Absurd slovenske birokracije

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.470
113
42
Toliko živcev, denarja, časa, kakor mi je pa v zadnje pol leta pokurila slovenska upravna birokracija mi pa se noben ni. Toliko absurda, da sm bil parkrat na robu joka.
Politika, leva in desna, pa nikoli ne naredi nič. Pa na koncu verjetno ljudje na šalterju sploh niso nič krivi. Čeprav se najdejo tudi kakšni bedaki. Ampak organizacija, ljudje zadaj, zakoni al sej Neven. Katastrofa in en velik FUCK OFF

Ps. Mogu sm se malo izpihat ker sm pregorel čisto s to birokracijo
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.937
3.954
113
Sicer spet ne vemo za kaj se gre, tako da težko komentiramo. Ampak praviloma imajo težave z birokracijo tisti, ki o njej niso podučeni. Za take ljudi je najboljši nasvet, da si zrihtajo strokovno pomoč (odvetniška pisarna) pa oni zate uredijo stvari, moraš pa usluge plačat jasno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.125
9.369
113
40
MB
seveda, najboljše da imaš odvetnika na plačilni, da si lahko urediš gradbeno al pa nove dokumente. ;)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.813
2.689
113
Če se vam zdi pri nas zapleteno, pojdite probat v Italijo. Za postopek, ki je pri nas enostaven, speljan hitro in stane par evrov sem v italiji porabil cca. 2. leti in porabil več tisoč evrov.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.470
113
42
Na žalost so malo bolj resne zadeve kak gradbeno...
Samo tok enih podpisov, dokumentacij predloženih,.. zahtevajo od mene vse nekse elektronske podatke.. pa zakaj elektronski podatki če morm te iste elektronske podatke se enkrat dat. Pa ***** a nimate nekih streznikov. A upravne enote ne znajo se povezat. Javne ustanove, vodene od iste države pa da morm na sto in urad zrihtat najbolj primitivne stvari. Ki bi jih lahko in moral urediti na enem jebenem okencu
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.470
113
42
Ma bilo je vsega puno in svašta v teh pol leta. Pa se je nabralo pa danes počilo.
Da sm dal elektronski odtis prsta en mesec nazaj. In da morm na isti upravni enoti se enkrat dat odtis (ne svoj da nebo pomote) Pa koga oni sraufajo?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.385
291
83
34
Zdaj si pa še predstavljaj, da vodiš svojo firmo v tej državi, imaš idejo za lastniški poslovni prostor.. sem izpeljal hvalabogu, za pomožni objekt rabil lih toliko časa in jajcanja kot za gradnjo hiše. Birokracije mi pa ob mikro podjetju ne zmanjka, kdaj se vprašam, če je vredno. Med korono sem pa tudi jaz mislil, da se mi bo spipalo, cele dneve samo podpisuješ in pošiljaš dokumente, pa pomoci vracas..ma ni vredno.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.470
113
42
Sej to pri vsaki tako stvari. Jaz te čist razumem. Če imam jaz kot navadni državljan tok tega koliko imajo šele tisti ki imajo podjetja.
Gradbeno me pa se čaka tako da prosim ne me strašit še s tem
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.937
3.954
113
Jst predlagam da greste naredit izpit za ZUP, ko ga enkrat narediš ti je precej stvari bolj jasnih in je tudi birokracija precej bolj znosna. Poleg tega ugotoviš da birokrati kdaj (velikokrat) tudi kaj zaje.., kršijo roke in mehanizme in preko tistega se da "pritisnit" da gredo stvari hitreje. Če se ti s tem ne da ukvarjat pa še 1x nasvet, obstajajo odvetniki ki so specializirani za take stvari.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.125
9.369
113
40
MB
Jst predlagam da greste naredit izpit za ZUP, ko ga enkrat narediš ti je precej stvari bolj jasnih in je tudi birokracija precej bolj znosna. Poleg tega ugotoviš da birokrati kdaj (velikokrat) tudi kaj zaje.., kršijo roke in mehanizme in preko tistega se da "pritisnit" da gredo stvari hitreje. Če se ti s tem ne da ukvarjat pa še 1x nasvet, obstajajo odvetniki ki so specializirani za take stvari.
mam precej noro ortodoksno idejo, kaj pa če imamo državne storitve ki enostavno ... delujejo?

ux pa to.