ZX od Londona do Singapurja in nazaj

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Pa ne s pet letnim otrokom! Na kitajsko!
In kaj je s Kitajsko narobe? Ima med 65 in 70 tisoč km modernih avtocest. In se da zmenit marsikaj, tudi če ne znaš niti kančka njihovega jezika. Kako se pa zmeniš npr. na Madžarskem, če mehanik ne zna niti kančka angleško?

In v strašnih vukojebinah so povsod po svetu ljudje mnogo bolj prijazni in voljni pomagat tujcu kot pa v velikih mestih. Samo s turistične križarke to najbrž ne moreš opaziti.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
mah vsaka jim čast.... tudi jst bi... (enkrat cerjetno celo bom)
smile-1.gif


sej podobno zgodbo peljejo tile http://brackotinapotovanju.si/

pa jim je prav lepo, kolikor spremljam zadeve!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ko sem bil jaz star 5 let, je bilo vsako potovanje na morje (pa še to največ do Istre ali Kvarnerja) dogodek, ki si ga čakal celo leto. Pa to v pejčku pa pet nas je bilo notri. Varnost? Nekaj, kar se da na kruh namazat.

Malemu pa lahko vsak zavida, v svojem otroštvu bo doživel več kot velika večina v celem življenju. Ne mi klobasat zdaj, da je potovanje po moderni Kitajski v neprimerno boljšem avtomobilu pa zdaj največja vojna nevarnost. Svet ne izgleda tako, kot jo vidiš iz turistične križarke. Izgleda precej bolje.
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
A dej dej, primerjas kitajsko kot da so talibani glavni prebivalci. Kot je nekdo zgoraj zapisal, po pameti pa se da vse. Ce ves da je neko rizicno obmocje pac se mu ognes, sicer pa ne kradejo vsi za vsakim vogalom in stihajo ljudi za 10 eur.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ja samo pred 25imi leti je bilo 85% manj avtomobilov, terorizma in ropov na cesti ni bilo, in nenazadnje,
potovali ste po domači državi...
O Kitajski govoriš, kot da bi se vozil po Somaliji ... Sploh za kao nekega "svetskega "človeka mi deluješ, kot da bi vse o destinacijah izven turističnega ladijskega aranžmaja prebral v kakem proUSA antirdečkarskem pamfletu.

No, kar sem jaz videl popotniške familije z majhnimi otroki v Kambodži in Vietnamu (ni jih ogromno, so pa), moram reči, da jim ni zgledalo nič hudega, domačini pa so pri otrocih še posebej prijazni. No, edino dojenčka pa res ne bi s sabo vlekel (to sem tudi videl).
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Lej, ne zajebavaj, točno veš, kaj mislim.

Sicer pa, koliko bi bila zate primerna starost?