Zima 2014/2015

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Od zadnjega izvoza do tunela ne rabiš vinjete. Sem to že koristil v enem sneženju.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Kje pa gres potem do predora karavanke? Ce se peljes od celovca do podljubelja pri zadnjem kroznjem gres na taprvem izvozu ven?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Super topic!

5 strani, en mesec, snega pa nikjer.
cheer.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.658
6.054
113
pri taščici
Končno smo tudi slano doživeli. Ne spomnim se, kdaj bi prva slana bila šele 10. 12.? Vsaj kak mesec prej, lahko tudi dva...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Nc ne pogresam kidanja...tko da nej kr.tko ostane.... pa da nau marca pol sral na polno.

Glede gum pa porabe pa sam hahahahahahahah.....jao kasn folk to voz po cest. Darjan guzvo dela...ker noce da mu deci vec pozre. LOL!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.975
6.677
113
Meni je všeč to "globalno ogrevanje", pa energentje so šli dol, čeprav plin se ni pocenil, ampak bo vsaj manj potrebno kurit
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.822
14.618
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Končno smo tudi slano doživeli. Ne spomnim se, kdaj bi prva slana bila šele 10. 12.? Vsaj kak mesec prej, lahko tudi dva...

Pridelovalci outdoor cannabisa so tega zelo veseli
grin1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.377
303
83
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Jah, saj sem rekel "ponavadi podobno". So pa tudi izjeme. Če s severa leti, je pa ravno obratno od tvoje izkušnje - takrat je letelo pač z juga. So pa Karavanke tam ravno prav visoke, da lahko zabremzajo oblake na eni ali drugi strani.

no, očitno v zimskih razmerah nisi kaj velikokrat na poti čez Ljubelj
slo in avstrijska stran ljubelja sta si različni kot noč in dan, če govorimo o slabem zimskem vremenu
dokler so bli žandarji še na avstrijski strani, se nikoli ni zgodilo, da ne bi bilo spluženo/polito v zglednem času
sedaj se dogaja, da je po sneženju na naši strani spluženo, na avstrijski pa po koncu sneženja samo zvoženo

ti povem iz prve roke, kolegi se vozijo gor dnevno in tudi sam sem vsak vikend na poti čez v zimski sezoni

kamera pri Mathausnu (karavla - Koren) ti ne pomaga, saj lahko tam pada z dežjem, dva ovinka višje je pa kot bi se utrgal snežni oblak
da ne govorim, kako je takoj od Malija na avstrijski strani gor, tam, ko je najbolj strmo in sta dva pasova - najmanj 20x sem že folku dajal tam gor verige ali jim jih posodil oz. jih povlekel iz sranja ven s quattrom. Največkrat za vikend, morosterji z velikimi družinskimi enoprostorci rinejo v Bodental z otroci, za nazaj prične snežiti, potem pa "taborijo" in imajo skupinski posvet z natikanjem verig spodaj dvopasovnice na gor

največji problem je, če spodaj pomrzne in čez pade sneg - se je že zgodilo, da sem dal gor samo eno verigo, za vsak slučaj, da sem prišel do Malija na avstrijski strani - vmes me je prehitel berlingo rentacar z Dunaja in končal na bankini. Takrat ti pomaga samo stalni pogon, ki z motorjem zavira na vsa 4 kolesa ali pa verige, pa še to je včasih treba eno zdravamarijo zmolit zraven :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.975
6.677
113
carsko...konec vikenda/začetek tedna so napovedane padavine, ampak na srečo se bo zelo otoplilo (čez dan celo 10), tako da bo samo dež, hip hip, hura
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
carsko...konec vikenda/začetek tedna so napovedane padavine, ampak na srečo se bo zelo otoplilo (čez dan celo 10), tako da bo samo dež, hip hip, hura
smile-1.gif
jebeštrga hura
jezen.gif

pa pejd smučat, če je meja sneženja krepko čez 2 jurja.
Da ne omenjam kuhanca, ta pa potem sploh ne paše pri tej moči in vročini.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Imas prav, tale prehod Ljubelj je pasji. Sam ne hodim tako pogosto cez kot ti, ki si lokalc. Me zanima kaj napovedujes za tale vikend, moram v nedeljo spet cez in se bom zvecer vracal... bo prevozno?