ZX od Londona do Singapurja in nazaj

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Pa negre se za tovornjak čelno, gre se za slučajno pride do situacije in moraš napolno zabremzat takoj,
se en polno nabasan ZX s prikolico ne ustavi ravno najhitreje... Gre se zato da se malo zaletiš, tok da kiler faderbaš,
pa si obtičal sred pakistana. Tak zdaj pa si pomagaj. Pa 5 letnega otroka maš zraven.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
No sej, pol greš pa raje na Hrvaško na morje z modernim avtom in po avtocesti, kaj ti pa drugega ostane.
evil.gif

Meni bi bila zadeva super, tebi nemogoča, jaz bi šel, ti ne, jaz ne bom tebe prepričal, ti pa mene ne. Nehajva, ker nima smisla.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Noro se mi samo zdi, da greš provocirat nesrečo z staro kahlo in petletnim otrokom na pot dolgo kok? 20k km?

V stari razvalini ki se ustavi iz 100 na 0 v 2 kilometrih?


Bedasto se mi zdi, take stvari delaš ko si star 25, nimas otrok in ti je spat v avtu užitek. Ne pa s petletnim otrokom!

Kaj jih je v singapur vleklo pa mi nebo jasno, se bi barem zapelali po azurni, španija, portugalska, čez gibraltar,...

Hvala bogu so celi in zdravi.
 

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Če boš vsakič, ko se boš vsedel v avto razmišljal o tem da se bo pripetila nesreča, se ne boš več nikdar vozil.

Se mi zdi, da je pa ravno otrok vse to najlažje prenašal. Koliko je vsak dan doživel, koliko novih stvari je videl. In hkrati dobil najlepšo lekcijo v življenju, spoznal da so vsepovsod po svetu prijazni ljudje, da se ne bo bal sveta,...
Dandanes svoje otroke vse preveč ujčkamo, jih ne dovolimo da bi tudi na svoji koži kaj spoznali. Tema dvema staršema vsaka čast.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Bodi odkrit, bi šel na tako pot z 17 let starim vozilom in prikolico z dvema otrokoma, eden je 5 let, in to čez kitajsko?


Nekje sred vukojebine na kitajskem ti crkne avto (nevem, zruži menjalnik), kaj si boš z 5 letnim otrokom začel? Pa črke kitajsko neznaš?

Lahko si samo še kupiš letalsko za domov.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Sam pravim, da s(m)o nekateri ljudje popotniki, drugi so pa turisti. Za prve je tudi sama pot do destinacije doživetje, morebitne težave pa vzamejo kot še eno izkušnjo več, za druge pa je pot le nujno zlo na poti do turistične destinacije.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Grozno! A kakšen moderator ne more mal spravit k sebi tele teme, pa odstranit tele bluzerje v avtomobilizem
confused-1.gif


Mislim, en res lep prispevek je v prvem postu, sploh mi ne gre v račun zakaj berejo popotniško malho eni zaplankanci, ki ne vidijo čez svoj plot, če pa že, pa v obliki varnosti do prve ciganske plaže ali AI paketov.

Ko bi vsaj zadržali za sebe, zdaj pa je tema res že posrana.

Še enkrat pohvale odpiratelju teme!
cheer.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Sam pravim, da s(m)o nekateri ljudje popotniki, drugi so pa turisti. Za prve je tudi sama pot do destinacije doživetje, morebitne težave pa vzamejo kot še eno izkušnjo več, za druge pa je pot le nujno zlo na poti do turistične destinacije.

Lepo povedano.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Kje pa si bil 8 mesecev?

Alaska (Ketchican, Juneu, Haines, fr. laturdale,..), Vancuver, Seattle, L.A., Hawaii (honolulu, hilo), Samoa, Pago Pago,
Nova kaledonija, Nova zelandija komplet cela, Sidney, Melbourne, pa to sem naštel glavne destinacije,...

Mislim da bo Notranjc potrdil mojo štorijo, glede nato je temu težko vrjet, ker dvomim da je kdo od vas bil 8mesecev z doma. SAM.


@others:

Te pa vi idite z lastnim frocom čez kitajsko v singapur, al pa vsaj v turčijo... Za to ne da rabiš jajca, zato moreš bit malo nor.
Popotovanje nima nič s tem razen dejstva da se premikaš po zemljevidu, ostalo je izzivanje usode.

Da me nebo kdo napačno razumel, da si nek študent oz. nekdo ki ima čas, nima otrok oz. starejše že, se odpravi, ampak
s petletnim otrokom... Nevem. Neodgovorno.

Ko bi jih pa tam en kitajec rasekal, bi pa pisali in žalovali tri dni. Ne nosi glave na prodaj, vsaj ne otrokove, če že lastno moraš.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Lepo da si mali Zvone Šeruga, me pa zanima kdo je vse to financiral, saj glede na tvoja leta močno dvomim, da je šlo iz tvojega šparovca... A je mama dala ???
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kaka je razlika? Kaj doživiš kaj manj če ne plačaš sam? Vidiš manj?

Si že slišal kdaj za delo na poti?

Varjanta ko se ustaviš pri kmetiji ko imajo zunaj nabito tablo "Help wanted?"

No, nekaj v tem smislu sem jaz počel da sem se lahko pomikal dalje...
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Malcom, če sem si prav zapomnil, si nekaj časa delal na potniški ladji?
Glede na točke, ki si jih naštel, se zdi, da je bila to ta pot.
Verjamem, da je bila lepa in zanimiva izkušnja - ampak po mojem so popotovanja čez puščave, pa čez vso Azijo, pa recimo čez Afriko le nekaj čisto drugega.

Predvidevam, da si imel zagotovljene redne obroke hrane, posteljo, čist tuš in WC, prevozno sredstvo (ladjo) in pa plačo.

Popotniki v odročnih krajih in pa v deželah tretjega sveta se morajo glede vsega tega (pa še marsičesa drugega) znajti sami.

Jaz bi se prištel med tiste, ki bi z veseljem odpeljali družino na podobno pot. Morda bomo kdaj tudi res šli. Pred pol leta sem v službi presedlal na odgovornejši položaj, ki pa prinaša tudi več stresa. Zato razmišljam, da bi čez kakšno leto ali dve vzel sabbatical in družino odpeljal okoli sveta.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Eh, eni pretiravate.

Jaz sem kot mulc v Fiat 126 2x videl Grčijo, pa v VW T2 3/4 Evrope, Severno Afriko, x-krat Grčijo in Turčijo, vse to v kantah brez klime in kakšne pametne varnosti. Pa sem še kar tukaj
smile-1.gif
.

Pamet v roke in noge, zavedanje odgovornosti, pa je lahko tudi konjska vprega varna.

LP,
PIC