Absurd slovenske birokracije

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.322
2.005
113
Ja kva te pa muč :) Gradbeno dovoljenje? Če ja, dobrodošel v moj svet.
Nimaš ti blage veze s čim se mora človek ukvarjat, če hoče gradbeno dovoljenje, še posebno če naleti na fikus. To moraš doživet, da verjameš.
Doživel na lastni koži, rešil po srečnem spletu okoliščin in pihanju na dušo uradnici.

U glavnem pokop je naša birokracija.
Pa bolj kot smo digitalni, slabše je in več je raznoraznih zaposlenih po uradih.

Nerazumljivo popolnoma.
Nobena vlada pa ne dreza v javno upravo, ker jih je enostavno preveč in so svoje volilno telo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Mr_Wolf

tomi

Guru
1. sep 2007
18.127
9.374
113
40
MB
V sistemu kot ga imamo je logicno da nobena opcija ne bo sla jezit najvecje volilne baze ne?

Kdo pa jo je naredil za najvecjo volilno bazo in zakaj, je pa ze druga debata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.470
113
42
Morm rečt da od vseh teh me je v teh pol leta se najbolj pozitivno presenetil CSD. Zaenkrat. Sm prepričan da me pa tam se največ čaka v prihodnosti in če bo tako kot zdaj bo ok.
 
  • Ljubezen
Reactions: Matey
27. jan 2022
5.225
1.957
113
A pro po SLO birokracija.

26.6. smo na SPIZ oddali vlogo za vdovsko pokojnino (seveda popolno izpolnjeno) in 28.6. je bila doma odločba o odmeri. :zmaga:
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.470
113
42
Spiz je bil res hitro. Sicer sm imel malo insajderske ampak je pravila kolegica da so redno hitri. ZZZS je pa rabil celo večnost:confused:
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.775
1.090
113
Zpiz že od januarja rešuje vloge za zagotovljeno vdovsko pokojnino po novem zakonu pa še sami ne vejo koliko časa bo potrebno še čakati. Da ne bodo le pohvale :D
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.597
1.398
113
Iskajoč brata
Sem bil pred stavko na upravni enoti v Škofji loki, se načakal ene 2h. Sem potem vprašal kako da je taka gužva... da jih upravna iz Lj pošilja sem, da nekaterih postopkov ne želijo delat... predvsem postopke za tujce....

Koliko je res ne vem...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.000
2.468
113
Vlada - katera koli - pri tej birokraciji nima nič.
Ti - birokracija - so namreč svoja kasta, ki mora opravičevati obstoj in stroške za plače.
Ne morejo povezati dveh baz podatkov, ko gre za tvoje - naše - obveznosti ven potegnejo iz črev, samo da te jeb..ejo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.948
419
83
Toliko živcev, denarja, časa, kakor mi je pa v zadnje pol leta pokurila slovenska upravna birokracija mi pa se noben ni. Toliko absurda, da sm bil parkrat na robu joka.
Politika, leva in desna, pa nikoli ne naredi nič. Pa na koncu verjetno ljudje na šalterju sploh niso nič krivi. Čeprav se najdejo tudi kakšni bedaki. Ampak organizacija, ljudje zadaj, zakoni al sej Neven. Katastrofa in en velik FUCK OFF

Ps. Mogu sm se malo izpihat ker sm pregorel čisto s to birokracijo
i feel you bro!!

Sem kupil en košček zemlje. Sem rekel, da si bom ves postopek vodil, da bom znal še kdaj v prihodnje. Folder na g-drivu sem odprl 20.12.2023 do danes še nisem dobil nazaj papirja, da je zemlja uradno moja :obesise: :bonk: na netu je že vse. Samo papir od notarke še čakam...
Z vodenjem postopka pa sem obupal po prvem mesecu. Koliko papirjev, podpisov, kolikokrat sem moral obiskat UE...:eek: pa dobiš obrazec, pa na novega napiši še enkrat vse iste podatke...pa koji k... že 16ič pišem isto... ko sem hodil na ue, sem snemal pogovor, da sem znal doma najdet prave obrazce... to nima logike nobene.