Zunanja antena za dab radio

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Pozdravljeni, na vikendu si bom dal zmontirati satelitsko anteno. Ker bom vlačil koaksialni kabel, bom povlekel še enega več. Tega drugega bi rad uporabil za zunanjo anteno za dab (radio). Na spletu iščem pa ne najdem točnega odgovora, kakšno anteno bi sploh rabil. Mi lahko kdo pomaga?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU

To vzemi. Imam staro anteno od UKV radija (FM) z ojačevalcem, ker je pri nas v grabi slab signal.
Zamenjal radio in signal od DAB-a sprejme novi radio normalno brez motenj.
DAB signal je nad FM-jem proti televizijskem, katerega so (band 3) ukinili in dali za DAB.
UKV antena tako normalno sprejema , mogoče z manjšimi izgubami. Izgube niso opazne, ker je ojačevalec širokopasovni. in pokriva ves televizijski signal in še UKV. DAB pa je vmes med obema.
Če vidiš oddajnik, ne bo težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kingo

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Hvala za odgovor in predlog. A mora biti antena nujno priključena na elektriko?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Ne. Ta je klasična brez ojačevalca. Potrebuješ samo koaksialen kabel 75 Ohmski, dolžine do tvojega radija. Za v radio vštekat, poglej konektor na zadnji strani. Ponavadi je tisti z navojem , podoben kot za satelitsko anteno vštekat. Stane par Eur..


Na sliki je Iskrina. Naj te ne moti postavitev "vertikalno". Ti jo boš privil vodoravno.

Na istem linku je spodaj "kompresijski konektor". Glej tistega ki ima notranji navoj.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Hvala lepa za vsa pojasnila. Bi lahko vprašal še glede kompresijskega konektorja. Ali je treba nujno imeti še posebne konektorske klešče. Upam, da jih bo kolega (ki mi bo to dajal gor imel), nisem pa siguren, ker se ne ukvarja poklicno s tem).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Na antenah so navadni f konektori, to kabel olupis do zice, konektor nasraufas gor pa je, pri radijih bos pa mel tu malo vecjo veselico.