3D tiskalnki

hermann

Guru
19. mar 2014
9.214
5.770
113
Tudi jaz drgnem (sivega) strongmana za večino malo bolj tehničnih zadev za notanjo uporabo. Res lahko samo priporočam.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.241
-8.465
113
Mah saj jaz tudi kupujem pri njih... sem vzel za probo 1kg sunlu petg pri kitajcu pa me preveč zeza. Z azurefilmom pa nobenih problemov.
Ja svež filament je skoraj vsak dober.
Ko se naleze malo vlage, se pa hitro pokažejo razlike.
Še posebno kitajski, pa tudi kakšen evropejski(recimo eco pla pri 3d jake)rata zelo krhek in se lomi na navitju.
Trček in Azure pa imam lahko več kot leto odprtega na polici in bo tiskalo brez večjih težav
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.214
5.770
113
a kdo ve, če ima azurefilm tudi fizično štacuno oz. možnost osebnega prevzema robe? nikjer nič ne najdem

ne printam toliko, da bi imelo smisel nabavjat za > 80€ robe kjer je free poštnina
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Imajo osebni prevzem v Sežani, če ti to kaj pomaga...

1637046664808.png
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
I

Izbrisan uporabnik 474

Predstavitveni video izgled "jaw dropping", kolikor pa je bilo zaslediti iz sejma, pa kvaliteta tiskov ni ravno "jaw dropping." Multi toolhead me ne impresionira, extruder je kopija orbiterja, nozzle je E3D Revo, tool offset je Ok tako dolgo, dokler nimaš gor plasti filamenta, multi bed je pa meeeeeh... warping tako resda ni več "perfect tacco" ampka dobiš "rough sea" :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Predstavitveni video izgled "jaw dropping", kolikor pa je bilo zaslediti iz sejma, pa kvaliteta tiskov ni ravno "jaw dropping." Multi toolhead me ne impresionira, extruder je kopija orbiterja, nozzle je E3D Revo, tool offset je Ok tako dolgo, dokler nimaš gor plasti filamenta, multi bed je pa meeeeeh... warping tako resda ni več "perfect tacco" ampka dobiš "rough sea" :)
:zmaga:

Jaz sem danes skoraj že kliknil tega, ker je v akciji za 210€:
Twotrees Saphire Pro

Je CoreXY z linearnimi vodili, silent stepperji in senzorjem filamenta, extruder bi zamenjal z direct drive (kar od Creality, ker imam doma novega viška) pa bi bil špica printer za manj kot 300€...
Za 2100€ kolikor stane ta novi Prusa XL, bi ti lahko še kavo skuhal in zmasiral hrbet... :valjamse:
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Hvala za tole, sem veliko večkrat v LJ kot pa v Sežani. :zmaga: Čudno da v spletni štacuni ni tega naslova za osebni prevzem...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.214
5.770
113
Vprašanje, če je tole v LJ še veljavno, ker drugače ne bi tako skrivali. Na googlu že par let ni bilo nobenega novega reviewa...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.843
602
113
Mi zna kdo pomagati pri izbiri šobe...
Stvar je taka da printam samo PLA+ in je šoba pomoje najslabši del mojega printerja, ker vse ostalo sem že nadgradil.

Gledam original E3D medeninasto (7€) ali E3D bakreno ponikljano (15€):

Je sploh smiselno kupiti dražjo, če bom printal samo PLA+ ?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Za PLA/PETG/ABS ni boljšega, kot ponikljan baker. Proizvajalec poljuben. Pazi pa pri filamentih z aditivi (gliter, wood, CF, tudi glow in the dark).
 
  • Všeč mi je
Reactions: futuristic

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Glede šobe priporočam all metal microswiss. Za filament po 30 kg gre moj glas trčku azure ni slab trček se lepo cede že pri 180 stopinjah.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Hočeš rečt MicroSwiss All Metal Hotend... Ker MicroSwiss nima svojih posebnih šob... Drugače pa copper nickel plated za standardne filamente, meesing je nek allarounder, kjer nebo hudega tudi če skozi parkart kakšen wood filament ali pa "nežeen" CF spustiš, jeklene so za abrazivne materiale, ampak se na njih razni PLA in PETG rada zalepita, Nozzle X (od E3D) pa so "ena šoba za vse" - ali pa ruby recimo. Pri kateri temperaturi pa plastika lepo "teče" pa ni odvisno od kvalitete ali tipa šobe, ampak materiala. Bakrene imajo največjo temp. prevodnost in praviloma se tiska pri nižjih temperaturah (ker ti termistor kaže 190°C in je na šobi 180°C), mesing je neka izhodiščna točka (recimo termistor kaže 205°C, na šobi je 180°C), jeklena (in Nozzle X) pa je potrebno nastavit kakšnih 10-15°C višje (termistor kaže 215°C, na šobi je 180°C). Praviloma se ob menjavi mesing šobe za jekleno naredi temp. tower za vsak na novo uporabljen filament, medtem ko načelo pri menjavi iz mesinga na baker ni potrebno (škodi pa tudi ne).