Zimske gume n-tič?

MajkOly

Zelenc'
27. jan 2008
20
0
1
Mi lahko kdo pove kakšno normalno gumo, dimenzije 215/70/16 je pa za RAV 4.
Ni treba da je za high performance. Avto vozi večinoma mami, tko da je vožnja temu primerna, občasno pa gre avto tud mal na teren. Čunga lunga firm raje ne bi.
Testi gum so narejeni večinoma za osebna vozila, za 4x4 pa bolj ne, zato pa sprašujem tukaj.

Hvala
LP
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.766
113
40
MB
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
KSZ

Tudi jaz danes dobil od gume.direkt Michelin Pilot Alpin PA3, po komadu ceneje za 40,09 € kot mi je nudil lokalni vulkanizer. Sem zadovoljen.

zdaj pa ti bo lokalni vulkanizer pokasiral 30€ za menjavo, pa si tu tu
smile-1.gif
 

MajkOly

Zelenc'
27. jan 2008
20
0
1
Nekako sm prišel do izbire, oziroma mami se odloča, med Hankok W300 in Dunlop Grand Trek SJ6. So to torej gume primerne za avto, kot je RAV 4? Po ocenah na Direktnih Gumah vidim, da so kar v redu, ne piše pa ali so za taka vozila tudi primerne. Lahko kdo kaj več o tem pove?
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
A mate 4x4 RAV 4 ali navaden Rav ki ima samo sprednji pogon?

Če imate 4x4 moraš gledati Gume za 4x4 ...

Če ni zahtevna voznica, potem bi mogoče raje priporočal Micheline 4x4

Kolk maš pa sploh dimezijo gum?
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
Ej
Koliko profila morajo imeti zimske gume 3mm ali 4 mm.
Na Amzs pišejo 3 mm .Kaj pa zakon???
 

MajkOly

Zelenc'
27. jan 2008
20
0
1
Je 4 x 4 naš RAV 4. Dimenzije so 215/70/16. Sem drugače malo višje že napisal.

Glede Micheline je tko, da so te gume precej drage, so ble pa tud prejšne gume gor Michelinove (mislm, da je bil Alpin model, pa z belo je mel napis, če se prav spomnem). Čez čas so postale trde zaradi starosti, tko da smo jih po lanski zimi dali stran, drugače profila je blo še v zakonskih mejah.

Mogoče veš za ta dva modela, ki sem ju napisal, če sta primerna za tak avto? Dunlopo Grandtrek SJ6 je vsaj na videz kar videt mal bol krampasta, tako kot je bila naša Michelinova prej, pa še malo ceneje jo dobim, kot je na gume direkt. Hankook W300 na videz sicer ni tko krampasta, tko da nisem siguren, če je za tak avto, je pa še mal cenejša od Dunlopove.

LP
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik MajkOly pravi:
Je 4 x 4 naš RAV 4. Dimenzije so 215/70/16. Sem drugače malo višje že napisal.

Glede Micheline je tko, da so te gume precej drage, so ble pa tud prejšne gume gor Michelinove (mislm, da je bil Alpin model, pa z belo je mel napis, če se prav spomnem). Čez čas so postale trde zaradi starosti, tko da smo jih po lanski zimi dali stran, drugače profila je blo še v zakonskih mejah.

Mogoče veš za ta dva modela, ki sem ju napisal, če sta primerna za tak avto? Dunlopo Grandtrek SJ6 je vsaj na videz kar videt mal bol krampasta, tako kot je bila naša Michelinova prej, pa še malo ceneje jo dobim, kot je na gume direkt. Hankook W300 na videz sicer ni tko krampasta, tko da nisem siguren, če je za tak avto, je pa še mal cenejša od Dunlopove.

LP

Dunlop Grandtrek je gume za "terence" in bi rekel da sploh ni primerna za RAV4 čeravno ne voziš vsak dan po blatu ipd. Prvo kot prvo preveri kaj pravi homologacijski kartonček, ker verjamem da so notri vpisane še kake druge bolj domače dimanzije. Drugače pa za soft terence, če se ravno rabi kvaziterensko gumo priporočam Continentalovo CrossContact gumo .. še bolje pa je za RAV4 vzeti dobro zimsko gumo, seveda ne neki bolj standardni dimneziji ... recimo Dunlop ima serije M3 in pa 3D tudi v gumah namenjeni SUVem.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.608
113
kod Džej-Zija
Daj malo več povej o Continentalu ContiCrossContact AT. Ker sem bral reviewe na netu in iz tistih 6-ih mnenj jo uporabniki zelo cenijo. Pa zakaj se ti zdi, da ti ni prava terenska guma? Ker po slikah sodeč ima zelo visok in grob profil, višji od civilnih 8mm. Pravijo pa, da zadeva fenomenalno grabi tako na suhem kot mokrem in celo v snegu se zelo solidno obnese, glede na to, da gre za bolj letno gumo.

Ker se moram za svojega foresterja odločit, ali zamenjat gume ali ne, pa je tale stvar hudo dobra opcija. Edino cena je pa kar spodobna: za mojo dimenzijo (205/70R15) je komad skoraj 100€.
rolleyes-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Jah guma za terence != terenska guma, tukaj sem mislil na razne AT oznake (all terrain) .. terenska guma je zame še vedno edino in le "kramparca".

Drugače pa imaš teh CrossContact gum več serij, nekako tako kot ima GY svoje wranglerce ... klasika za vse razmere je AT; sicer težko komentiram obnašanje na vseh podlagah je pa guma odlična na mokri in suhi cesti, predvsem če jo primerjaš z ostalimi univerzalnimi AT gumami (recimo wrangler AT/R). Če rabiš tako gumo (voziš v vseh razmerah in imaš isti komplet poleti in pozimi) potem govoto najboljša izbira, cena je pa itak sinonim za vse "kontinentalke"!
grims-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.608
113
kod Džej-Zija
Prav ekstremnih kramparic ne rabim, ker že sam avto ni namenjen temu. Sicer pa, kot si pravilno opazil, imel bi te gume za vse podlage v vseh letnih časih. Ravno zato sem bil pozoren na mnenja o ContiCrossContact AT, ker je celo v snegu dobila precej pozitivna mnenja. Cena teh Contijev je pa itak odklop. Od vseh gum moje dimenzije so to druge najdražje.
13.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Continentalke AT so dobre, ampak velja razmislit za foresterja ali jih res potrebuješ .. dobro to verjetno sam veš! Na takem avtu namreč se poleti dobro počutijo tudi kakšne DOBRE letne gume z malo manj preseka!
grims-1.gif


Problem AT gum je da so na vseh podlagah "zadovoljive" niso pa nikjer bleščeče .. kompromis pač. Če dosti voziš po cesti te bo recimo motil hrup, poraba in pa obraba ..

Kaj si imel pa do sedaj obuto?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.608
113
kod Džej-Zija
Trenutno imam gor Maxxis MA 751, ki so tudi AT gume. Obnesle so se zelo dobro, vendar imajo že kar nekaj km za sabo in bo počasi prišel trenutek, ko bo treba razmišljat o menjavi. Predvsem za zimo imajo premalo profila. Zato bi si rad spet omislil ene AT gume, da mi nadaljnjih nekaj let ne bo treba razmišljat o gumah.

Nizkopresečne ne pridejo v poštev, ker imam v homologaciji vpisano samo eno dimenzijo, 205/70R15. Ne ljubi se mi zajebavat še s homologacijo. Sicer se pa avto kar znajde sem in tja na kakšnem terenu, čeprav je seveda večino časa na cesti.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Potem z nakupom continentalk ne boš nič falil!
zmaga.gif


Če bi zdej šel s kakšnih bolj cestnih na AT pa zna bit precej nezadovoljstva .. sej veš, človek vedno opazi tisto kar je slabo in nikoli tistega kar je dobro.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.608
113
kod Džej-Zija
To sem pa šel par let nazaj, ko sem šel iz impreze na foresterja.
crazy1.gif
Zdaj sem pa že navajen. Se da tudi z AT gumami dirkati skozi zavoje. Samo tlak mora biti primeren.