1eur na mesec za filme

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ena ideja mi že dlje časa roji po glavi pa nekak ne vidim pravga konca, pa bi prosil, če mi pomagate s svojim znanjem in idejami.

Vsi full radi dol vlečemo filme, filmarji pa se nad tem full pritožujejo, ker kao nimajo dost zaslužka.

Torej zakaj ne bi naročnino za net za 1€/mesec povišal in ta 1€ namenli filmarjem oz. skladu oz.. ...
Če me spomin ne vara ima v slo samo telekom 100.000+ naročnikov. Če pogledamo po svetu je zelo ogromna številka koliko ljudi ima doma internet (xdsl povezavo). In če vsak da 1€ oz. pač v svoji valuti v neki sorazmerni vrednosti glede na statusni položaj države, tole na mesec nanese kr neki denarja.

Jst bi z največjim veseljem dal na mesec 1€ več in tako imel free download filmov.
Filmske hiše pa bi na svojih straneh poleg trailerjev dali še linke do celih verzij filmov v najbolj razširjenih formatih (full hd, hd ready, dvd, divx)

Ko tole pišem mi v glavi begajo še razne ovire/rešitve, ki bi vrjetno vmes nastajale
- filmske hiše bi rabile zelo veliko prostora
- filmi bi se šeral še vedno preko p2p protokola, s tem bi razbremenil linijo filmske hiše
- po svetu bi se "vrjetno" zmanjšala poraba elektrike (zmanjšalo onesnaževanje okolja), ker bi ljudje imeli manj prižgane računalnike, saj nam ne bi bilo potrebno skrbeti za razmerja na partisu in podobnih straneh
- isp ponudniki bi imeli manj obremenjene linije
- vrjetno zelo pereč problem pa so tukaj avtorske pravice in da se filmov ne sme presnemavat, kar šeranje po med mrežju neke vrste je
- v zrak bi vrjetno skočli ludje, ki ne vlečejo filmov, da zakaj pa bi oni plačeval, če tega ne uporabljajo. Ja jst tut ne gledam vseh 150 programov na siol tv, t-2 tv pa jih vseeno plačujem. Pač vsak sam si izbere.
- ustanovila bi se lahko spet nova tržna niša za oglaševalce, saj bi se vrjetno dalo nekak naredit da ima vsak film še kako minutko dolg predfilm z oglasi, ki se jih ne bi dalo prevrteti. (ne dvomim v to, da se ne bi našli hekerčki, ki bi naredili playerje, skripte... ki bi znale to preskočit:) )

Upam, da se bo ta debata lepo naprej razvila in da na koncu pridemo do nekega "pametnega" zaključka.

Sej mogoče bo že prvi odgovor podru vso mojo teorijo
tongue-1.gif
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
saj že plačuješ "piratski" davek pri vsakem nakupu CD-jev, DVD-jev, (spominskih kartic?)...
kam gre pa ta denar pa ne vem
smirk-1.gif

mogoče bi tudi tvoj predlagani znesek tja odtekal
grims-1.gif


isto je pri avtomobilih CO2 davek, kaj pa z njim plačujejo oz. za kaj ga porabijo?
lahko bi z njim vsaj subvencionirali npr. 50% vsa električna vozila ali pa vsaj hibridna.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
En DVD stane pribl. 8€, ti bi pa za 1€ na mesec imel kolko filmov hočeš?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
To je tak kot debata ali droge legalizirati ali ne. Vsaka stran bi imela svoje koristi.

Po moje filmarji v to nebi pristali že iz principa, ker bi to pomenilo neke vrsto zmago piratov.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.790
1.695
113
na take ideje lahko kar pozabite, ker filmarji še živijo trdno v letu 1998, pred eksplozijo file sharing in nič ne kaže na to da se misli kaj v bližnji prihodnosti spremenit. to že vidiš po tem da vse svoje moči usmerjajo v preprečevanje p2p, pregon daunlouderjev ipd.
sem pa zadnjič bral nekje zakaj se blueray nekak noče prebit v množično uporabo. bojda zato, ker ga namerno držijo nazaj zaradi množičnega dol potega HD materiala iz torentov ipd.
Mislim koji qurac ma to veze
stupid-1.gif
da cukneš dol film ki je velik 40 gb, rabiš močno linijo, ogromen disk in nonstop uploadad, ker te drugače dol skinejo. Če gledamo globalno, koliko ljudi ima dostop do takih linij in da se ti še potem da ukvarjat z vsem tem? pomeje glih 1%
Se pravi je vseskupaj nakladanje in je glavni razlog pohlep. vložene pare hočejo malo prehitro nazaj dobit. cene 1 bd filma so okrog 30€ playerji pa 200 in več. niti na kraj pameti mi ne pada da ga kupim
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik matejdro pravi:
En DVD stane pribl. 8€, ti bi pa za 1€ na mesec imel kolko filmov hočeš?
Torej ti* bi imel 0 EUR namesto 1 EUR/mesec/človeka ?
Tudi prav.

* - filmarjo oziroma "oni"
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Saj se filozofija počasi že spreminja. Applov iTunes Music Store recimo že več kot leto dni ponuja tudi rentanje filmov. Najcenejše varijante so na voljo že od 0,99 USD, večina pa za 2,99 USD. Poklikaš film, ki bi ga rad rental, se ti zdownloada na mašino, lahko ga daš na iPod ali na drugo mašino in potem od začetka ogleda imaš 36 ur, da si reč pogledaš, nato se zaklene. Torej ti ne štejejo čas od downloada, temveč od kar si pričel gledat. Lepo vse od doma iz kavča.
Če bi reč postala bolj množična, bi cene padle in bi imeli tako volka sitega, kot ovco celo. Seveda pa je utopično pričakovat unlimited download/ogled filmov za samo 1 EUR na mesec.
wink-1.gif


Ogo
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sej se je, ampak v kompresirani obliki. Tudi sam nimam nobenega namena dol vlačit 20 in več GB film, še teh 4,5 GB mi je preveč, glede na to, da enkrat pogledam film, potem pa leži v arhivi.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Ni šans, poglej kakšen pofel dobivamo za bistveno večjo TV naročnino. Program iz leta 91. Škoda da ne sprejmejo fotokopiranega denarja iz 91 za naročnino.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
Sami ste krivi za plačevanje RTV naročnine, 700.000 preprosto preneha plačevati naročnina, kaj bodo poslali 700.000 ljudem kazni?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.790
1.695
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Sami ste krivi za plačevanje RTV naročnine, 700.000 preprosto preneha plačevati naročnina, kaj bodo poslali 700.000 ljudem kazni?

ti jo trenutno še plačuješ? ja? torej STFU! in če bo 700.000 jih nehalo plačevat, je ti posranec ne boš, ker si jokava piækica ki so te samo lape, dejanja pa 0
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.767
5.696
113
Saj to že obstaja: SiOL TV. Res pa ni cena 1 EUR na mesec temveč 2-3,5 EUR na film, ali pa tudi HBO Digital 3 EUR mesečno do konca leta, potem pa 8 EUR mesečno.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Ja, lahko gledaš filme samo poglej kakšen izbor je. Na torrentih sem do sedaj še našel vse filme, ki sem jih hotel gledati. Kaj pa tukaj? Skoraj nič.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.934
34
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Sami ste krivi za plačevanje RTV naročnine, 700.000 preprosto preneha plačevati naročnina, kaj bodo poslali 700.000 ljudem kazni?

Seveda bodo 700.000 poslali kazni... oz. denar sodno izterjali... saj imajo vso zakonsko podporo
bonk.gif
...


Zakoni so za to, da se spremenijo, ce niso ustrezni.
evil.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.395
710
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ocitno so ustrezni... saj se ze par let pritozujemo, da ne gledamo nacionalne TV in zakaj bi placevali... pa se noben politik ni pomoje dal niti predloga, da bi se to ukinilo
bonk.gif
oz. da bi se spremenil zakon ...
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Saj se filozofija počasi že spreminja. Applov iTunes Music Store recimo že več kot leto dni ponuja tudi rentanje filmov. Najcenejše varijante so na voljo že od 0,99 USD, večina pa za 2,99 USD. Poklikaš film, ki bi ga rad rental, se ti zdownloada na mašino, lahko ga daš na iPod ali na drugo mašino in potem od začetka ogleda imaš 36 ur, da si reč pogledaš, nato se zaklene. Torej ti ne štejejo čas od downloada, temveč od kar si pričel gledat. Lepo vse od doma iz kavča.
Če bi reč postala bolj množična, bi cene padle in bi imeli tako volka sitega, kot ovco celo. Seveda pa je utopično pričakovat unlimited download/ogled filmov za samo 1 EUR na mesec.
wink-1.gif


Ogo

Pa, za tole ne bi bil ravno prepričan. Enako je bilo s CD-ji, ko so ven prišli. Zadeva je čez nekaj let postala množična, cena je ostala enaka ali celo višja za glasbeni CD, kot pa je bila na začetku.
Verjetno po logiki, zakaj bi nižal ceno in imel manjši dobiček, če imam lahko večji dobiček tudi takrat, ko se proda toliko in toliko milijonov več glasbenih CDjev. Dokler jim (založbam) ni začela kuzla skakati v rit, ko se je začelo na veliko donwloadati. Prej niso naredili nič, zdaj se pa na vse kriplje trudijo to onemogočiti, kar je pa očitno nemogoče.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.026
5.322
113
ksz

ko jamrajo ti glazbeniki in filmarji ap to kak jim dobiček odžirajo pirati.
a še vedno majo vsi po miljon avtov. tisoče hi, vsak svoj privatni otok z jahto in nevem kaj vse.
dokler je tako stanje majo še preveč dobička očitno in z downloadanjem ni nič narobe.