Absurd slovenske birokracije

sass

Guru
1. sep 2007
5.144
796
113
Lahko kaj več glede tega:

zaradi afer z "rubeži" nepremičnin za katere lastniki sploh niso vedeli, da so pod hipoteko, oz. jim to ni bilo povedano/razloženo.

Hvala
sosedo je notar pozabil vpisati v ZK kot novo lastnico njenega stanovanja. ker je bil prejšnji lastnik dolžan davkariji, je država dala plombo na njeno stanovanje. kasneje to sicer uredila z notarjem, je pa bilo malo neugodno, ko vidiš plombo na lastni nepremičnini (ki je država pravzaprav ne smatra kot tvojo)
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.799
1.101
113
E zemljiška knjiga je javno dostopna na spletu. Menda ja preveriš za svojo nepremičnino, če je pravilno vpisana.

Drugače pa vpis v ZK lahko izvedeš ceneje sam brez notarja.
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Toliko živcev, denarja, časa, kakor mi je pa v zadnje pol leta pokurila slovenska upravna birokracija mi pa se noben ni. Toliko absurda, da sm bil parkrat na robu joka.
Politika, leva in desna, pa nikoli ne naredi nič. Pa na koncu verjetno ljudje na šalterju sploh niso nič krivi. Čeprav se najdejo tudi kakšni bedaki. Ampak organizacija, ljudje zadaj, zakoni al sej Neven. Katastrofa in en velik FUCK OFF

Ps. Mogu sm se malo izpihat ker sm pregorel čisto s to birokracijo
Če si v pol leta rešil si tako zmagal.

Mi se na zazidljivi parceli že 4 leta jajclamo z direkcijo za vode. Kar nekaj tisoč € sem že zmetal za študije takšne in drugačne. Ker je del parcele na območju možnosti 100 letnih poplav. Zadnjih 50 let nisem imel ob nobenih poplavah NIČ stoječe vode na parceli. Medtem v isti občini gradijo na območjih, ki so ob vsakih nalivih poplavljene ali pod vodo,...
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey
19. jul 2007
2.786
1.509
113
Občina je občina, UE je pa UE. Občina nima nič z UE in obratno.

PS: 212 občin in 58 upravnih enot.

Včasih (SFRJ) je bilo poravnano UE/občina (in prepleteno) . Če se prav spomnim je bilo 60 občin/UE. V Sloveniji je potem nastalo kup novih občin (trenutno 212) - nivo lokalne samouprave, UE kot državna uprava so pa ostali na okoli ~ 60.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou