Seveda vodotesni tesnijo tudi zrak in to vsaj do "globine", kot je omenjena na deklaraciji: 10m = 1ATM, 3m = 0,3ATM. Če bi tlak povečal preko meje in če bi tesnilo na vratcih zdržalo, bi slej ko prej počile membrane nad mikrofonom in zvočnikom in nato še pod tipkami. Pri nekaterih fotoaparatih lahko vidiš, kako se z globino ukrivlja plastika preko ekrana in kako se v nekem trenutku dotakne displeja.
Ko bi pa zrak pod velik tlakom vdrl v aparat, bi se pa razmere izenačile s fotoaparati, ki niso vodotesni. Bolj kot za baterijo bi se bal za senzor. Je pa dejstvo, da so aparati, naprimer na vrhu sveta, Everstu, izpostavljeni le še 1/3 tlaka, kot je na morski gladini, pa v večini delujejo brez problemov in to kaže na to, da znotraj ni elementov, ki bi vsebovali pline (zrak?) in bi bili neprodušno zaprti in zato kljub 70% padcu tlaka znotraj ničesar ne eksplodira, pa je zato možno tudi obratno, da pri povečanem tlaku ničesar ne implodira. Takih podatkov nisem še nikjer zasledil, bi si pa upal trditi, da bi aparat moral vzdržati vsaj 1ATM nadpritiska, verjetno pa še bistveno več.
Je pa zračna neprodušnost vodotesnih fotoaparatov tudi slabost: Če jih odpiraš (menjava baterije, kartice) v vročem in vlažnem podnebju, pride vanje vroč in vlažen zrak, ki se pri potopu v relativno hladno vodo, ali pri vstopu v hladno sobo (klima), jamo ali pri izletu na kako višje, hladnejše področje (vulkani v tropskem pasu), kondenzira in zamegli leče in tudi drugače ne koristi napravi.
Navadni fotoaparati pa niso zatesnjeni in se zrak v njih meša z zunnjim zrakom in do kondenzacije pride mnogo redkeje.
Skratka, v hiperbarični komori bi navaden aparat najbrž preživel simulacijo 20 ali 30 metrov globine, vodotesnega (če bi imel zaprta vratca, seveda) pa bi uničil: membrane in pokrov LCDja in najbrž tudi mikrofon ter zvočnik bi uničil.