A kdo nabija tale špil?

Isaac

Pripravnik
24. jul 2007
118
0
16
42
Aha sem te našel. Ti že pišem
cool-1.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
malo se
smirk-1.gif

83
priden.gif



saj pravim da sem bolj se zacetnik... samo je pa lustno videt, ko me sosedi ropajo, pa nic ne odnesejo nazaj, ko mam vse v lukni skrito
bonk.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Sem rimljan... pol praviš, da rajš še počakat, da bom nahitro koloniste nardil, pa novo naselje. Zdaj bi bil res še mal problem... se bojim, da bi mi recimo koloniste v bazi prehitr zjebal...

To je vse kul, razen ce je 15c na taki poziciji, ko bi ga lahko sovraznik pohopsal - sploh, ce so oaze poleg, pol pa pohiti in si ga cimprej zavzemi.
smile-1.gif


Heh kolonisti so lahko v bazi max. 5 minut (paranoik saj vem
redface-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
15c misliš tiste s žitnimi polji? Nevem.. v bistvu sem imel v planu neko navadno naselje si nardit, glede na to da nisem ofenziven igralec. pa bi potem počas še enga z več žitnimi polji zasedu.

Pa premišljam, da bi začel novo naselje stran od tega.. nekje čist na samem poleg oaz, potem pa bi okol unga začel gradit. Kako se vam zdi ta ideja?
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Ves kaj se bo zgodilo, ce dobi sovraznik vas s 15 zitnimi polji (15c na kratko
smirk-1.gif

Ti si kar pohopsaj 15c, preden ga bo kdo drug. Samo res je fajn, da mas surovine vsaj 500 - 600 / uro, da bos v doglednem cajtu nasparal za 3 koloniste.
wink-1.gif


2. vas res vzami 15c ce ti ni predalec od 1. vasi, pa potem 3. vas tudi navadna vas - rudnik. Ker 15c skor nic rud ne proizvaja in rabis min. 2 - 3 navadne vasi (rudnike), da lahko v 15c delas masovno vojsko.
Ce si defenziven, bos pac obrambno vojsko delal v 15c.

Zakaj 15c ? Ker je ogromno zita, ki je v bistvu edina surovina, ki ti omejuje velikost vojske in zato dalec najbolj dragocena.
smirk-1.gif


PS: rudniki naj bojo cimblizje 15c zaradi casa prevoza surovin vanj in ker noben normalen ne bo sel napadat tako 15c kot tudi navadno vas cist poleg njega, ker lahko napadeni tja zelo hitro poslje okrepitve iz 15c.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ja... to glede 15c štekam... samo glede na to, da sta poleg mene že 2 razvita sovražnika pohopsala dva 15c naselja, sem jst razmišljal, da bi 2. naselje umaknil ful stran na samoto. Sicer bi trgovci potovali precej dlje, samo bi bil pa vsaj za nekaj časa v miru, vsaj toliko, da se razvijem nekje do populacije 300 in začnem razmišljat o 3. vasi s 15c. Nekako računam, da bo šel razvoj druge vasi s pomočjo prve kar precej hitreje....
Pa če sem odmaknjen na samem, se bodo poleg mene verjetno naselili samo novejši igralci, kateri pa vsaj od začetka ne bodo kakšna huda grožnja zame, pa še mal bi jih lahko uizi famral
smile-1.gif


torej... kako se ti zdi moja teorija
grin1.gif



btw.. hvala za koristne nasvete
wink-1.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.211
192
63
Je ce blizu ni 15c, oz. so vsi zasedeni, bi ga jaz poiskal bolj proc. Ampak ga tud takoj zasedel.
Ce bo 2. vas navadna, se lahko zgodi da bo medtem, ko ti razvijas 2. vas in v njej rezidenco, ze kdo pohopsal 15c, ki si ga mislil vzet kot 3. vas.
10.gif


Ni nujno, da 15c vzame kdo od bliznjih... Psihoti
grin1.gif
Ce imas recimo ene 4 take "komplete" (15c + rudniki) nadziras ogromen teritorij.
Tako se tud resi, ce imas 1. vas (metropolo) na neugodnem kraju - med psihoti
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
No sej to sm jst razlagal... tale model zravn mene je sumljiv
grin1.gif

Bom uzel potem kar 15c, po tvojem predlogu. Itak kaj velik se razvijat tam ne mislim, dokler ne ustvarim še dveh rudnikov... da bom pa do kolonistov naštepal si bom pa že lahko iz matičnega naselja pomagal
smile-1.gif

Enga v aliansi so čist stoukl, pa sm se mal zamislu... škoda da mesc truda stran vržem
grin1.gif
pa že tko sm mahnjen na backupe povsod kjer je možno...

hvala za nasvete
wink-1.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Sam si nebi omislil 15c za drugo naselje
wink-1.gif
9c je bistveno boljša izbira za drugo naselje saj lahko samo sebe preživi. 15c napajat z surovinami je zalogaj, ki ga zmorejo komaj 3 dobro razvite vasi (vse na stopnji 10). V začetku te samo ovira saj praktično se ne moreš razvijati razen s tem, da menjaš žito za ostale surovine.
V začetku imajo tako ali tako vsi žita preveč in je podcenjeno.

9c ima lahko tudi ohoho vojske še posebej, če ima kakšno oazo poleg +50% žita.

15c je bolje, da se ga prevzema ali pa zbomba ter se pošlje svoje koloniste zaseti.
wink-1.gif
Vse to pa je stvar posameznika.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik Group_Therapy pravi:
Citat:
Uporabnik Isaac pravi:
no no ok
grin1.gif

Problem imam z Shadowsom ker mi ne da miru. Moja vojska pred napadom cca. 200 vojakov, ni mogla nič proti njemu z 2000. Pa sem pomislu če bi bla kakšna pomoč od alter alliance
redface-1.gif


Cakam na IGM
grims-1.gif
Mene tut zanima kako se bo to razpletlo. Predvsem to, kdaj boste kak bunker delali - bi rad malo ... pomagal.
evil.gif

Joke fantje in dekleta, ne panike delat.
smile-1.gif