ZX od Londona do Singapurja in nazaj

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Pred časom sem na netu našel nadvse zanimivo zgodbo o britanski družini, ki se je s svojim Citroenom ZX odpeljala iz Velike Britanije do Singapurja in nazaj.

Na poti tja so prevozili Francijo, Belgijo, Nizozemsko, Nemčijo, Poljsko, Litvo, Latvijo, Rusijo, Mongolijo, Kitajsko, Laos, Tajsko in Malezijo.
Nazaj so šli pa skozi Indijo, Pakistan, Iran, Turčijo, Bolgarijo, Romunijo, Madžarsko, Avstrijo, Nemčijo, Luksemburg in Belgijo.

ZX je vlekel manjšo prikolico in na poti ni imel skoraj nobenih težav - kljub obupnim cestam v Rusiji, Mongoliji, Laosu in še kje.
Je pa bilo treba tu in tam pošvasati prikolico.

Med člani posadke je bil tudi petletni otročaj.

Zelo zabaven blog s prispevki s poti:

http://freshwaterfilter.blogspot.com/

Slike:

http://picasaweb.google.com/freshwaterfilter/DriveToSingaporeFromLondonAndBack

Priznam, da sem se ob branju spomnil na vse tiste papke, ki za na šiht in do bifeja nujno rabijo čim novejši avto in so sveto prepričani, da je 15 let star avto samo še za na odpad.
evil.gif


Tapravi frajerji pa naložijo družino in "Vozi, Miško" v Singapur.
aplauz.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Tiste papke misliš z zadnjim odstavkom, ki imajo toliko pameti v glavi, da sebi in svojim otrokom ne privoščijo avta, ki verjetno ne doseže niti pol zvezdice na euroncapu? Res moraš biti jaki frajer, da svojo družino prevažaš v avtu katerega varnost je na nivoju delamaris konzerve.
bonk.gif
 

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Jaki frajer je tisti ki misli da si je s petimi zvezdicami na euroncapu kupil nesmrtnost.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ne. Misli tiste papke, ki si ne upajo čez planke pogledat in se hodijo frajarit v Portorož ali pa v Novaljo, potem se pa v 535D+čip, peljejo po AC 220km/h, oz. prehitevajo na mrtvo v ovinke po jadranski magistrali s komplet familijo, na poti domov.
Vedno me vsaj 5 takih pacientov prehiti na poti domov - Prizna(trajekt) - Rijeka, potem jih pa pred mejo srečujem, ko stojijo ob ceste, ker otroci opravljajo potrebo
priden.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Me pa res zanima, kaj bi lahko na taki dolgi poti delal z najnovejšo bavarijo, ko bi kje sredi Mongolije nekaj crknilo. ZX-a ti najbrž popravi vsak lokalni mehanik kjerkoli na svetu, bavarijo pa lahko samo še v prepad porineš.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Me pa res zanima, kaj bi lahko na taki dolgi poti delal z najnovejšo bavarijo, ko bi kje sredi Mongolije nekaj crknilo. ZX-a ti najbrž popravi vsak lokalni mehanik kjerkoli na svetu, bavarijo pa lahko samo še v prepad porineš.

To velja za večino novejših avtomobilov
smile-1.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Za ZX dvomim... če bi šel z golfom II, pa skoraj ni na svetu kotička, kjer ti ga nebi pošraufali, pa tud če ti goriva zmanjka, lahko zliješ notr marsikaj, od opadnega olja, jedilnega itd....

to je svetovni avto...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj golf II ni tako razširjen, kot nekateri sanjajo - v JV Aziji recimo nisem videl niti enega. No ja, tudi ZX-a ne, ampak fora je v preprosti mehaniki, in ZX-ova ni kaj dosti bolj zapletena kot pri golfu 2. Pri novih 5 in 6 zvezdic avtih je pa toliko elektronike, da nimaš s takim avtom kaj početi izven EU (pa še crkot sredi kake romunske ali norveške vukojebine je daleč od poceni zadeve).

Sicer so pa carji tile zgoraj, edino to mi ni jasno, kako so lahko prevozili Kitajsko. A ni tam še vedno finta, da moraš za voziti imeti kitajsko vozniško dovoljenje?
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Sicer so pa carji tile zgoraj, edino to mi ni jasno, kako so lahko prevozili Kitajsko. A ni tam še vedno finta, da moraš za voziti imeti kitajsko vozniško dovoljenje?

Glede kitajskega vozniškega dovoljenja - mislim, da obstaja "Temporary Driver's License", ki se ga lahko kar kupi.

Je pa treba imeti s sabo tudi uradnega vodiča - kitajske oblasti ne pustijo, da bi se tujci s svojim vozilom sami vozili po deželi.
S to družino se je vozila punčara po imenu "Queenie", v blogu je večkrat omenjena.

Obstajajo firme, ki organizirajo vse potrebno za tako pot. Na primer:

http://www.toptrip.cc/about/know_driving.htm
http://www.driveinchina.com/page/aboutus.htm
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Tiste papke misliš z zadnjim odstavkom, ki imajo toliko pameti v glavi, da sebi in svojim otrokom ne privoščijo avta, ki verjetno ne doseže niti pol zvezdice na euroncapu? Res moraš biti jaki frajer, da svojo družino prevažaš v avtu katerega varnost je na nivoju delamaris konzerve.
bonk.gif

Kekec...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Ne. Misli tiste papke, ki si ne upajo čez planke pogledat in se hodijo frajarit v Portorož ali pa v Novaljo, potem se pa v 535D+čip, peljejo po AC 220km/h, oz. prehitevajo na mrtvo v ovinke po jadranski magistrali s komplet familijo, na poti domov.
Vedno me vsaj 5 takih pacientov prehiti na poti domov - Prizna(trajekt) - Rijeka, potem jih pa pred mejo srečujem, ko stojijo ob ceste, ker otroci opravljajo potrebo
priden.gif

Bingo
cheer.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.150
4.694
113
Vsak ima svoje merila kaj mu je bolj pomembno, kar se crashtesta tiče je avto res kanta, samo pa veliko pomaga če so potniki privezani, kaj ti pomaga bavaria, če pa otrok zadaj skače po zicih, ko bo pa piz.. bo pa razmazan na šipi, velik je pomembna mentaliteta...

ja, citroeni so zelo razširjeni po tistih koncih, se mi zdi da bolj kot golf in vsekakor je bolj pametno na pot it z avtom ki je enostaven za serviserannje in ni toliko občutljiv na gorivo kot sodobni varčneži, jaz osebno bi verjetno vzel kakšen večji avto, varnost mi dosti pomeni, ampak to je stvar posameznika.

Že sama taka pot je dosti korajžna in prav zaradi tega lahko veliko doživiš
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.039
4.028
113
Danes lahko s katerimkoli avtom greš od londona do singapurja, edini problem ki ga vidim je gorivo. Ampak večina vozil obstaja tudi v različicah za "tretje trge" ki so prilagojene zanič gorivu (na računa porabe in ekologije). Vem da je MB par let nazaj s parimi E klasami naredil pot od pariza do pekinga (al nekej podobnega) in razen parih gum niso menjali ničesar.

V 60h in 70h letih so se hipiji vozil v indijo tako kot se danes vozimo v ikeo po nakupih, pa ni noben jambral da je to podvig ...

Aja precej ljudi, ki so avtanturisti se na podobne poti odpravi še z večjimi kantami; spačkarji so npr. tipični predstavniki, pa razni hipiji z VW transporterji in karavelami, pa landroverjaši, pa ... brezveze naštevat, edino kar rabiš za tako potovanje je da si po duši klošar, da imaš denar (oz. to sploh ni pomembno) in da imaš čas (najbolj pomembno).

Recimo malo večji podvig je it na kamčatko, pa je kar nekaj ljudi, ki so prišli tja in nazaj v enem kosu in s celim avtom.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Med državami, ki so jih prevozili, vidim problem edino v Pakistanu.
Tam je položaj nestabilen, dogajajo se samomorilski bombni napadi, ugrabljajo tujce (nekaterim potem odrežejo glavo) in marsikje se lahko voziš le v spremstvu policije. Priznam, da najbrž tja ne bi želel peljati svojih otrok.

V 60-ih in 70-ih letih je bilo v tem pogledu lažje potovati do Indije.

Glede euroncap zvezdic se pa res ne sekiram - nesramno bi se prištel med tiste, ki zaupajo svojim sposobnostim pripeljati družino varno na cilj in se tudi v avtu iz polpretekle zgodovine ne bojijo dolgih poti.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Tiste papke misliš z zadnjim odstavkom, ki imajo toliko pameti v glavi, da sebi in svojim otrokom ne privoščijo avta, ki verjetno ne doseže niti pol zvezdice na euroncapu? Res moraš biti jaki frajer, da svojo družino prevažaš v avtu katerega varnost je na nivoju delamaris konzerve.
bonk.gif

Kekec...

Je tisti ki je tebe naredil.
smirk-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik avantgarda pravi:
Jaki frajer je tisti ki misli da si je s petimi zvezdicami na euroncapu kupil nesmrtnost.

Ok, samo zares, na tako pot hodit z petletnim otrokom? Pa varnost tega vozila je tudi...

Meni se to zdi skrajno neodgovorno. Ajde, da greta to furo 2 študenta, na pa familija s petletnim frocom pa še prikolico.

Nevem no. Nebi tega nikol naredil svojemu otroku. Jaz vidim že od seke tamalega, ko pridemo po peturni vožnji gor,
ko mali iz avta dobesedno pade v posteljo.

Nevem če je to glih prav. Za avtodom ne rečem, ker lahko otroci spijo ko želijo, ta v ZXu pa je malo kruta.
da ne govorimo o klimatski napravi,...

Še jaz nebi šel na tako furo s takim avtom... Sej nevem kje v vukojebini ostaneš sred noči, pa kaj se ti lahko zgodi,
pol pa še maš takega otročaja zraven...

Pa v Pakistan?!! Kak te niso kar v avganistan še malo počekirali?
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ok, samo zares, na tako pot hodit z petletnim otrokom? Pa varnost tega vozila je tudi...

Najboljš, da ga prvih 10 let zapreš v bajto in ne spustiš ven. Tudi otroci so (še bolj kot odrasli) željni novih in novih dogodivščin. Je pa res, da so eni totalni mehkužci, drugi pa taki, ko da bi požrli eno paleto Duracellk. Veliko je odvisno od vzgoje in življenjskega sloga staršev. Če otrok to zmore, ne vidim nobene ovire.

O so-called "varnosti" pa raje ne bi. Ko te na kaki zjahani podeželski cesti nabaše kak 3x prenaložen tovornjak, ti tudi nevemkoliko zvezdic in airbagov ne bo nič pomagalo. Za varnost lahko najprej in največ naredi voznik sam, če imaš pri vsem skupaj še malo sreče, ti pa mogoče lahko pleh nekaj malega pomaga. Sam se nikoli ne zanašam na to.