27-32 inč monitor za domačo rabo

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Poleg manjka etherneta, je mene zmotilo tudi to, da večina modelov omogoča zgolj 60W PowerDelivery (Dell U3219Q ima recimo 90W ampak je bolj izjema). Pa če želiš več kot 1 zaslon brez dodatnih kablov, ti bolj kot ne ostane zunanji (Thunderbolt) dock.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Saj več zaslonov bi moralo špilati preko daisy chaininga. To preverjeno deluje preko klasičnega DP priklopa, ne vem zakaj ne bi tudi preko USB Type-C docka.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Jaz bom imel v svoji domači "pisarni" en monitor in wifi. Bom pa v tej pisarni tudi pogledal kako NBA tekmo ali serijo, ko bo TV zaseden s kakšnimi risankami ali čem podobnim. :D
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Saj več zaslonov bi moralo špilati preko daisy chaininga. To preverjeno deluje preko klasičnega DP priklopa, ne vem zakaj ne bi tudi preko USB Type-C docka.
Teoretično ja oziroma lahko v določenih primerih, v praksi so pa monitorji, ki omogočajo daisy chainanje dveh 4k60Hz zaslonov spet bolj izjema kot pravilo, na MacOSu, ki je moj main OS, pa to itak ne deluje. Pa še vedno si na koncu v večini primerov omejen s 60W PD in nekako je treba poskrbet še za mrežo. Ampak ja če si na pravem OSu z ustreznimi zasloni, in te ne motijo določene omejitve, ni slaba opcija.

Jaz bom imel v svoji domači "pisarni" en monitor in wifi. Bom pa v tej pisarni tudi pogledal kako NBA tekmo ali serijo, ko bo TV zaseden s kakšnimi risankami ali čem podobnim. :D
V tem primeru mogoče poglej še Samsung 32M70A. V osnovi 32" 4K 60Hz VA monitor z USB-C (65W PD), ki pa ima tudi Tizen smart funkcije (enako kot Samsung Smart TVji), se pravi razne TV aplikacije (YouTube, Netflix, ... najbrž tudi EON), Apple AirPlay2, Samsung Dex, itd.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Teoretično ja oziroma lahko v določenih primerih, v praksi so pa monitorji, ki omogočajo daisy chainanje dveh 4k60Hz zaslonov spet bolj izjema kot pravilo, na MacOSu, ki je moj main OS, pa to itak ne deluje. Pa še vedno si na koncu v večini primerov omejen s 60W PD in nekako je treba poskrbet še za mrežo. Ampak ja če si na pravem OSu z ustreznimi zasloni, in te ne motijo določene omejitve, ni slaba opcija.


V tem primeru mogoče poglej še Samsung 32M70A. V osnovi 32" 4K 60Hz VA monitor z USB-C (65W PD), ki pa ima tudi Tizen smart funkcije (enako kot Samsung Smart TVji), se pravi razne TV aplikacije (YouTube, Netflix, ... najbrž tudi EON), Apple AirPlay2, Samsung Dex, itd.
Hvala lepa. Pa sem že mislil, da vem kaj hočem. :D Tole kar si navrgel ima precej prednosti. Huh
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Teoretično ja oziroma lahko v določenih primerih, v praksi so pa monitorji, ki omogočajo daisy chainanje dveh 4k60Hz zaslonov spet bolj izjema kot pravilo, na MacOSu, ki je moj main OS, pa to itak ne deluje. Pa še vedno si na koncu v večini primerov omejen s 60W PD in nekako je treba poskrbet še za mrežo. Ampak ja če si na pravem OSu z ustreznimi zasloni, in te ne motijo določene omejitve, ni slaba opcija.


V tem primeru mogoče poglej še Samsung 32M70A. V osnovi 32" 4K 60Hz VA monitor z USB-C (65W PD), ki pa ima tudi Tizen smart funkcije (enako kot Samsung Smart TVji), se pravi razne TV aplikacije (YouTube, Netflix, ... najbrž tudi EON), Apple AirPlay2, Samsung Dex, itd.
Aja, Samsung Smart Monitr vs Chromecast na nonsmart Monitor?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Ukrivljenega ne bi.

Bom kupil kar malo bolj kvaliteten monitor. Dva dni delam na slabšem monitorju doma 24inč star monitor cheap in me 2 dni glava boli. :bonk: Za content, netflix itd... bom raje naknadno dodal kak content dongle v stilu Roku itd...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Imam še recenzijo monitorja Gigabyte M27 Q.
Ima USB C in je primeren zate.
Hvala. Deluje dober. Sem ze narocil Asus. Ker mi jectoliko casa ze slo za branje vseh testov in ponudb, da sem rekel dost je.

https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/ProArt/ProArt-Display-PA278CV/

Po vseh testih sodec je ekran vrhunski. Mogoce pa spet kako fotko se obdelam z DSLR po vec letih suše (otrok in njena prijateljica sta mi poneselreci razbili 24 incni Ultrasharp od Della pred 3 leti. :norec:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Kako je danes z monitorji Eizo.
Ko sem dal stran stari Iljama CRT monitor, sem kupil Eizo Flex Scan S2231W.
Takrat še ni bilo 2K in več monitorjev, vendar je Eizo imel vsak RGB piksel panela razdeljen še na tri dele. Kot trojna rezolucija.
Vsaki poddel piksela ločeno krmili. Še danes odlično dela.
 
Nazadnje urejeno:

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
V Sloveniji ga nisem nasel. V nemciji in aut sem nasel za cca 450 ampak nihce ni posiljal v slovenijo, na amazon.de je bilo cez 500. Potem sem pa na amazon.it nasel za 449 plus postnina, trije kosi. Trenutno pa je samo se en.

 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Dobil monitor. Slika deluje super, moram se pogledati ce se da kaj finetunati in kalibrirati na boljse - brez admin pravic (sluzben laptop).

kar pa mi ni vsec je powerpoint freeze, po tem, ko sem odklopil laptop iz usb-c. Izgubil za eno uro dela. Upam, da je slucajni dogodek.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Kaj pa to?
34 col je odličen za pisarno

Tega imam jaz že par mesecev in sem zelo zadovoljen.
Prej sem imel dva 24" Lenovo službena in sem res matral oči (solzenje, trzanje...), ker sta bila stara že enih 6let (vsak dan 8h programiranja)...

Tale 34" Xiaomi je pa res super. Slika ni da ni. In zdaj sem tudi ugotovil, da mi je ful mi je boljše programirat z enim velikim monitorjem kot pa z dvema "majhnima". Če rabiš fullscrem pač uporabljaš full screen še vedno je pa dovolj wide, da lahko imaš dva programa vštric odprta in nista stisnjena...

Pa kar mi je bistveno po 8urah nimam utrujenih oči. Ozr najbrž so malo utrujene samo ne toliko da bi se mi solzile in trzale, kot prej...

Sem ga pa vzel v mishop.si za 450€ (zdaj je pa 470€...).


Žena ima pa tega in je tudi zadovoljna, stem da njej sem ga še skalibriral ker rabi avtentične barve:
ViewSonic VX3211-4K-mhd:
 
Nazadnje urejeno:

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18
Kaksna je razlika med dellom s2721d in p2720d. Cenovno sta 50 eur narazen, ali se za pisarnisko delo (in obcasno kako igro) splaca vzeti drazjo p serijo?

In se kateri usb-c type dock priporocate (ethernet, passthrough charging in cimvec usb a priklopov) za ceno do 100 eur?

tnx in lp