akcija ZPS - placaj elektricno energijo ceneje

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Elektro Gorenjska Prodaja = EGP

hja izberi manjše zlo - ZPS "posiljuje" z naročnino, vendar je ne pogojuje, kot recimo EGP z vezavo, ECE pa ne vem...

??
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
ECE nima vezave. Drugače jim pa pogodbe še nisem poslal. Še čakam na njihovo pogodbo za plin, tako da še dobro, da sem počakal, glede na to, da je GEN-I zdaj dal ven še ugodnejšo varianto od ECE.
 
Nazadnje urejeno:

kdk

Fizikalc
25. feb 2014
197
29
28
okoli MB
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
ECE nima vezave. Drugače jim pa pogodbe še nisem poslal. Še čakam na njihovo pogodbo za plin, tako da še dobro, da sem počakal, glede na to, da je GEN-I zdaj dal ven še ugodnejšo varianto od ECE.
Tudi ECE ima 1 letno vezavo skrito v drobnem tisku.
V splošnih pogojih v členu odstop od pogodbe:
....določila odpovednih rokov in pogodbenih kazni veljajo v obdobju do enega leta po
sklenitvi pogodbe.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik imi pravi:
Gen-i ima že novo akcijo. Cene so še nižje kot pri akciji ZPS.

http://www.pocenielektrika.si/za-dom/cene-in-tarife/akcije/akcija-elektrika-za-zvestobo-2015/

Dobro, da še nisem dobil in podpisal ponudbe od ZPS-ja.

Nekaj sem na hitro računal-11% nižja cena?

Ne, razlika je minimalna od ponudbe ZPS, a vendar nizka tarifa je cenejša za 1,25%, visoka pa za 0,3%.

Sam ne bom podpisal ponudbe od ZPS:
1. ker mi niso bili sposobni poslati do danes v podpis pogodbe
2. ker so bili skrajno "neokusni" s siljenjem v članarino.
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
460
3
18
Citat:
Uporabnik kdk pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
ECE nima vezave. Drugače jim pa pogodbe še nisem poslal. Še čakam na njihovo pogodbo za plin, tako da še dobro, da sem počakal, glede na to, da je GEN-I zdaj dal ven še ugodnejšo varianto od ECE.
Tudi ECE ima 1 letno vezavo skrito v drobnem tisku.
V splošnih pogojih v členu odstop od pogodbe:
....določila odpovednih rokov in pogodbenih kazni veljajo v obdobju do enega leta po
sklenitvi pogodbe.

Vsi ponudniki imajo 1 letno "vezavo", saj je to zakonsko določeno.

V energetskem zakonu v 48. členu je zavedeno:

(3) Gospodinjski odjemalec lahko odstopi od pogodbe o dobavi brez plačila pogodbene kazni, odškodnine, nadomestila ali kakršnega koli drugega plačila iz naslova odstopa od pogodbe pred določenim rokom, če odpoved začne učinkovati najmanj eno leto po sklenitvi pogodbe.

(4) Zaradi menjave dobavitelja lahko gospodinjski odjemalec od pogodbe o dobavi odstopi brez odpovednega roka. Če v primeru iz prejšnjega odstavka odstop učinkuje prej kot eno leto po sklenitvi pogodbe, nosi odjemalec posledice, ki jih za predčasni odstop od pogodbe o dobavi določa pogodba.


Tako, da kdorkoli govori, da nima vezave, jo ima
evil.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsa čast za take prihranke, me pa zanima kaj delate z elektriko, ker mi imamo hišo, vse možne aparate, pa štirje smo bili, poraba pa cca 55€ na mesec in ni variante, da pridemo na toliko manj. Meni so izračunali geniji slabih 40€ na leto manj preko ZPS.
Včeraj sem jim poslal izjavo za "akcijo zvestobe" in bo prihranek mogoče celo 42€
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Grejejo se na elektriko (TC) pa 24/7 torrenti laufajo, kaksni pozrtni hišni kini, pa seveda ne pozabiti na osvetlitev okolice hiše vsaj v taki meri kot operacijske dvorane( pa ne samo v teh prazničnih dneh).
Tisti ki niste dobili. V gmail poglejte mapo promocije. Moj mejl se je tam našel.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Enostavno plačujemo(jo) dražjo elektriko?Ker men na enako porabo pokaže letni prihranek slabih 100€.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
867
2
18
Vsaj 40% ljudi dremlje glede elektrike in so do sedaj plačevali pri komerkoli že najvišje cene. Če bi se prej zbudili, bi brez menjanja ponudnika lahko nekaj privarčevali, samo vprašati bi morali svojega ponudnika, če jim lahko ponudi cenejšo elektriko.
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz sem malo zatežil na petrol, da mi dajo tako ceno kot jo imajo novi naročniki, pa mi je ponudila samo točke.
frown-1.gif


Ja nič bo pa gen-i tista akcija zvestobe.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Saj podobna zgodbi je pri internetu,telekomunikacijah . Če si stalno pri istem, placujes 60
, če vsaki dve leti menjas, potem imaš eno leto pol ceneje.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Grejejo se na elektriko (TC) pa 24/7 torrenti laufajo, kaksni pozrtni hišni kini, pa seveda ne pozabiti na osvetlitev okolice hiše vsaj v taki meri kot operacijske dvorane( pa ne samo v teh prazničnih dneh).

+ avto na elektriko
evil.gif


Trenutno pri 67.000km, od tega 340l bencina, ostalo na elektriko.
 
Nazadnje urejeno: