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Mi se pa ogrevamo na toplotno črpalko, vozimo se z EV-jem, tako da mi je poceni elektrika pomembna. Me zanima, kakšen bo izračun.

Trenutno zimsko porabo elektrike imamo 2kWh/dan višje tarife in 20kWh/dan nižje tarife.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Mi se pa ogrevamo na toplotno črpalko, vozimo se z EV-jem, tako da mi je poceni elektrika pomembna. Me zanima, kakšen bo izračun.

Trenutno zimsko porabo elektrike imamo 2kWh/dan višje tarife in 20kWh/dan nižje tarife.

Maš izredno dobro razmerje med VT in NT. Kako ti to uspeva?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Toplotna črpalka, ki v glavnem teče ponoči v nižji tarifi in električni avto (Opel Ampera), ki se polni v nižji tarifi (nastaviš v računalniku avta za vsak dan v tednu, kdaj naj se polni).