Življensko zavaovanje

B81

22. jul 2007
37.006
10.535
113
Prenašanje sredstev kot tako ne obstaja.
smile-1.gif

Sicer si pa ti delal za KD, kaj se buniš...
grin1.gif

no če si pravi....
smile-1.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:

* Kako so obdavčeni donosi vzajemnih skladov?

Za nabavno vrednost točk vzajemnih skladov, pridobljenih pred 1.1.2003, se šteje, kot da so bile kupljene na dan 1.1.2006. Davčna stopnja za kapitalski dobiček znaša 20 % in se vsakih 5 let imetništva točk zmanjšuje, kar pomeni, da za dopolnjenih: 5 let imetništva točk znaša davčna stopnja 15 %; 10 let imetništva točk znaša davčna stopnja 10 %; 15 let imetništva točk znaša davčna stopnja 5 % in 20 let imetništva točk znaša davčna stopnja 0 %.
Zakon priznava olajšavo za stroške pri nakupu ali prodaji točk vzajemcev in sicer največ 1 % stroškov pri nakupu točk in največ 1 % stroškov pri prodaji točk. Priznava se samo stroške do višine dejansko plačanih provizij (če npr. sklad nima izstopne provizije, ne morete uveljavljati olajšave pri prodaji).

Kako TOČNO je pa za NZŽ, pa nisem niti jaz 100%, niti ljudje na ZM niti pravniki oz. davčniki... Eni trdijo (ZM), da po istem sistemu kot za direktno vlaganje v sklade, drugi trdi, da se plača 20% dohodnine od odkupne vrednosti, tretji ne ve...

Zgoraj pa imaš na kratko opisano obdavčitev direktnega vlaganja v sklade (šteje se čas lastništva VEP-ov)...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
"Kako TOČNO je pa za NZŽ, pa nisem niti jaz 100%, niti ljudje na ZM niti pravniki oz. davčniki... Eni trdijo (ZM), da po istem sistemu kot za direktno vlaganje v sklade, drugi trdi, da se plača 20% dohodnine od odkupne vrednosti, tretji ne ve.."

Pa vendarle si po zgoraj opisanem ti zavajal oz. bolje receno si napisal laž. Ti pa je oprosceno ker konec koncev si prodajalec in o teh stvareh te niso poducil, pol pa mal sklepas pa nekaj napises pa je. Ko pa bodo prisli iz ZTja delat seminar ne špricat pa vprašej da ne bos tukej mal bluzil kako je če ne veš.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ti pa je oprosceno ker konec koncev si prodajalec

ne-ne-1.gif

Nisem prodajalec...
wink-1.gif
Že kar nekaj časa ne več...
Predvsem zaradi tega, ker so Naložbena življenjska zavarovanja kot taka, oz. bom drugače rekel... Argumenti, zaradi katerih agencije zahtevajo, da se povedo pri strankah, so po domače povedano napizdancija... Oziroma velik biznis za agencijo in zavarovalnico.
Zato sem tudi nehal delat v zavarovalništvu na tem področju. NŽZ je za tistega, ki si želi neko švoh zavarovanje in neko varčevanje, ki pa ni klasično ŽZ.
Veliko boljša kombinacija je Riziko življenjsko zavarovanje z visokim kritjem, dodan kak nezgodni paket in ločeno varčevanje za zrela leta, npr. za dodatno penzijo. Vsak pač nekaj časa potrebuje, da to ugotovi, in če je v tem človeku na prvem mestu stranka, je ne boš prisilil v nekaj, česar na nek način ali ne rabi ali ne želi. Hudič pač je, ker so največje provizije pri zastopnikih ravno iz naslova NŽZ, zato bo tudi vsak pri stranki forsiral samo in izključno NŽZ, ne bo pa omenjal možnosti Riziko zavarovanja in direktnega odprtja varčevalnega računa pri upravljalcu vzajemnih skladov, v kolikor le-ta želi vlagat v vzajemce.
Če hočeš normalno in lepo živet samo od sklepanja NŽZj, to lahko počneš samo na vsaj delno nepošten način (bolj v svojo korist kot korist stranke) ali pa na konkretno nepošten način, kot ga izvaja večina kvazi zastopnikov.

Uvedba krovnih skladov je to obliko varčevanja le še olajšala...

Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ko pa bodo prisli iz ZTja delat seminar ne špricat pa vprašej da ne bos tukej mal bluzil kako je če ne veš.
In od kod tebi ideja, da sem jaz pri ZT?????
Glej, poba, v primeru prekinitve police v prvih 10 letih se NE izogneš plačila davka na dobiček
CITIRAM:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
V primeru, da naložbe menjamo znotraj zavarovalne police, ob menjavi ne plačamo davka na dobiček, poleg tega pa smo v primeru prekinitve obdavčeni samo v prvih 10-ih letih...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Malo sem ti nerodno zapisal nekoliko prej, pa ti bom povedal čisto po kmečko, ne po zavarovalniško:
Npr. nek Stric Jože ima polico 6 let, sklenjena pa je npr. na 10 let. In če jo prekine prej kot v 10-ih letih, plača 6,5% davka na ZP za vsako mesečno premijo za vseh 6 let, in le to se mu odbije od vrednosti police. Prav tako pa ta stric Jože plača še 20% davek na dosežene obresti in le-tega prijavi pri napovedi dohodnine, če slučajno tega ne stori kar DURS sam.
Kapiš?.
Ker pa nisem bil popolnoma ziher, sem malo pregledal ZDoh-1 in ZDoh-2

Pa nemoj ti meni o nekih seminarjiv pri ZT, ker tam nikoli nisem bil in nikoli ne bom... Po mojem si ti sam bolj potreben seminarja kot jaz.

Pa še sam malo poglej in se nekaj malega nauči:
Citat:

70. člen

(obresti)

(1) Obresti po tem poglavju zakona so obresti od posojil, obresti od dolžniških vrednostnih papirjev, obresti od denarnih depozitov pri bankah in hranilnicah ter drugih podobnih finančnih terjatev do dolžnikov, dohodek iz oddajanja v finančni najem in dohodek iz življenjskega zavarovanja .
(2) Kot obresti se po tem poglavju zakona obdavčuje vsako nadomestilo, ki ne predstavlja vračila glavnice iz finančno dolžniškega razmerja, vključno z nadomestili za tveganje ali za zmanjšanje vrednosti glavnice iz finančno dolžniškega razmerja zaradi inflacije, če ni s tem zakonom drugače določeno. Kot obresti se obdavčujejo tudi diskonti, bonusi, premije in podobni dohodki iz finančno dolžniškega razmerja ali dogovora, ki se nanaša na finančno dolžniško razmerje.

71. člen

(oprostitev)

Dohodnine se ne plačuje od:
1. obresti, ki se zavezancu izplačajo iz naslova neupravičeno ali preveč odmerjenih in plačanih davkov in prispevkov;
2. obresti na pozitivno stanje na transakcijskem računu pri izvajalcu plačilnega prometa, in sicer največ v višini, ki jo izvajalec plačilnega prometa plačuje za depozite na vpogled;
3. dohodka iz življenjskega zavarovanja, ki je sklenjeno za primer smrti in se dohodek izplača zaradi smrti osebe;
4. dohodka iz življenjskega zavarovanja, pri katerem:
– nastane pravica zahtevati izplačilo zavarovalne vsote po preteku desetih let od dneva sklenitve pogodbe o življenjskem zavarovanju,
– sta sklenitelj zavarovanja in upravičenec do zavarovalne vsote ena in ista oseba, in
– ni podana zahteva za izplačilo odkupne vrednosti police življenjskega zavarovanja pred potekom roka iz prve alinee te točke;

5. obresti iz varčevalne pogodbe po nacionalni stanovanjski varčevalni shemi, ki je sklenjena za obdobje deset let, razen obresti pri odstopu od te varčevalne pogodbe.

75. člen

(davčna osnova od dohodka iz življenjskega zavarovanja)
(1) Davčna osnova od dohodka iz življenjskega zavarovanja je razlika med prejetim izplačilom in vplačilom.
(2) Vrednost vplačila iz prvega odstavka tega člena se v primeru obročnih vplačil določi kot seštevek vseh obročnih vplačil.
V primeru, ko izplačilo iz prvega odstavka tega člena ni prejeto v enkratnem znesku, temveč obročno, se vplačilo oziroma seštevek vseh obročnih vplačil porazdeli enakomerno med obdobja izplačevanja obročnih izplačil. Če celotno obdobje izplačevanja obročnih izplačil v pogodbi o življenjskem zavarovanju ni določeno, se kot celotno obdobje izplačevanja obročnih izplačil upošteva razlika med zavezančevo starostjo v času, ko prvič prejme obročno izplačilo, in pričakovano življenjsko dobo zavezanca, ki se določi glede na podatek Statističnega urada Republike Slovenije o pričakovani življenjski dobi moškega ali ženske v Sloveniji.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
No evo da povem kaj sem se odlocil,..... polico bom skrajsal na 10 let, obenem bom zaprosil za 50% avans.. Naprej bomo pa vidli.

Nom pa sedaj iskal "kasko" za sebe in boljšo polovico. A kdo pozna kakđšnega agenta za WS? iz GOrenjske..
 

sad

Guru
24. avg 2007
21.046
9.688
113
Citat:
Uporabnik gas pravi:
No evo da povem kaj sem se odlocil,..... polico bom skrajsal na 10 let, obenem bom zaprosil za 50% avans.. Naprej bomo pa vidli.

Nom pa sedaj iskal "kasko" za sebe in boljšo polovico. A kdo pozna kakđšnega agenta za WS? iz GOrenjske..
Mail jim stisni ali pa jih pokliči in bo prišel do tebe.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ksz

Zav. agentje, rabil bi informativni izračun za Življenjsko zavarovanje za primer smrti (brez ostalih dodatnih zavarovanj), zavarovalna vsota 50.000,00€.

Več podatkov na ZS.

lp
 

financnahisa2

Zelenc'
3. nov 2010
1
0
1
Zadnje čase se veliko ljudi sprašuje katero življenjsko zavarovanje izbrati: KLASIČNO ali NALOŽBENO?

Na eni strani imamo namreč tiste svetovalce, ki še posebej ob tako nizkih cenah na kapitalskih trgih priporočajo naložbeno življenjsko zavarovanje, medtem ko imamo na drugi strani spet tiste, ki so zagovorniki varne, zajamčene oblike življenjskega zavrovanja, zaradi splošne negotovosti v gospodarstvu. Komu zdaj verjeti?

Pravilen odgovor je odvisen od CILJA sklenitve življenjskega zavarovanja in od že obstoječega portfelja finančnih produktov . Če sklepamo zavarovanje predvsem z namenom zagotavljanja osnovne finančne varnosti nas in družine v prihodnosti, potem bomo verjetno izbrali klasična življenjska zavarovanja, ki praviloma nudijo višje zavarovalne vsote za primer smrti, nezgod, bolezni... kot pa
naložbena. Če pa je naš cilj le oplemeniti sredstva na dolgi rok, potem pa bodo naložbena življenjska zavarovanja boljša izbira. Fleksibilna politika nalaganja sredstev (prestop med različnimi vzajemnimi skladi) omogoča dobro obvladovanje tveganj na dolgi rok hkrati pa omogoča doseganje višjih donosnosti (nad 10%) kot klasično življ. zavarovanje.

Seveda pa je pametno imeti oboje in izkoristiti prednosti ene in druge variante. Koliko odvajati po klasični oz. naložbeni varianti pa je predvsem odvisno od naših individualnih potreb, želja!

Za konkretne nasvete se obrnite na neodvisne premoženjske svetovalce in pridobite več različnih mnenj!