1 milijarda lačnih-malce v razmislek vsem nam

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.451
113
Ma niti ni tako daleč od resnice. Pa ne zaradi črncev, ampak zaradi samega okolja. V Evropi in Aziji se je moral človek dosti bolj potruditi, če je hotel preživeti, zato je tudi bolj napredoval v razvoju.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ti gledaš premalo daleč nazaj. Prednost evropejcev in tudi azijcev se je začela še v ledeni dobi, ko so živeli po jamah. Seveda so nas arabci in azijci marsikaj naučili, pa tudi obratno je. Ampak ti se ne štejejo med tiste zaostale v evoluciji. Precej manj prijazno okolje je vse nas prisililo v iskanje novih rešitev. Zaradi neprijazne pokrajine v ledeni dobi so morali sperfekcionirati orožje za lov. Afričani so imeli vedno vsega v obilju v okolici (pa še vedno ne znajo veliko več kot pobrat s tal). Nič ne čudi, da so v tisočletjih ostali toliko napredovali. Ne vem o kakem ropanju in izkoriščanju sanjaš, to se dogaja zadnjih par 100 let. To je kvečjemu račun za zaostanek v evoluciji. V Afriki je stanje kot je predvsem zato, ker so tam črnci. Na glas se ne ne sme povedat, je pa dokazano, da imajo precej nižji IQ od ostalih ljudi. Nekaj tudi zaradi pomanjkanja hrane, precej zaradi zaostanka v evoluciji.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.854
96
48
štajerska
jas nisem ziher , da nisem (z)mešan .
ampak v nigeriji je bolj malo belih
naj bi bila mis nigerije
sicer pa baje vsi iz afrike izviramo...
mulatke so druga zgodba.
ogromno je odvisno v kašnem okolju kdo živi. lahko ima super gene pa žre napačen futr ,namesto vode pije alko, se napačno giba pa postane grd da ga še smrt neče
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
sam, kaj bi vsi ti dedci dol delal, če ne bi bilo vojn?? sedel doma, pa u luft gledal??
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
ja kaj?

industrije je malo, denarja ni... a ni vojna najbolša zaposlitev?

vsi tud ne morejo na poljih delat...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.854
96
48
štajerska
ahhh, ti si očitno repliciral na moj prvi post

za ene očitno je, za druge pa štepanje frocov
pol pa peezdijo ker nimajo kaj za žret.
dobim ošpice sam ko šlišim/vidim kje pomagaje lačnim, revnim itd. država pa z novo nabavljeno kolekcijo minitankov
ali pa pomagajte onim v xy državi, xy država pa ima denar za a-bombe, balistične rakete ipd jajca
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.854
96
48
štajerska
vem. zato pa so takrat , pri oni frki okoli cunamija, tisti, ki so zbirali sredstva tudi sami šli dol da so vse urihtali kot se spodobi, da bi bilo čim manj nepotrebnih stroškov in čim večji efekt
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Mislim da ,dokler bodo nevedni ljudje dajali prostovoljne prispevke , tako dolgo bo lakota na svetu , ker če enkrat ne bi bilo več zaslužka , bi jim v nekaj letih organizirali pogoje za lastno proizvodnjo hrane.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Zakaj bi jim moral kdorkoli organizirat pogoje za lastno proizvodnjo hrane? No pa tudi če bi, kdo bi potem delal v proizvodnji/kmetijstvu? Adijo pamet no. Pustite jih na miru pa bo vse ok.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Ideja o težjem življenju je zelo zanimiva! Pa vendar lahko dokazuje tudi nasprotno? Če se mora človek boriti za preživetje nima časa za razmišljanje (že grki so rekli da lačnih filozofov ni). Po drugi strani pa ga prisili v razmišljanje o boljših načinih. Čeprav bi bilo dobro dodati da smo poleg večje zdržljivosti, moči in iznajdljivosti pridobili tudi na sebičnosti, spletkarsvu in agresivnosti. To je še vedno ključ do uspeha.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Mater, sem napisal cel spis, pa po nesreči stisnil "refresh"!
stupid-1.gif


In ker se mi ne da še enkrat težit, bom nekako strnil stvar v naslednjo misel:

untitled.jpg


Glede na tvoje razmišljanje, brgo, mi je zelo zanimivo, da imaš takšen avatar, kot ga imaš...barva mi ne štima...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
No, ampak ne vem, če si opazil, ampak a veš, da črne mačke bivajo tam, kjer je malo za jesti? Pa gonijo se baje dosti bolj. Tudi na določenih testih v laboratorijih so se slabše odrezale, kot belodlake...
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Glede na tvoje razmišljanje, brgo, mi je zelo zanimivo, da imaš takšen avatar, kot ga imaš...barva mi ne štima...

Ah seveda, ker realno razmišljam sem pa rasist in mi črna barva ne bi smela bit všeč. Meni je čisto vseeno kakšne barve je nekdo. Samo pač vlečem zaključke iz razpoložljivih informacij.

Ravnokar pa sem spil dva deci črnega vina
nahrung002.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Ah seveda, ker realno razmišljam sem pa rasist...

Meni je naslednja izjava dokaj rasistična...

Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Mar sem jaz kriv, da so črnuhi rojeni leni in nesposobni in jim tak način že od vedno odgovarja?

Ne da se mi debatirat, ker je tema preobsežna, bi pa samo nekaj pripomnil...če se rodiš v takšnem "dreku", kot se rodi marsikdo tam, si lahko še ne vem kako inteligenten, pa ne moreš nič naredit če nimaš sredstev in podpore. Dol je pač v večini držav začaran krog, iz katerega sami ne bodo prišli. Zelo verjetno je tudi, da jim to tudi z našo pomočjo ne bo uspelo. Zadnja stvar, ki si jo zaslužijo pa je zaničevanje nekoga iz razvitega sveta, kateremu so samoumevne stvari tiste, katere se njim zdijo kot da prihajajo iz drugega sveta. O tem, kdo je pri vsakem posameznem primeru kriv mi ne moremo razglabljat, ker niti slučajno ne poznamo vseh okoliščin, še manj pa smo upravičeni do posploševanja. Je pa nekaj drugega zanimivega...določene afriške države so v zadnjih letih v samem svetovnem vrhu glede prirastka BDP p.c. Torej "ti leni in nesposobni črnuhi" le nekaj migajo...
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Na glas se ne ne sme povedat, je pa dokazano, da imajo precej nižji IQ od ostalih ljudi


Kdo je pa to dokazoval?

Oxford? Yale? Kakšna frakcija KKK?


Ali pa si se le ti primerjal z Obamo in ugotovil, da je v primerjavi s tabo navaden butl?


crazy1.gif